به گزارش افکارنیوز، فرهاد مجیدی در شرایطی کفش هایش را آویخت که در نامه خداحافظی اش تاکید کرد جای ناصر حجازی خالی است. کاپیتان محبوب آبی ها پیش از این هم با بیان اینکه خودش را شاگرد مکتب ناصر حجازی می داند، ارادت خود را به اسطوره فوتبال ایران نشان داد. شماره ۷ در بازی استقلال برابر مس کرمان چهارگوشه چمن ورزشگاه آزادی را بوسید و از قضا پسر ناصر حجازی هم نظاره گر این مهم بود.

آتیلا حجازی که دستیار مظلومی در مس است، به سوالاتی در این زمینه پاسخ داده و نکته حائز اهمیت اینکه تاکید کرده پدرش هیچ مکتبی نداشت. ماحصل این گفتگو در ادامه می آید.

* آقا آتیلا! شما و فرهاد مجیدی در ابتدای بازی با هم رودررو شدید و او به سمت شما آمد. آیا در آن لحظه صحبتی از خداحافظی کرد؟

- هیچ حرف خاصی زده نشد و صحبت های عادی که احوالپرسی است بین ما رد و بدل شد.

* با این اوصاف وقتی در دقایق پایانی متوجه شدید که مجیدی از فوتبال خداحافظی می کند، تعجب نکردید؟

- تعجب که نکردم چون در یکی، دو روز گذشته بارها صحبت خداحافظی مجیدی در رسانه ها مطرح شد. ولی واقعا فکر نمی کردم که در یک بازی کم تماشاگر و بدون اینکه سه، چهار مسوول حضور داشته باشند، او چنین کاری کند.

* این سوال بی پاسخ و مبهم خیلی ها از جمله هواداران و طرفداران استقلال و مجیدی است!

- حتما داستان هایی بوده که او چنین تصمیمی گرفته است. خدا می داند که در فکر فرهاد چه می گذشته است.

* نظر شما درباره این تصمیم نابهنگام او چیست؟

- به هر حال ناراحت کننده است. فرهاد مجیدی بازیکنی با اخلاق و ویژگی های فنی بالایی بود که خیلی کم بازیکنی با چنین خصوصیاتی پرورش می یابد. گرچه چنین روزی برای هر فوتبالیستی وجود دارد اما برای هواداران فرهاد قبول کردن خداحافظی او سخت است.

* فرهاد مجیدی تاکید کرده بود شاگرد مکتب ناصر حجازی است. حالا با خداحافظی او عملا بازیکنی که خود را شاگرد این مکتب بداند در فوتبال نیست!

- خیلی دوست دارم در این باره صحبت کنم. حرف های زیادی دارم اما ممکن است حرف هایم باعثناراحتی خیلی ها شود برای همین نمی خواهم در این باره صحبت کنم. بحثمکتب انجام ندهیم بهتر و قشنگ تر است. در واقع ناصر حجازی هیچ مکتبی نداشت و از ابتدا خصوصیات اخلاقی او از جمله صداقت و روراستی برای همه ارزشمند بود. پدرم هیچگاه زیر بار حرف زور نرفت و فکر می کنم استفاده از کلمه سبک حجازی واژه درست تری باشد تا مکتب حجازی. امیدوارم فرهاد در امر مربیگری موفق باشد.

* خیلی ها معتقدند مربیگری امری ذاتی است. به نظر شما مجیدی می تواند مربی موفقی شود؟

- من هم قبول دارم که مربیگری ذاتی است. فرهاد محبوبیت خوبی دارد و از طرفی استقلال گزینه های زیادی برای مربیگری ندارد و شاید تعداد آنها از انگشتان یک دست هم تجاوز نکند. او در سال های آینده می تواند گزینه خوبی برای سرمربیگری استقلال باشد. البته به شرط اینکه هدف خودش هم همین باشد.

* از لحاظ کاراکتر چطور؟

- این سوال سختی است. مربیگری به بعضی ها می آید. قیافه فرهاد به قول معروف بیبی فیس(صورت بچگانه) است و در آینده که سنش بالا برود و موهایش جوگندمی شود، مربیگری به او بیشتر می آید.(باخنده)

* از این مساله بگذریم. شما یک امتیاز از استقلال در آزادی گرفتید در حالی که می توانستید پیروز میدان باشید.

- بعد از مساوی خیلی ها تماس گرفتند و تبریک گفتند اما واقعا ما مستحق پیروزی بودیم. استقلال در استادیوم آزادی تنها یک موقعیت ایجاد کرد و بچه ها از لحاظ سازمان دفاعی اجازه تدارک حملات خطرناک به حریف ندادند. در مقابل اگر پنالتی ما گل می شد به سه امتیازی که خیلی به آن نیاز داشتیم، می رسیدیم. با این حال ما دو بازی سخت خارج از خانه برابر صبا و استقلال داشتیم که امتیاز گرفتیم و فکر می کنم بچه ها به خودباوری لازم رسیده اند و این نوید روزهای خوبی را می دهد.