به گزارشافکارنیوز،اجلاس سالیانه لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۴ دهم آذرماه سال جاری در مقر فدراسیون بین‌المللی والیبال(FIVB) در لوزان سوئیس برگزار می‌شود و آری گراسا، رئیس فدراسیون جهانی والیبال از اعضای دپارتمان لیگ جهانی از جمله محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال برای حضور در این نشست یک روزه دعوت کرده است.

رئیس فدراسیون والیبال ایران به عنوان عضو دپارتمان لیگ جهانی والیبال در این نشست حضور خواهد داشت که بررسی اجمالی لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳، نحوه برگزاری لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴، تعیین میزبان مرحله نهایی این رقابت‌ها و پیش بینی تیم‌های شرکت کننده در لیگ جهانی سال ۲۰۱۵ از جمله محورهای مورد بررسی در این نشست است. همچنین دیدار با آری گراسا از جمله برنامه های داورزنی در این سفر است.

داورزنی و دبیر شورای لیگ جهانی ۲ روز زودتر برای آماده سازی نشست شورای لیگ جهانی به لوزان می‌روند و یک روز بعد از پایان نشست برای جمع‌بندی مذاکرات و ابلاغ آنها در این شهر خواهند ماند.

تیم ملی والیبال ایران سال گذشته عملکرد قابل قبولی در لیگ جهانی والیبال داشت در مجموع ۱۰ دیدار موفق به کسب ۵ پیروزی و ۱۵ امتیاز شد که رتبه نهمی لیگ جهانی والیبال و عنوان نخست قاره آسیا را به دست آورد.

محمدرضا داورزنی ساعت ۸ صبح امروز تهران را به مقصد لوزان برای شرکت در این نشست ترک کرد.