به گزارش افکارنیوز، احمد هاشمیان در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۱۴:۳۰ شبکه خبر با اشاره به گمانه‌زنی‌های اخیر در مورد دوپینگی بودن فرهاد مجیدی اظهار داشت: جای تاسف دارد که برخی از افراد و رسانه‌ها مسائل اخلاقی را رعایت نمی‌کنند و با گمانه‌زنی‌های پیش از موعد آبروی افراد را خدشه‌دار می‌کنند.

وی افزود: وقتی حکم بازیکن دوپینگی قطعی شود ما به صورت روشن نام او و باشگاهش را اعلام خواهیم کرد و در مقابل تا این اتفاق نیفتاده مجاز به افشای اسم فرد خاطی نخواهیم بود. مجیدی یکی از اسطوره‌های فوتبال کشور است و زحمات زیادی کشیده، خداحافظی یک چنین بازیکنی باید همراه با بزرگداشت و احترام باشد نه اتهام دوپینگ.

او ادامه داد: ما تا به حال بارها و بارها از مجیدی نمونه‌گیری کرده‌ایم و نتیجه هیچ کدام از نمونه‌ها مثبت نبوده است که اگر بود ما حتما اعلام می‌کردیم چون قانون برای همه یکسان است. جالب اینکه فرد دوپینگی اصلا عضو باشگاه استقلال نیست و خودش به همراه باشگاهش در جریان هستند.

هاشمیان در پاسخ به این سوال که چرا خبر دوپینگی بودن بازیکنان پس از قطعی شدن رای اعلام نمی‌شود، تصریح کرد: ما یک دوره‌ای این کار را نکردیم یعنی اجازه دادیم رای بازیکن دوپینگی قطعی شود و بعد اعلام کنیم اما با این کار از طرف رسانه‌ها محکوم به مخفی‌کاری شدیم چون به هر حال ما موظفیم موضوع مثبت بودن نمونه را به بازیکن خاطی و باشگاهش اعلام کنیم. با توجه به اینکه آئین‌نامه فیفا تصریح کرده نام افراد تا قبل از قطعی شدن رای‌شان اعلام نشود باید در جست‌وجوی راه حل جدیدی باشیم تا مانع از گمانه‌زنی‌ها در این زمینه بشویم.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در مورد این مسئله که پرونده بازیکن دوپینگی در چه مرحله‌ای است، گفت: کمیسیون بدوی روز یکشنبه گذشته تشکیل جلسه داد و همان روز مسئله به فرد خاطی و باشگاهش اعلام گردید. امروز(چهارشنبه) هم رای این بازیکن صادر و به وی ابلاغ شد. این بازیکن و باشگاهش ۳ روز کاری فرصت دارند به این رای اعتراض کنند. اگر اعتراض کنند باید تا اعلام رای نهایی از سوی کمیته استیناف صبر کنیم اما اگر اعتراض نشود به زودی نام و باشگاه فرد خاطی اعلام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن دوپینگی همان "م.ح" است، اظهار داشت: اجازه بدهید جواب این سوال را ندهم و برای اعلام نام این بازیکن تا وقت مقرر صبر کنم.