به گزارش افکارنیوز، علی لطیفی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: به هر حال خداحافظی از دنیای فوتبال برای هر بازیکنی اتفاق می افتد اما یکدفعه خداحافظی کردن مجیدی ناراحت کننده بود.

لطیفی در ادامه بیان کرد: فرهاد جزو بهترین بازیکناناستقلالبود که تأثیر مثبتی در این تیم داشت مجیدی در سطح ملی کارایی آنچنانی نداشت و به حقش هم نرسید اهالی فوتبال از بزرگ تا کوچک به مجیدی علاقه دارند به هرحال نوع خداحافظی مجیدی تلخ بود.

پیشکسوت استقلال تصریح کرد: فرهاد مجیدی تودار است و خیلی از حرفهای دلش را نمی زند به طور حتم اتفاقاتی افتاده که فرهاد به این شکل خداحافظی کرده است.

وی اظهار داشت:فرهاد مجیدیمی توانست در نیم فصل دوم هم برای استقلال تأثیرگذار باشد اما به یکباره تصمیم گرفت خداحافظی کند مسئولان استقلال باید مجیدی را راضی می کردند که در روز دربی از دنیای فوتبال خداحافظی کند.

لطیفی عنوان کرد: خداحافظی در روز دربی هم جلوه قشنگی داشت و هم این خداحافظی بیشتر در ذهنها می ماند فوتبالیست ها بزرگ بعد از خداحافظی شان دیگر اسمی از آنها در فوتبال نیست امیدوارم این اتفاق برای مجیدی نیافتد.

وی درباره حضورمجیدیدر کلاس مربیگری بیان داشت به هر حال باید دید که مجیدی استعداد مربیگری دارد یا ندارد اکثر بازیکنان بزرگ در کسوت مربیگری موفق نبودند موقعی که برای یک بازیکن خداحافظی درست و حسابی برگزار نشود آن وقت بازیکن دچار سرخوردگی و افسردگی می شود که امید است این اتفاق برای مجیدی نیافتد.

وی بیان کرد: به نظرم مجیدی زمان مناسبی برای خداحافظی اش انتخاب نکرد، خداحافظی در بازی دربی دو مزیت داشت اول بازتاب خوبی در بین اهالی فوتبال داشت، همچنین قدردانی ویژه از این بازیکن می شد.

پیشکسوت استقلال عنوان کرد: استقلال به خاطر مصدومیت و محرومیت کمبود بازیکن دارد، فرهاد مجیدی می توانست در این مقطع حساس کمک حال استقلال باشد.

لطیفی اظهار داشت: بدون شک مجیدی برای خداحافظی اش دلایل محکمه پسندی دارد و بی جهت از دنیای فوتبال کنار نرفته است به طور حتم اگر مشکل خاصی نبود تا پایان فصل در تیم استقلال می ماند.

وی بیان کرد:فتح اله زادهو قلعه نویی تمام تلاششان را انجام دادند که مجیدی را از خداحافظی کردن منصرف کنند اما موفق به این کار شدند به نظرم قضیه ای پشت این خداحافظی است که بعدها مشخص خواهد شد.

وی درباره شایعهدوپینگیبودن فرهاد مجیدی بیان کرد: این موضوع نقل محافل شده است شنیده ها حاکی از آن است که فرهاد مجیدی توافق کرده از دنیای فوتبال کنار برود تا کمیته پزشکی اسمش را به عنوان بازیکن دوپینگی اعلام نکند در حالیکه براساس قوانین دوپینگ کمیته پزشکی نمی تواند فرمالیته عمل کند و نام بازیکن را اعلام نکند.

وی در ادامه بیان داشت: فرهاد مجیدی در طول بازیکنی اش از هوشش بیشتر از سیستم بدنی اش بهره برده است.

لطیفی عنوان کرد: فرهاد مجیدی نسبت به تست های دوپینگی که از وی بعد از بازی می گرفتند دلخور و ناراحت بود و تعداد تست ها را به نوعی توهین به شخصیتش می دانست. به هر حال مجیدی در دوران بازیکنی اش هیچوقت به دوپینگ اعتقاد نداشت و فکر نمی کنم که دست به این کار زده باشد.

وی درباره احتمال بازگشت مجیدی به دنیای فوتبال مانند علی کریمی بیان کرد: علی کریمی به لحاظ سن و سال از فرهاد مجیدی کوچکتر است. همچنین کریمی در سطح ملی سابقه درخشان تری نسبت به مجیدی دارد همچنین موقعی که کریمی خداحافظی کرد همه اصرار کردند که به خاطر تیم ملی به دنیای فوتبال بازگردد.

وی بیان کرد:فرهاد مجیدیبه مانند کریمی قرار نیست در تیم ملی بازی کند و تصور نمی کنم مجیدی به دنیای فوتبال برگردد.

لطیفی درباره نیازهای استقلال برای نیم فصل دوم بیان کرد: ساختار دفاعی استقلال هم از لحاظ تیمی و هم فردی دچار مشکل است. علاوه بر آن نبود یک بازیساز و طراح در میانه زمین استقلال مشهود است.

همچنین تیم استقلال در خط حمله هم دچار مشکل است و نیازمند یک مهاجم کلاسیک و گلزن است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر استقلال بتواند ساختار دفاعی تیمش را ترسیم و بازیکنان سرعتی را جایگزین مهره های کندش کند، همچنین یک هافبک بازیساز و یک مهاجم گلزن و تمام کننده به ترکیب تیمش اضافه کند به طور حتم در نیم فصل دوم می تواند حرفه های زیادی برای قهرمانی لیگ سیزدهم داشته باشد.