به گزارش افکارنیوز، روبین فن‌پرسی از شیوه‌های سختگیرانه‌ای که دیوید مویس، پس از روی کار آمدنش به عنوان سرالکس فرگوسن در تمرینات منچستریونایتد به کار می‌بندد ناراضی است و آن را باعثافزایش احتمال مصدومیت بازیکنان تیم می‌داند.

پس از آن که وین رونی، مهاجم انگلیسی منچستریونایتد چندی پیش اعتراف کرد تمرینات مویس بسیار فشرده و سنگین برگزار می‌شود، اکنون هم‌تیمی هلندی او نیز از تمریناتی که جانشین سرالکس فرگوسن برای بازیکنان من یونایتد در نظر گرفته ابراز نارضایتی کرد. طبق اعلام منابع نزدیک به رختکن منچستریونایتد، ستاره هلندی خط حمله این تیم به دوستان صمیمی و نزدیک خود گفته است که از تمرینات سنگین مویس که در مقایسه با تمرینات سرالکس فرگوسن بیش از اندازه روی دویدن و بالا بردن قدرت بدنی بازیکنان تیم تاکید دارد، عصبانی است.

گفته شده که فن‌پرسی به این گروه از دوستان خود گفته بیش از حد در تمرینات انرژی از دست می‌دهد که این وضعیت او را بیش از پیش در معرض مصدومیت قرار می‌دهد. وی همچنین به تصمیم مویس برای رها کردن رنه مئولنسن، مربی بدنساز پیشین یونایتد در دوره مربیگری فرگوسن اعتراض کرده است.

طبق گفته منابع نزدیک به منچستریونایتد، فن‌پرسی که دربی اخیر شهر منچستر را به خاطر مصدومیت از ناحیه کشاله ران از دست داد، مصدومیت خود را به تمرینات سنگینی که مویس به او تحمیل می‌کند نسبت داده است و به همین خاطر با سرمربی تیمش وارد یک درگیری لفظی شدید شده‌ است. مصدومیت فن‌پرسی که او را از حضور در ترکیب یونایتد برای جدال با سیتی محروم کرد، به روند بازی‌های متوالی او در لیگ برتر از ماه مارس سال ۲۰۱۱ که تعداد آن به ۹۰ بازی رسیده بود پایان داد.

فنپرسی شیوههای نادرست تمرینات منچستریونایتد را دلیل مصدومیتش دانست و بعدها مویس اعتراف کرد ابراز عصبانیت و درگیری ستاره هلندیاش با او و دستیارانش تا حدی جدی بوده که آنها تا مدتی در چشمان یکدیگر نگاه نمیکردند.