به گزارش افکارنیوز، صبح امروز حدود ۴۰نفر ازاهالی شهرک «علی پروین» در هشتگرد برای رسیدگی به مشکلات خود مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال تجمع کردند.

اهالی شهرک ۱۸۰ واحدی که حدود ۱۰ سال است درگیر این پرونده هستند، امروز برای احقاق حق خود به ناچار متوسل به مسوولان فدراسیون فوتبال و پس از آن باشگاه پرسپولیس شدند.

موضوع از این قرار است که در سال ۸۱ علی پروین زمینی از سازمان عمران هشتگرد دریافت می کند. پروین در آن سال از بانک صادرات وامی معادل ۹۰۰ میلیون تومان دریافت و ۱۸۰ واحد مسکونی در این زمین می سازد.

وکیل تجمع کنندگان اظهارداشت: آقای پروین ۱۸۰ واحد مسکونی نامطلوب و بی کیفیت را به مردم فروخته و تاکنون برای بازپرداخت وام اقدام نکرده است. در حال حاضر بدهی او به بانک بیش از ۶ میلیارد تومان شده است. در این شرایط، اهالی چند سال پیش به دادگاه مراجعه و پرونده ای در این باره تشکیل شد که در نهایت علی پروین محکوم و ناچار شد که سند واحدها را به نام ساکنان آن بزند و تا یکسال نیز مهلت داشت تا بدهی بانک را پرداخت کند.

عباسی راد در ادامه افزود: پس از گذشت یکسال هیچ اقدامی توسط پروین صورت نگرفت و از روی ناچاری حکم توقیف اموال ایشان صادر شد ولی اموالی از پروین به دست نیامد. مردم پیگیری های زیادی داشتند که در تاریخ ۸/۲ / ۹۲ در بانک صادرات مرکزی جلسه ای با حضور ساکنان، بنده و علی پروین تشکیل شد. در آن جلسه بدهی ها تفکیک و قرار شد ۴ میلیارد بدهی را علی پروین بپردازد و دو میلیارد دیگر بین ساکنان تقسیم شود.

وی بیان داشت: مردم هم برخلاف میل باطنی شان و برای اینکه موضوع تمام شود پذیرفتند و هر کدام ۱۱ میلیون تومان به حساب بانک صادرات واریز کردند. ۱۱ میلیونی که با سختی و گرفتن وام تهیه کردند. در آن جلسه علی پروین چکی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به عنوان تضمین برای تاریخ ۲۰/۵ / ۹۲ صادر کرد.

وکیل شاکیان اظهارداشت: متاسفانه چک هم برگشت خورد و پس از آن هم علی پروین هیچ اقدامی انجام نداد. ۱۸۰ خانواده ساکن در این شهرک که از قشر ضعیف جامعه هستند و ارزش های ملک آنها هم ناچیز است تصمیم گرفتند مقابل فدراسیون فوتبال تجمع کنند. البته من امروز دادگاه بودم که فهمیدم آنها چنین تصمیمی گرفته اند و بلافاصله خودم را رساندم. آنها حتی به توصیه من برای متفرق شدن هم عمل نکردند تا اینکه مسوولان فدراسیون فوتبال گفتند این مساله به آنها مربوط نمی شود و از مردم خواستند که به باشگاه پرسپولیس مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: آقای رویانیان هم در باشگاه پرسپولیس حضور نداشت و سالارکیا مسوول حقوقی باشگاه قول داد که در اسرع وقت جلسه ای با حضور شاکیان و علی پروین تشکیل دهد و موضوع حل شود. من به عنوان وکیل مردم تعجب می کنم که چطور با این بدهکار بانکی برخورد نمی شود. اگر به جای علی پروین که صاحب اسم و رسم است، یک فرد عادی بود تاکنون چه برخورد قانونی با او شده بود؟ چرا باید تاوان بدهی چند میلیاردی ایشان را مردم بدهند؟

به گزارش خبرنگار شبکه ایران، تجمع کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته بودند: "علی پروین حقوق مردم مستضعف هشتگرد را پایمال کرده است" و این سوال را مطرح کردند که چرا با وی به عنوان یک بدهکار بزرگ بانکی برخورد نمی شود.