به گزارش افکارنیوز، مهدی مهدوی‌کیا که همراه تیم نوجوانان در امارات به سر می‌برد درباره شکست ۴ بر یک این تیم برابر نیجریه و حذف ایران از مسابقات جام جهانی گفت: در ۲ دقیقه ۲ گل بد دریافت کردیم و شکست خوردیم. روی اشتباهات بچه گانه که از بازیکنان ما بعید بود دروازه‌مان باز و وقتی ۲ گل وارد دروازه ما شد شیرازه تیم از هم پاشید.

وی افزود: نیجریه در میانه میدان بازیکنان ما را خیلی اذیت کرد به خصوص شماره ۱۱ این تیم که بازیکن بسیار خوبی بود و خط هافبک ما را آزار داد. با این حال فکر می‌کنم تیم ایران تا اینجا هم شاهکار کرد و باید یک خسته نباشید به تمام بازیکنان بگویم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص اینکه خودش زحمات زیادی برای این تیم کشیده بود اما در این مرحله حذف شد، اظهار داشت: من کارهای جزیی برای این تیم انجام دادم و در مدت کوتاهی این کارها انجام شد. تیم ما به همراه این کادر فنی ۳ سال زحمت کشیده بود و مربیان شبانه روزی برای این تیم وقت گذاشتند، اما در پایان در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد.

مهدوی کیا اضافه کرد: توان تیم ما همین قدر بود و برابر بازیکنان آفریقایی که قد و قامت بلندی داشتند و برخی از آنها نیز سن‌شان بیشتر از ۱۷ سال بود بازی خوبی انجام دادیم. نوجوانان ایران در جام جهانی بازی‌های خوبی به نمایش گذاشتند و همین که از گروه صعود کردیم یک نتیجه خوب و فوق العاده است.

وی با اشاره به تیم نیجریه خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم نیجریه بعد از این، راه راحتی برای رسیدن به فینال داشته باشد. این تیم در مرحله بعدی با اروگوئه بازی دارد و بعد از آن هم با برنده دیدار هندوراس و سوئد بازی می‌کند که به نظرم راحت می تواند تا فینال بالا بیاید و حتی قهرمان شود.

بازیکن پیشین پرسپولیس در ادامه گفت‌وگو با تسنیم در خصوص خداحافظی مجیدی از دنیای فوتبال گفت: این یک تصمیم شخصی بود و همه باید به آن احترام بگذاریم. مجیدی بازیکنی بود که سال‌ها در فوتبال ایران بازی کرد و می‌تواند یک الگوی خوب برای جوانان باشد. بازی کردن در سن ۳۷ سالگی با این شرایط بدنی سخت است و جوانان باید او را الگو قرار دهند.

مهدوی‌کیا ادامه داد: مجیدی فوتبالیست خوب و قابلی بود و در این موضوع شکی نیست. امیدوارم در مسیر جدیدی هم که می‌خواهد گام بگذارد موفق باشد.

وی درباره اینکه خداحافظی مجیدی هم مانند خداحافظی خودش بود، خاطرنشان کرد: من خداحافظی مجیدی را ندیدم اما به هر حال تصمیمی بوده که گرفته شد و باید برای او آرزوی موفقیت کنم.