به گزارشافکارنیوز،تیم‌های تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران مهم‌ترین بازی هفته شانزدهم لیگ برتر را برگزار کردند. در این بازی که از ساعت ۱۵ امروز جمعه در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز انجام گرفت تیم تراکتورسازی با یک گل مهمان خود را شکست داد. کریم انصاریفرد در دقیقه ۴۱ زننده تنها گل این دیدار بود. تراکتورسازی با این برد موقتا به صدر جدول رده‌بندی رفت و جای پرسپولیس را گرفت.

تراکتورسازی با حمایت هوادارانش بازی را بهتر شروع کرد و در دقیقه ۹ بازی این فرصت را داشت تا روی فرار انصاریفرد از کمند مدافعان حریف به گل برسد ولی یدالله جهانبازی داور مسابقه خطای هند او را گرفت و به مهاجم تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

در دقیقه یازدهم بازی فخرالدینی شوت محکمی را روانه دروازه پرسپولیس کرد که نیلسو ن توپ را به زیبایی دفع کرد. دو دقیقه بعد ضربه سر انصاریفرد و متعاقب آن شوت دقیقی را نیسلون و مدافعان پرسپولیس دفع کردند. در این لحظات تراکتورسازی کاملا پرسپولیس را در لاک دفاعی فرو برده بود.

از دقیقه ۲۰ این نیمه بود که بازیکنان پرسپولیس بازی را به تعادل کشاندند و برای دقایقی هم میزبان را تحت فشار قرار دادند. در دقیقه ۲۹ پرسپولیس روی یک کار خوب تیمی صاحب موقعیت شد ولی شوت محسن مسلمان، بازیکن تازه وارد قرمزها راهی به چارچوب پیدا نکرد.

در دقیقه ۴۱ تراکتورسازی به گل رسید. کریم انصاریفرد در دهانه دروازه حریف توپ سرگردانی را که مدافعان پرسپولیس در پی یک ضربه کرنر نتوانسته بودند به خوبی دفع کنند را درون دروازه نیلسون قرار داد. بعد از این گل پرسپولیس روی به حملات احساسی آورد اما در نهایت این نیمه با همان تک گل خاتمه یافت.

پرسپولیس نیمه دوم را هجومی آغاز کرد. بعد از چند حمله نصفه و نیمه، شوت کفشگری از پشت محوطه جریمه اولین خطر جدی بود که در این نیمه روی دروازه‌ها رخ داد. در دقیقه ۶۴ این دیدار مدافع تراکتورسازی مانع شوتزنی فرزاد حاتمی شد ولی با وجود اعتراض فراوان علی دایی، داور اعتقادی به ضربه پنالتی نداشت. پرسپولیس در ادامه فشار خود روی دروازه حریف در دقیقه ۶۸ تیر عمودی دروازه تراکتورسازی را به لرزه در آورد.

مجید جلالی که فشار حریف را هر لحظه بیشتر می‌دید در دقیقه ۷۰ علی کریمی را به جای میثم بائو به میدان فرستاد تا با کمک او میانه میدان را از چنگ پرسپولیسی‌ها در بیاورد. در دقیقه ۷۴ فرشاد احمدزاده در یک ضد حمله می توانست روی سانتر فخرالدینی گل دوم را هم به ثمر برساند ولی نیلسون ضربه نه چندان محکم وی را مهار کرد.

در دقایق پایانی بازی پرسپولیس فشار حملاتش را زیادتر کرد و تراکتورسازی هم به ضد حملات دل بست با این حال تغییری در نتیجه حاصل نشد تا تراکتورسازی انتقام شکست بحثبرانگیز دور رفت مقابل پرسپولیس را بگیرد.

تراکتورسازی با این برد ۲۹ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول ردهبندی صعود کرد. پرسپولیس که نیم فصل اول را با قهرمانی به پایان برده بود ۲۷ امتیازی باقی ماند و به خاطر گل زده کمتر نسبت به استقلال در مکان پنجم جدول ردهبندی قرار گرفت. نفت با شکست فجر سپاسی با ۲۹ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتور به رده دوم صعود کرد. فولاد خوزستان با ۲۸ امتیاز در رده سوم جدول ایستاده است و استقلال با ۲۷ امتیاز چهارم است.