به گزارشافکارنیوز،هلند در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی با شکست مقابل اسپانیا در فینال نایب قهرمانی در این تورنمنت معتبر را از آن خود کرد.

اکنون آرین روبن بر این باور است که قدرت نارنجی‌ها به اندازه‌ای هست که بتوانند در جام جهانی پیش رو، جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

«هدف اصلی ما در جام جهانی این است که بتوانیم جام را بالای سر ببریم. این یک واقعیت است. ما برای اینکه ببینیم تا چه مرحله‌ای می‌توانیم بالا برویم به برزیل نخواهیم رفت. باید با قدرت از گروه صعود کرده و در مراحل بعدی هم نمایش خوبی ارائه کنیم تا بتوانیم به رویای‌مان دست یابیم.»

تیم تحت هدایت لوییس فان خال در ۱۵ مسابقه‌ای که انجام داده بدون شکست مانده اما روبن بر این باور است که این تیم باید در دیدارهای دوستانه خود مقابل کلمبیا و ژاپن هم نمایش درخور اعتنایی داشته باشد.

در دیدارهای دوستانه پیش رو مساله اصلی به دست آوردن امتیاز نیست اما در هر حال مهم هستند. این دو تیم راهی جام جهانی شدهاند و ممکن است در آنجا هم با آنها روبهرو شویم. همه از کلمبیا صحبت میکنند زیرا آنها در رنکینگ فیفا رتبه خیلی خوبی دارند اما تصور میکنم ژاپن حریفی سرسختتر باشد. آنها بازیکنان زیادی در بوندسلیگا دارند. علاوه بر آن کیسوکه هوندا و شینجی کاگاوا را هم در ترکیب دارند که بازیکنان بسیار خوبی هستند. باید در این دیدارها هم عملکرد خوبی داشته باشیم تا بتوانیم به عملکردی عالی در برزیل امیدوار باشیم.