به گزارش افکارنیوز، ضربات محکم کف دستی علی فتح الله زاده به سینه گزارشگر برنامه ۹۰ در راهروی ورزشگاه آزادی سوژه دوربین‌های دیگر حاضر در راهروی ورزشگاه شد. دوربین خبرساز و دوربین باشگاه خبرنگاران جوان که در آن لحظات در آن مکان حضور داشتند خیلی سریع با فتح الله زاده و محمدرضا راستگو(گزارشگر ۹۰) صحبت کردند تا ابعاد این اتفاق بیشتر از آنچه که رخ داد جلوه داده شود.

صحبت‌های علی فتح الله زاده در این ارتباط همان شب از سوی خبرگزاری‌ها منتشر شد. مدیرعامل استقلال که پیش از این هم در بازی پایانی این تیم در لیگ دوازدهم که منجر به قهرمانی تیمش شده بود با همین گزارشگر به مشکل برخورده بود ابتدا در مورد او گفت: «یک جوانی که نمی‌دانم از کجا وارد فوتبال شد، چندی پیش به من گفت(آخر بازی با داماش در روز پایانی لیگ قبل) چرا با رحمتی مذاکره نمی‌کنید؟ مگر دروازه‌بان نمی‌خواهید؟ من هم به خنده و شوخی به او گفتم دروازه‌بان می‌خواهم چه کار وقتی خودم هستم؟ خودم درون دروازه می‌ایستم. این آقا رفت و صحبت مرا به شکل جدی به رحمتی گفت. رحمتی هم دلخور شد و مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرد. همین آقا بعد از بازی رفت با ۴ نفر از هواداران استقلال صحبت کرد و آنها هم گفتند که اگر جباری بود به فینال می‌رفتیم. بعد آمده به من می‌گوید مردم می‌گویند اگر جباری بود به فینال می‌رفتید، نظرتان چیست؟ به آن خبرنگار گفتم شما چرا استادیومی را که یکپارچه تیم را بعد از بازی تشویق می‌کند، تصویربرداری نمی‌کنید؟ حتی دستش را گرفتم و گفتم چرا تصویر آنهایی که آن طرف هستند و تشویق می‌‌کنند را نمی‌گیری؟»

وقتی با راستگو در همین ارتباط صحبت کردیم او گفت که برای تمام سوال‌هایش از قول مردم تصاویر مستند دارد: «من وقتی دیدم مردم در حال خروج از ورزشگاه در دقیقه ۸۰ هستند همان زمان بیرون رفتم و این در شرایطی بود که سایر همکارانم در بخش‌های رسانه‌ای درون ورزشگاه بودند. چیزی حدود ۶۰ هزار نفر در همان دقایق آزادی را ترک کردند و معتقد بودند که عملکرد قلعه‌نویی و فتح الله زاده در مورد از دست دادن مجتبی جباری اشتباه بوده. تیم‌شان پلی میکر(بازیساز) ندارد. سوال می‌کردند که چرا خسرو را از زمین بیرون کشیدند. من هم عینا همین سوالات را انتقال دادم، بعد ایشان به من گفت که رفتی ۵ نفر از رفقایت را جمع کردی و از آنها گزارش گرفتی؟ بعد شروع کرد با دست به سینه من کوبیدن و کاملا مشخص بود که عصبی شده و وقتی گفتم آقای فتح الله زاده دارید مرا می‌زنید. فوری پاسخ داد که لابد حالا می‌خواهی علیه من جوسازی کنی و مرا بفرستی دادسرا و کلانتری؟! بعد هم میکروفن مرا انداخت که البته برخورد او با میکروفن عمدی نبود.»

فتح الله زاده سپس به گزارشگر دوربين خبرساز ميگويد: من به او گفتم وجدانت را در نظر بگير. حتي وقتي به او دست زدم صدايش را بلند كرد و من همانجا متوجه شدم كه ظاهرا او دنبال بهانهاي براي ايجاد حادثه است. به نظرم او با برنامه آمده بود تا خرابكاري كند.