گروه ورزشی-

از مدت‌ها پیش بحثخصوصی شدن دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مطرح شده است. علی پروین یکی از پیشکسوتان پرسپولیس یکی از افرادی است که به شدت دنبال این قضیه است و قصد دارد تا با اجرایی شدن این پرونده، به عنوان سهامدار اصلی، سهام پرسپولیس را خریداری کند.

به گزارشافکارنیوز؛
پروین حتی برای رسیدن به این هدف چند وقت پیش و در زمان دولت دهم به دیدار احمدی‌نژاد رفت و و طرح واگذاری سهام باشگاه به پیشکسوتان آن را به احمدی‌نژاد پیشنهاد داد که رییس دولت قبلی بلافاصله و در آخرین روزهای صدارتش با این درخواست موافقت و تاکید کرد که پرسپولیس را به پروین بدهند. این موافقت از جنس‌‌ همان بخشنامه‌ها و استخدام‌های و برداشت‌هایی بود که احمدی‌نژاد در آخرین روزهای ریاست‌اش در دولت انجام داد و بعد‌ها مشکل‌ساز شد.

پروین با این دستور احمدی‌نژاد بار‌ها و بار‌ها به وزارت ورزش رفت تا بتواند با موافقت عباسی هدف خود را عملی کند اما در ‌‌نهایت روزهای کوتاه باقی مانده عمر دولت دهم کفاف نداد تا پروین به هدفش برسد. با آغاز به کار دولت یازدهم علی پروین کماکان به دنبال اجرایی کردن این پروژه و در اختیار گرفتن پرسپولیس است.
بعد از انتخاب وزیر جدید ورزش و رای اعتماد مجلس به دکتر گودرزی، پروین یکی از نخستین نفراتی بود که به دیدار وزیر جدید ورزش رفت تا بلکه بتواند با همکاری او این پروژه خصوصی شدن پرسپولیس را نهایی کرده و مالک پرسپولیس شود. در این جلسه خصوصی علی پروین بار دیگر بر لزوم خصوصی شدن پرسپولیس اصرار ورزید و اعلام کرده دوستانی دارد که حاضرند این باشگاه را با قیمت خوبی خریده و با قدرت پرسپولیس را اداره کنند. اما نکته جالب دکتر گودرزی، وزیر ورزش و جوانان بلافاصله این پیشنهاد را رد کرد و به پروین گفت خصوصی شدن در حال حاضر هیچ دردی از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوا نخواهد کرد و هیچ برنامهای برای خصوصی شدن این دو باشگاه ندارد!