به گزارش افکارنیوز، «عادل فردوسی‌پور برای تیم‌ملی دلالی می‌کند» ‌؛ این جمله‌ای است که یکی از اهالی فوتبال، در مجلس آن را به زبان آورده است. حجت‌الاسلام علیپور دبیر ستاد منشور اخلاقی که اخیراً برای ادای برخی از توضیحات درباره فوتبال و فساد در این رشته، با هیأت‌رئیسه مجلس دیدار داشت، می‌گوید او که چنین حرفی نزده است. علیپور در این‌باره می‌گوید: «من اصلاً این حرف را نزدم و بحثی هم در این‌باره نداشتم. بحثما درباره کلیات فوتبال و باشگاهداری بود. بحث‌های خوبی داشتیم و امیدوارم مجلس حمایت‌های لازم را انجام دهد تا بتوانیم برنامه‌های خوبی در فوتبال ایجاد کنیم. بحثما درباره حق پخش و نوع درآمدهای فوتبال بود.»

دیروز اما خبر مهم دیگری هم منتشر شد‌؛ اینکه حکم محرومیت شش جلسه‌ای علی دایی روی میز علی کفاشیان است. علیپور این خبر را به شدت تکذیب می‌کند و می‌گوید: «پرونده همچنان در اتاق من است و حکم نهایی صادر نشده، پس چطور علی دایی محروم شده است؟ اتفاقاً می‌خواهند علی دایی را خراب کنند. او در این ماجرا، هیچ نقشی نداشته و مبرا از هرگونه اتهامی است. او به هیچ‌وجه محروم نمی‌شود و شایعاتی که درست کرده‌اند، صحت ندارد. حالا امروز هم جلسه‌ای برگزار می‌کنیم و در این‌باره بحثخواهیم کرد.»

او توضیح میدهد: علی دایی چهره شناخته شدهای در فوتبال دنیاست. همه فوتبال ایران را با نام او میشناسند. دایی برای نتیجهگیری اصلاً نیاز به این کارها ندارد. اتفاقاً او جزو مربیانی است که همیشه از بازیکنان جوان در ترکیب استفاده میکند و جوانان زیادی به فوتبال ما معرفی کرده است.