به گزارش افکارنیوز، فرشید طالبی می گوید، توقع نداشته است که در این تیم به بازیکن نیمکت نشین تبدیل شود. وی عنوان می کند، رفتنش به استقلال دست خودش نیست.

* از پیروزی پرگل در خوزستان بگو؟

- دیدار با استقلال صنعتی آن هم در زمین حریف کار سختی بود اما توانستیم با ارائه یک بازی هدفمند و جسورانه هر سه امتیاز را کسب کنیم و خودمان را در کورس مدعیان قهرمانی نگه داریم. در این بازی فرصت های خوبی خلق شد و به ثمر رساندن چهار گل در اهواز نشان می دهد که عملکرد تراکتورسازی قابل دفاع بوده است. برای رسیدن به قهرمانی باید تک تک امتیازات را کسب کرد و یک لحظه غافلگیری می تواند برای تیم پشیمانی به بار آورد.

* قبول داری عملکرد تراکتورسازی در داخل و بیرون از خانه تفاوت زیادی داشته است؟!

- بعضی مواقع از این اتفاقات می افتد و در سایر لیگ ها نیز این مسائل ایجاد می شود. زمانی که در ذوب آهن حضور داشتم چنین روندی در تیم شکل گرفته بود و در بیرون از خانه موفق تر ظاهر می شدیم. امتیازات بیرون از خانه امتیازات ریسکی به شمار می آید و امتیازات داخل خانه هم قاعدتا در مشت مان است اما متاسفانه تا الان نتوانسته ایم در خانه عملکرد خوبی داشته باشیم و امتیازات زیادی را از دست داده ایم که می تواند در انتهای لیگ آه و افسوس را به دنبال داشته باشد. بردن در خانه اهمیت زیادی دارد و امیدوارم از بازی آینده برابر استقلال تهران این اتفاق رخ بدهد و در عین حال مستمر باشد.

* چرا امسال در بیشتر بازی‌ها روی نیمکت حضور داشته‌ای؟!

- من شرایط خوبی دارم و هر روز تمریناتم را با جدیت دنبال می کنم و بقیه اش دست کادر فنی است و سرمربی تصمیم می گیرد چه بازیکنی بازی کند و چه بازیکنی هم روی نیمکت باشد. آرزو می کنم رقابت درون زمین باشد و آماده ترین ها به زمین بروند و کمک حال تیم شوند.

* منظورت این است مسائل غیر فنی در بازی کردن بازیکنان هم تاثیر دارد؟!

- فقط می توانم بگویم حضور نفرات آماده و سرحال درون زمین می تواند نتیجه بهتری را به دنبال داشته باشد. چند بازی خودم به عنوان بازیکن فیکس بازی کردم و محمد نصرتی یا مرتضی اسدی روی نیمکت می نشستند و در بقیه موارد عکس این قضیه رخ می داد.

* از نیمکت‌نشینی ناراحت نیستی؟!

- طی سال های گذشته و در تیم های دیگر که بازی می کردم خیلی کم این اتفاق می افتاد و در اکثر دیدارها به عنوان بازیکن فیکس به میدان می رفتم. این که بازیکنی بگوید از نیمکت نشینی ناراحت نیست دو حالت ندارد یا این که برایش مهم نیست یا برایش مهم است که بازی کند. قاعدتا جزو آن دسته از بازیکنانی هستم که دوست دارم بازی کنم و مهره مفیدی برای تیمم باشم.

* در این خصوص با مجید جلالی صحبتی انجام نداده‌ای؟!

- برای این که در ترکیب قرار بگیرم نیازی نیست با جلالی یا فرد دیگری صحبت کنم. مسئولان باشگاه تراکتورسازی بودند که خواستار حضورم شدند و قطعا نظر سرمربی هم بوده که من به تبریز بیایم. من تلاشم را می کنم و بقیه اش را به خدا می سپارم.

* به اهدافت در تراکتورسازی رسیده‌ای؟

- با شرایطی که فصل پیش در سپاهان داشتم و به عنوان بازیکن فیکس در اصفهان بازی می کردم، انتظار داشتم این اتفاق در تبریز هم رخ بدهد اما تا الان باب میلم نبوده است. به تراکتورسازی نیامدم که نیمکت نشین باشم و امیدوارم شرایط تغییر کند.

* این روزها صحبت از حضورت در استقلال تهران مطرح شده است. در این باره چه نظری داری؟

- من تا انتهای فصل بازیکن قانونی تراکتورسازی هستم و رفتنم به استقلال یا تیم دیگری دست خودم نیست. تا الان هیچ گونه صحبتی با من نشده و اگر هم قرار است اتفاق خاصی رخ بدهد باید مسئولان دو باشگاه با هم صحبت کنند.

* دوست داری به این تیم بروی؟!

- بحثدوست داشتن مطرح نیست و از آنجایی که قرارداد دارم مسئولان تراکتورسازی تصمیم نهایی را می گیرند.

* از مس کرمان هم پیشنهاد داری؟

- درخواست هایی از چند تیم ارائه شده اما مدیران باشگاه باید تصمیم نهایی را بگیرند. ضمن این که مردم تبریز همیشه به من لطف داشته اند و دوست دارم محبت هایشان را جبران کنم.