به گزارش افکارنیوز، منصور پورحیدری درباره خداحافظی فرهاد مجیدی از دنیای فوتبال گفت: به هر حال این یک تصمیم شخصی بود که مجیدی گرفت. فرهاد برای اتخاذ این تصمیم با هیچکس هم صحبت نکرده بود و همه با خداحافظی او غافلگیر شدند.

وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم زحمات فرهاد مجیدی را فراموش کنیم. فرهاد از نظر شخصیتی و فنی بازیکن قابلی بود و مردم هم او را دوست داشته و دارند. مردم از خداحافظی مجیدی ناراحت شدند اما همه باید به تصمیم او احترام بگذاریم. فرهاد می‌توانست در پایان فصل از فوتبال خداحافظی کند اما این تصمیم را گرفت که در بازی با مس و ناگهانی فوتبال را کنار بگذارد و نباید به کار او ایراد بگیریم.

مدیرفنی باشگاه استقلال با اشاره به اینکه مجیدی قصد دارد به عرصه مربیگری وارد شود، خاطر نشان کرد: مجیدی پیش از این در کلاس‌های مربیگری شرکت کرده بود و اکنون نیز می‌خواهد به کلاس‌های مربیگری‌اش ادامه دهد. او می‌تواند در این زمینه به استقلال کمک کرده و مربی قابلی شود. بازیکنان هم مجیدی را دوست دارند و حرفش را می‌خوانند. فرهاد کاپیتان این تیم بوده و بین همه محبوب است.

پورحیدری با بیان اینکه هر مربی دوست داشت که بازیکنی مثل مجیدی داشته باشد، افزود: داشتن بازیکنی مانند فرهاد مجیدی که زندگی سالمی داشته و چه از نظر فنی و چه از شخصیتی یک الگو محسوب می‌شود، برای هر مربی یک نعمت است. مجیدی می‌توانست عصای دست مربیان شود و با حضورش در بازی‌ها تاثیرات زیادی می‌گذاشت. به نظرم نبودن او در استقلال تاثیرگذار خواهد بود و قلعه‌نویی هم کم کم باید به نبودن فرهاد عادت کند.

وی درباره خداحافظی غریبانه مجیدی و در حضور تعداد کمی از هواداران گفت: به هر حال مردم از این خداحافظی ناراحت شدند و می‌خواستند که فرهاد را بیشتر در میدان ببینند اما او تصمیم به خداحافظی گرفت. هواداران باید با این موضوع کنار بیایند و منتظر باشند که فرهاد را به عنوان مربی در کنار ببینند. امیدواریم بتوانیم شرایطی را به وجود آوریم تا یک بازی دوستانه در حد نام فرهاد مجیدی دست و پا کنیم تا او بتواند وداع باشکوهی با فوتبال داشته باشد.

سرمربی اسبق استقلال با اشاره به همکاری‌اش با مجیدی اظهار داشت: همه بازی‌های فرهاد برای ما خاطره است. مجیدی هر زمان که کنار تیم بود، تاثیرگذار و مثمرثمر عمل می‌کرد. برای فرهاد تفاوتی هم نمی‌کرد که مدیرعامل یا سرمربی تیم چه کسی باشد و او هر چه در توان داشت برای هواداران و تیم می‌گذاشت. او همیشه تلاش می کرد که استقلال موفق باشد و به همین خاطر در بین هواداران استقلال به محبوبیت رسید.

پورحیدری با بیان اینکه مجیدی نتوانست حقش را از این فوتبال بگیرد، خاطر نشان کرد: فرهاد خیلی دوست داشت که با استقلال قهرمان آسیا شود. این اتفاق می‌توانست در این فصل بیفتد و دور از دسترس نبود اما شرایطی به وجود آمد که استقلال از آسیا حذف شد و نتوانست قهرمان شود. در تیم ملی حق مجیدی بیشتر از اینها بود اما آنطور که باید نتوانست در تیم ملی به حقش برسد.

مدیر فنی استقلال در پایان درخصوص ناراحتی قلعه نویی به این دلیل که گفته شد مجیدی دوپینگ کرده بود و به این علت از فوتبال خداحافظی کرد، گفت: من متاسفم برای کسانی که این شایعات را میسازند. فرهاد تنها بازیکنی بود که در بیشتر بازیها تست دوپینگ داد و تمام جواب آزمایشات منفی بود. این بیمعرفتی بود که بخواهیم این انگ را به او بزنیم و واقعاً بیمعرفتی است که درباره مجیدی اینگونه فکر کنیم. او سالها فوتبال بازی کرد و چه در داخل و چه در خارج از کشور بارها تست دوپینگ داد و همیشه جواب آن منفی بود.