به گزارش افکارنیوز، در ادامه بازی‌های هفته دهم لالیگا، شب گذشته(چهارشنبه) ۴ دیدار برگزار شد که در مهم‌ترین آنها تیم رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شهر مادرید برابر میهمان خود سویا با نتیجه ۷ بر ۳ به پیروزی دست پیدا کرد. مقتدارنه‌ترین پیروزی شاگردان کارلو آنچلوتی در این فصل از رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا درشرایطی رقم خورد که این تیم در همان نیم ساعت اول با ۳ گل از حریف آندلسی خود پیش افتاد.

گرثبیل ۲ بار در دقایق ۱۳ و ۲۷ گلزنی کرد تا شمار گل‌های این فصل خود برای کهکشانی‌ها را به عدد ۳ برساند و کمی از زیر فشار انتقاداتی که به خاطر نمایش ضعیف‌اش در ال‌کلاسیکو مطرح بود، خارج شود. پس از بیل نوبت به کریستیانو رونالدو رسید تا نخستین گل خود را در این بازی در دقیقه ۳۲ از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. در دقیقه ۳۸ سویا توسط ایوان راکیتیچ و از روی نقطه پنالتی یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. در ادامه و زمانی که کارلوس باکا در دقیقه ۴۰ دومین گل را برای میهمان زد اختلاف ۲ تیم به حداقل رسید.

در نیمه دوم باز هم رئال مادرید بازی را بهتر شروع کرد و این بار کریم بنزما بود که در دقیقه ۵۳ گلزنی کرد. ۷ دقیقه بعد کریستیانو رونالدو دومین گل خود را به ثمر رساند. ایوان راکیتیچ در دقیقه ۶۳ دوباره برای سویا گل زد اما ۱۱ دقیقه بعد کریستیانو رونالدو هت‌تریک کرد. ایوان راکیتیچ هم در دقیقه ۷۴ این فرصت را داشت که از روی نقطه پنالتی هت‌تریک کند اما او ضربه پنالتی‌اش را به هدر داد. زمانی که استفان امبیا در دقیقه ۷۶ از ترکیب این تیم اخراج شد کار سویا برای جبران ۳ گل اختلاف سخت‌تر هم شد.

در نهایت کریم بنزما ۱۰ دقیقه مانده به پایان بازی آخرین گل کهکشانی‌ها را به ثمر رساند تا رئال مادرید با نتیجه ۷ بر ۳ سویا را از پیش رو بردارد و اختلاف خود با بارسلونای صدرنشین را به ۶ امتیاز کاهش دهد.

شب گذشته همچنین والنسیا میزبان آلمریای قعر جدولی بود و در این دیدار برابر میهمان خود با نتیجه ۲ بر یک تن به شکست داد. خوناس در دقیقه ۳۳ از روی نقطه پنالتی برای والنسیا گل زد اما در ادامه مارکو تورسیلیری در دقیقه ۶۱ و ویدال در دقیقه ۶۹ برای آلمریا گلزنی کردند تا ششمین شکست این فصل والنسیا ثبت شود و این تیم به رده یازدهم سقوط کند. آلمریا با این پیروزی ۶ امتیازی شد اما همچنان در قعر جدول باقی ماند.

در دیگر دیدار‌های شب گذشته اوساسونا در خانه و در حالی که از دقیقه ۶۶ به بعد ۱۰ نفره کارش را ادامه می‌داد، با نتیجه ۳ بر یک از سد رایو وایکانو گذشت. نتیجه جدال تیم‌های وایادولید و رئال سوسیه‌داد نیز تساوی ۲ بر ۲ بود.

در ادامه رقابت‌های هفته یازدهم لالیگا امشب ۳ دیدار برگزار می‌شود که در مهم‌ترین آنها اتلیتکو مادرید تیم دوم جدول رده‌بندی میهمان گرانادا است. ویارئال پذیرای ختافه است، لوانته به خانه رئال بتیس می‌رود و الچه هم میهمان اتلتیک بیلبائو خواهد بود.

در جدول ردهبندی لالیگا بارسلونا با ۳۱ امتیاز صدرنشین است، اتلتیکو مادرید با ۲۷ امتیاز دوم و رئال مادرید با ۲۵ امتیاز سوم هستند.