به گزارشافکارنیوز،علی کفاشیان اول شدن ایران در رده بندی جدید فیفا را اتفاق بزرگی برای فوتبال کشور دانست ضمن اینکه گفت این تیم باید برای حضور موفق در رقابتهای جام جهانی بازی‌های تدارکاتی بیشتری برگزار کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در گفتگوی تلفنی با برنامه ورزش و مردم اظهار داشت: به هر حال اینکه توانستیم به عنوان تیم اول آسیا در رده بندی فیفا قرار بگیریم اتفاق مهمی است و این نشان از رشد فوتبال کشورمان دارد.

کفاشیان در ادامه افزود: ما باید برای رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و حضور موفق در این رویداد دیدارهای تدارکاتی برگزار کنیم ضمن اینکه باید روند به رو به رشد خود را همچنان در سال‌های آینده ادامه بدهیم. خوشبختانه در همه زمینه‌ها حرکت رو به پیشرفت خوبی صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سوال مجری تلویزیون در خصوص انتخاب نشدن نکونام به عنوان مرد سال فوتبال آسیا و احتمال اینکه آیا رایزنیهای کشورهای دیگر باعث این امر شده، اظهار داشت: ببینید کمیتهای کار انتخاب را صورت داده و طبق اعلام این کمیته از آنجایی که آقای نکونام در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده کره جنوبی غایب بود، شانساش برای کسب عنوان مرد سال فوتبال آسیا پایین آمد با این حال چنین موضوعی چندان مهم نیست.