به گزارش افکارنیوز، کارگردان «ماتادور» معتقد است این سریال موجب می شود تا برنامه سازانی که در آینده قصد ورود به حوزه ساخت سریال های اکشن را در تلویزیون ایران دارند، با خیال راحت تری عمل کنند.

فرهاد نجفی در گفتگو با «بانی فیلم» گفت: «برخی از دوستان معتقدند ریتم درونی قسمت های اول اندکی کند بوده، اما باید بگویم وقتی در پایان تصویربرداری و زمان تدوین خواسته می شود تا به سریال هشت قسمتی چهار قسمت افزوده شود، ناگزیر بخش هایی از اتفاقات به تاخیر می افتد و این ذهنیت را ایجاد می کند که ضرباهنگ کند شود، حال آنکه من در طراحی دکوپاژ و میزانسن و نحوه تصویربرداری تمام تلاشم را کرده ام که ریتم کار تند باشد. حتی برخلاف میلم برای نزدیک شدن به سلیقه معمول مردم در جاهایی هم از ریتم دلخواهم گذشتم. با این حال از قسمت پنجم که چهارشنبه شب پخش شد، ریتم و روند معرفی کاراکترها و مناسبات آنان تندتر می شود».

به گفته این کارگردان، منتقدانی که درباره سریال نظر می دهند، باید از امکانات سازندگان و شرایط تولید مجموعه هم مطلع باشند و بدانند که امکانات ماتادور قطعا در حد سریال های خارجی چون «هشدار برای کبری ۱۱» یا «۲۴» نبوده و نباید این اثر را با آنها مقایسه کرد.

نجفی افزود: «بر همین مبنا اینکه گفته می شود من «ماتادور» را با «هشدار برای کبری ۱۱» مقایسه کرده ام، صحت ندارد و من هیچ گاه نمی توانم با توجه به شرایط سریال سازی در ایران، مجموعه خودمان را با یک سریال خارجی در قد و قواره آثاری که نام برده شد، قیاس کنم. ناگفته نماند ما و دوستان در تلویزیون و نیروی انتظامی نهایت تلاش خودمان را کردیم که اثری جذاب را خلق کنیم تا مردمی که امکان دسترسی به آثار مشابه خارجی را دارند، ماتادور را نیز بپسندند. هر چند به هر حال ما هم محدودیت هایی داریم و باید اصلاحاتی که به فیلمنامه وارد می شود و تامین نظر سفارش دهنده و متولی کار که نیروی انتظامی است هم مدنظر می داشتیم».

نجفي درباره ماجراي حضور کوتاه کارلوس کي روش، سرمربي تيم ملي جلوي دوربين سريال ماتادورکه تصوير آن چهارشنبه گذشته پخش شد، توضيح داد: ما به طور اتفاقي در هتل پنج ستاره اي که لوکيشن سريال بود با کي روش مواجه شديم و از او خواستيم تا در يک پلان افتخاري جلوي دوربين بيايد. او هم از اين پيشنهاد استقبال کرد و با اطلاع از اينکه ماتادور سريال اکشن و پليسي تلويزيون ايران است، خواسته ما را پذيرفت تا به صورت افتخاري جلوي دوربين برود. ضمن اينکه ما قصد داشتيم با اين تصوير نشان دهيم اين هتل معروفي است که چهره هاي سرشناس در آن اقامت دارند تا در راستاي قصه از آن بهره ببريم.