به گزارش افکارنیوز، دکتر احمد هاشمیان - رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: روز گذشته نتایج ۳۲ نمونه تست کنترل دوپینگ مربوط به لیگ برتر فوتبال، لیگ برتر فوتسال و لیگ دسته یک فوتبال از سوی آزمایشگاه کنترل دوپینگ منفی اعلام شد و نتایج اعلام شده در کمیته پزشکی در حال رمزگشایی و به محض کامل شدن این بخش از فرآیند نتایج به باشگاهها و بازیکنان ابلاغ می شود.

وی افزود: منفی اعلام شدن نتایج نشان از دقت و توجه بیشتر بازیکنان و مقامات مسئول در باشگاه‌ها دارد و ما امیدوار هستیم با احساس مسئولیتی که در مقامات باشگاهی و به ویژه در بازیکنان وجود دارد، شاهد هیچ نمونه مثبتی نباشیم.

رئیس کمیته پزشکی در ادامه بیان کرد: کمیته پزشکی از ابتدای سال جاری تاکنون آموزشی‌های رودررو(Face to Face) برای بازیکنان لیگ برتر فوتبال و تعدادی از باشگاههای لیگ دسته یک فوتبال برگزار کرده که معتقد هستیم این شیوه آموزش می‌تواند بیش از هر شیوه دیگری در پیشگیری از دوپینگ در بازیکنان موثر باشد. بر همین اساس به کلیه باشگاه‌های لیگ دسته یک و هیاتهای فوتبال استانها مجددا اعلام آمادگی می‌کنیم که مدرسین کمیته پزشکی بنا به دعوت باشگاه‌ها و هیاتهای استانی جهت برگزاری دوره های آموزشی دراستان و یا باشگاه حضور یافته و به این رسالت خود در راه مبارزه با دوپینگ اقدام کنند.

هاشميان در پايان گفت: در همين راستا فردا دوشنبه ۱۱ آذرماه همايش آموزش مبارزه با دوپينگ بازيکنان باشگاه راهآهن بنا به دعوت مديرعامل اين باشگاه برگزار خواهد شد که مدرسين اعزام از سوي کميته پزشکي مسئوليت اين دوره بر عهده دارند.