به گزارش افکارنیوز، بابک زنجانی در مطلبی که روی صفحه شخصی خود منتشر کرده به دفاع از اعتبار جهانی دایی پرداخته و عملکرد صداوسیما و برنامه ۹۰ را زیر سوال برده است. در حالی که صادق رییسی‌کیا مدیرعامل راه‌آهن سورینت در برنامه ۹۰ تقابلی جدی با سرمربی پرسپولیس داشت این یادداشت بابک زنجانی می‌تواند جالب توجه باشد.

او ابتدا به این موضوع اشاره می‌کند که برنامه ۹۰ را ندیده است و بعد شروع به انتقاد می‌کند: «من خیلی وقت نداشتم تا دیروقت بیدار بمانم و شبکه‌های تلویزیونی را ببینم. شاید نزدیک به بار است برنامه ۹۰ را کوتاه آن هم به‌خاطر باشگاه سورینت راه‌آهن دیدم و بسیار متاسف سطح برنامه‌های آن مستند یا برنامه شدم. دنیا به سمت حرکت می‌رود و همه از اسطوره‌ها و تکنیک‌ها صحبت می‌کنند و پول در‌می‌آورند. همه دولت‌ها هزینه می‌کنند و نیروی متخصص پرورش می‌دهند و از آن درآمدزایی می‌کنند ولی ما قهرمانان و کسانی که زحمت کشیده‌اند را به سخره می‌گیریم و یک شبکه بی‌تدبیر هم برای چند صد تا کمیسیون پیام کوتاه قهرمانان کشورش را زیر سوال می‌برد و فکر می‌کند هنر کرده و مچ گرفته ولی نمی‌داند حیثیت و اصالت کشورش را به‌خاطر چند میلیون کمیسیون از بین می‌برد و می‌فروشد و زحمات کشیده شده مسوولان را از بین می‌برد و از همه مهم‌تر مردم را به فکر غلط و گناه سوق می‌دهد.»

دوست صمیمی علی دایی از آنچه در برنامه در مورد سرمربی پرسپولیس گذشت، ناراحت و ناراضی است: «به شخصی می‌گویند فلان‌کس را در باغ فلانی دارند می‌کشند کمک کنید، می‌گوید ‌ای بابا شما به آن ملک فلانی میگی باغ؟ ما با این برنامه اصل کشتن و کمک را یادمان رفته، دنبال اثبات باغیم و مسئولان شبکه هم دنبال درآمد چند ساعته و با قیمت حیثیت قهرمانان کشورش و سرگرم‌کردن مردمی که فکر می‌کنند دنبال اثبات باغند ولی مردم هوشیارترند و متعجب که تا کی این مسخره بازی‌ها ادامه دارد. علی دایی اسطوره کشور ماست. چطور این شبکه اجازه می‌دهد ْن را با یک عکاس و بدنساز و سر دو میلیون پول وارد ساعت‌ها مشاجره کند و عده‌ای هم فکر می‌کنند مچی گرفته شده و تعقیب می‌کنند.»

زنجانی ۹۰ را برنامه‌ای بی‌هویت می‌خواند: «علی دایی مرد میلیاردری است که فقط برند نام او در دنیا برای کشورمان درآمد است. آخر یک برنامه بی‌هویت آن را زیر سوال می‌برد؟ اگر علی دایی‌ها تمام درآمد خارجی خود را حتی به یک نفر هم ندهند همین که وارد کشور می‌شود هر یک میلیون دلار آن از تورم اجناس کشور می‌کاهد چرا با کشور خود چنین می‌کنیم؟»

او مباحثمطرح‌شده در برنامه عادل فردوسی‌پور را نامعتبر و بی‌ارزش می‌داند: «علی دایی و حتی داوران اتهام زده شده همه زحمت کشیده‌اند. شما فکر می‌کنید کسی آبرویش را برای دو میلیون از بین می‌برد. شما فکر می‌کنید یک داور که سال‌ها زحمت کشیده و برند فوتبال برتر کشورمان هستند حاضرند از یک عکاس برای یک بازی مسخره پول بگیرند؟ بله ممکن است از نظر مالی ضعیف باشند، ممکن است در تنگنا باشند ولی حیثیت و شغل‌شان را فدا نخواهند کرد.»

مالک باشگاه راه‌آهن سورینت برای اثبات دوستی خود با دایی تاکید می‌کند این باشگاه را فدای او خواهد کرد: «من شخصا باشگاه سورینت راه‌آهن را با تمام زحماتی که کشیده شده، فدای علی دایی و سرمایه‌های کشورم می‌کنم و کافی ‌است با یک اشاره متحد شویم. نیازی به واریز پول به همدیگر نداریم و متاسفم که علی دایی را این شبکه جلوی مردم هم‌رده اشخاصی می‌کند که شاید فقط اسم وی را شنیده‌اند. بر فرض مثال اتفاقی هم باشد خب این که یک اتهام است چه مسلمانی هستیم و همه را جو گیر می‌کنیم و تهمت می‌زنیم چرا قبل از جنایت حکم صادر می‌کنیم؟»

به اعتقاد او فردوسيپور در حال از بين بردن آبرو و اعتبار فوتبال ايران است: تمام دنيا اگر كوچكترين مشكلي هم ببينند از سرمايههاي كشورشان آن را جلوه نميدهند و اجازه بازتاب نميدهند ولي اين شبكه كه فكر ميكنه از مردمه بهخاطر دو زار پول كاري ميكنه دنيا بگه ايران ليگبرترش و داورهاش و مربيانش پول ميگيرند و ناسالمند و اسطوره بودن عليدايي را زير سوال ميبره ولي يادآوري نميكنه فوتبال ايران آن زمان كه هميشه برتر بوده و استاديوم هزار نفري داشته، كشورهاي همسايه با توپ پارچهاي رو ماسه دنبال بازي بودند و حال بهجاي اينكه شبكه دنبال آوردن تكنيك از بيرون و درآمدزايي از اسطورهها باشه دنبال فروش همين يك ذره آبروي باقي مانده است.