به گزارش افکارنیوز، در راستای تاکید مدیریت باشگاه پرسپولیس مبنی بر اهمیت دادن به فوتبال پایه و فعالیت گسترده آکادمی فوتبال پرسپولیس، جلسات شورای آکادمی باشگاه پرسپولیس طی دو ماه گذشته، روز یکشنبه هر هفته به ریاست محمد رویانیان یا بهروز منتقمی برگزار شده است و نشست این هفته نیز از ساعت ۱۱ الی ۱۲:۴۰ با حضور مدیر عامل باشگاه پرسپولیس برگزار شد و اعضای حاضر در جلسه به بحثو تبادل نظر پرداختند.

در آغاز نشست، بهروز منتقمی قائم مقام باشگاه موضوعاتی را در مورد مصوبات قبلی و میزان اجرایی شدن آنها مطرح کرد و درباره عملیاتی شدن برخی مصوبات دستورات جدیدی از سوی محمد رویانیان به مدیران باشگاه ابلاغ شد.

همچنین امیدعلی پورحسن معاونت ورزشی باشگاه گزارشی درباره تعداد مدارس فوتبال پرسپولیس در سراسر کشور و همچنین تعداد فوتبال آموزان شاغل در این مدارس ارائه کرده و درباره سفر این هفته مدیران باشگاه به استان گلستان و شهرستان گرگان به منظور بازدید از مدارس فوتبال باشگاه پرسپولیس در گرگان و برنامه‌های پیش رو ارائه کرد.

در ادامه نشست محمد رویانیان درباره فعالیت هر چه بهتر و موثرتر آکادمی فوتبال پرسپولیس مباحثی را مطرح کرده و نظرات اعضای حاضر در جلسه را جویا شد. در نهایت با تصمیم رویانیان مقرر گردید ساختمان مستقلی برای آکادمی فوتبال پرسپولیس به ریاست حمید استیلی تهیه شده تا معاونین وی و تشکیلات آکادمی باشگاه در این ساختمان مستقر شوند.

همچنین تامین بودجه سالیانه و تهیه نرم افزار جامع آکادمی و فوتبال پایه از جمله موضوعاتی بود که رویانیان در مورد آن مباحثی را مطرح کرد و در نهایت مقرر شد این دو موضوع نیز در جلسات آتی پیگیری شده و نرم افزار جامع فوتبال در اسرع وقت پس از مشورت با کارشناسان تهیه شود تا تمامی اقدامات مربوطه از سوی مدارس فوتبال پرسپولیس در سراسر کشور و تیم‌های پایه پرسپولیس و همچنین تست‌گیری و استعدادیابی از طریق این نرم افزار ثبت نام شده و شناسنامه‌های تمامی اعضای مدارس فوتبال پرسپولیس و تیم‌های پایه در این نرم افزار ثبت شود.

تهیه و در اختیار گرفتن یک ورزشگاه جدید در داخل شهر تهران برای آکادمی و تیمهای پایه پرسپولیس نیز یکی از موضوعاتی بود که به طور ویژه مورد بررسی قرار گرفت و چندین ورزشگاه در پایتخت به عنوان گزینههای مورد نظر مطرح شدند و در نهایت مقرر گردید رویانیان و مسوولان باشگاه رایزنیهای لازم را در این باره انجام دهند.