به گزارش افکار به نقل از خبرآنلاین؛ علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال با رد قرارداد منتشر شده علی دایی از سوی سرپرست سابق تیم ملی گفت: این موضوع ارزشی ندارد که دیگر بخواهم دربارهاش صحبت کنم. از نظر بنده با مدارک و استناداتی قانونی که وجود دارد، پرونده تمام شده است. او در حالی این حرف را میزند که پیش از این گفته میشد فدراسیون میخواهد پول مالیات علی دایی را بدهد تا علی دایی هم از شکایت به فیفا منصرف شود.

کفاشیان می‌گوید: «ما قراردادی که از سوی ابراهیمی سرپرست سابق تیم ملی در برنامه تلویزیونی نود از آن یاد شد را صحیح ندانسته و اینکه مبلغ قرارداد دایی پنجاه میلیون تومان و پاداش آن هفتصد و پنجاه میلیون تومان بوده است را کاملا تکذیب می‌کنیم. چنین اقدامی از سوی فدراسیون صورت نگرفته و بیش از این هم نباید به این مساله پرداخته شود.»

البته این تنها فدراسیون فوتبال نیست که پرونده دایی را تمام شده می‌داند، بلکه مستشار دادگاه تجدید نظر تهران نیز حکم کمیته استیناف درباره پرونده دایی و فدراسیون فوتبال را عادلانه می‌داند.

سید عباس موسوی مستشار دادگاه تجدیدنظر تهران درباره پرونده علی دایی و فدراسیون فوتبال با ادله حقوقی معتقد است که علی دایی برای سال دوم و سوم قرارداد خود با فدراسیون فوتبال نباید حق الزحمه ای دریافت کند.

او در این رابطه می‌گوید: «در برنامه تلویزیونی نود به صورت خیلی ناقص و ابترانه در مورد این پرونده صحبت شد و به گمان اکثریت با دیدن این برنامه حق به علی دایی داده شد اما طبق قوانین حقوقی، علی دایی برای سال دوم و سوم قرارداد خود نباید دستمزدی همانند دستمزد سال اول خود را طلب کند و باید بابت روزهایی که در سال دوم قرارداد خود برای تیم ملی کار کرده است، اجرت بگیرد.»