به گزارشافکارنیوز، نیلسون کوریا در خصوص شرایط پرسپولیس اظهار داشت: بنا به دلایلی مدتی بود مصاحبه‌ای انجام ندادم تا با آرامش کارم را دنبال کنم. خوشبختانه ما الان وضعیت بسیار خوبی داریم و با حضور در صدر جدول پس از مدت‌ها به خواسته‌های انتهای فصل‌مان نزدیکتر شدیم.

وی افزود: خوشحالم که طلسم برد خارج از خانه نیز شکسته شد و ما ۳ امتیاز شیرین را کسب کردیم امیدوارم که در هفته‌های آینده نیز همین روند موفقیت را دنبال کنیم تا به هدفمان برسیم.

وی با انتقاد از برخی مشکلات مالی در پرسپولیس نیز، گفت: ‌ من فصل گذشته حدود ۶۰ هزار دلار در انتهای فصل از پرسپولیس می‌خواستم که ۳۵ هزار دلار را برای کمک به این باشگاه بخشیدم و فقط ۲۵ هزار دلار را گرفتم به امیدی که امسال دارای مشکل نشوم.

این دروازه بان افزود: متاسفانه امسال فقط ۱۰ درصد از پولم را تا این لحظه گرفته‌ام و حتی برای رفع مشکلاتم از برخی از دوستانم پول گرفته‌ام. من به رویانیان که مدیری دلسوز است احترام می‌گذارم اما امیدوارم مشکلات من را هم مثل سایر بازیکنان حل کند تا بتوانم با تمرکز بیشتر و راحت کارم را ادامه دهم.

نیلسون ادامه داد: هر فوتبالیستی با توجه به برنامه‌ای که برای زندگی خود دارد روی دریافتی‌هایش در یک کشور غریبه حساب می‌کند و من هم الان مشکلاتی دارم. متاسفانه به خواسته‌های من مبنی بر پرداخت برخی از مطالباتم جامه عمل پوشانده نشد و واقعا این برای من کار را سخت کرده امیدوارم تا نیم‌فصل تکلیفم مشخص شود.

وی در پاسخ به این سوال که درست است قصد رفتن به تمرینات را نداشتی، گفت: ‌ مسائلی مطرح شد اما من به این موضوعات فکر نکردم و به تمرینات رفتم به امید اینکه مشکلم حل شود اما وقتی دیدیم مشکلات حل نمی‌شود بحثنرفتنم به تمرینات هم بود اما به خاطر دایی و رویانیان باز هم سعی کردم صبور باشم حالا امیدوارم که این مشکل من هرچه سریعتر حل شود تا کار به جاهای ناخوشایند کشیده نشود. من پرسپولیس را دوست دارم اما می‌خواهم که با آرامش کارم را دنبال کنم.

وی در خصوص خداحافظی فرهاد مجیدی نیز، گفت: بدون شک فرهاد مجیدی یکی از بهترین و باهوشترین فوتبالیست ایران بود و من برای این بازیکن خوشتکنیک آرزوی موفقیت میکنم. قطعا او شرایط مربی شدن را دارد. مجیدی در دوران فوتبالش برای هر دروازهای یک مهاجم خطرناک بود و اگر از او غافل میشدی خیلی راحت کار خود را انجام میداد.