به گزارش افکارنیوز، خسرو ابراهیمی اظهار داشت: فدراسیون قایقرانی با مشکلات بسیار زیادی در بحثمالی روبه‌رو است اما با توجه به اهداف بزرگی که برای خود در نظر گرفته‌ایم، اجازه ندادیم یک لحظه هم مشکلات مالی بر ما غلبه کند و تا این لحظه از اهداف خود کوتاه نیامده‌ایم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی فدراسیون تحت امرش حضور موفق و بهتر از همیشه در بازی‌های آسیایی است، اضافه کرد: در رشته‌های آب‌های آرام، روئینگ و آب‌های خروشان اردوهای ما در حال پیگیری است. تا این لحظه در ۱۲ ماده آب‌های آرام، ورزشکاران ما در اردو حضور دارند. برنامه‌های ما در این رشته متمرکز شده است به موادی که می‌توانیم حضور پررنگ و گسترده در آنها داشته باشیم.

سرپرست فدراسیون قایقرانی ادامه داد: برنامه‌های‌مان را متمرکز کرده‌ایم. برای روئینگ ۱۴ ماده در بازی‌های آسیایی اینچئوان تعریف شده که با هماهنگی مربیان و ستاد بازی‌های آسیایی در همین بخش هم ورزشکاران‌مان در حال تمرین هستند. در رشته اسلالوم، مسابقات قهرمانی کشور را برگزار و استعدادیابی ویژه‌ای کردیم تا بتوانیم حضور خوبی در این مسابقات داشته باشیم. برنامه‌های تمرینی هم پیش‌بینی شده و به زودی استارت این بخش خواهد خورد.

وی تاکید کرد: در ماده بادبانی هم قرار است ۱۰ ماه در اینچئوان برگزار شود. اردوهای بادبانی هم درحال هماهنگی است. در مجموع ۴۰ ماده در بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود البته بحثمهمی که وجود دارد، مسابقات جهانی رده سنی جوانان است که باید از موقعیت خودمان دفاع کنیم. با وجود اینکه بازی‌های آسیایی اینچئوان برای ما بسیار با ارزش است اما اهداف دیگر را تحت الشعاع قرار نمی‌دهیم و از آنها نیز غافل نمی‌شویم.

ابراهیمی گفت: ‌ با هدف حضور موفق در مسابقات جهانی که تابستان سال آینده برگزار می‌شود، اردوهای جوانان هم به زودی استارت خواهد خورد.

سرپرست فدراسیون قایقرانی یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۷۴ ورزشکار در اردوهای تیم ملی حضور دارند که این تعداد در حال افزایش است. در فدراسیون یک محوریت فکری را بنا کردیم که به امید خدا این بحثرا گسترش خواهیم داد. استعدادهایی که امکان دارد به هر دلیلی از آنها غافل شده‌ باشیم، امکان حضور آنها در اردوی تیم ملی فراهم شده است. پدیده‌ها از طرف هیئت‌ها به فدراسیون معرفی می‌شوند. با استراتژی درهای باز، استعدادهای قایقرانی در هر دوره از اردوها می‌توانند با معرفی هیئت مربوطه در تست‌گیری حضور یابند.

وی افزود: ما برای برگزاری اردوهای تیم ملی تعداد بالاتر از حد مجاز در را در نظر می‌گیریم. به محض رسیدن یک نامه از هیئت‌های استانی به دست ما با هماهنگی کادر فنی از آنها تست می‌گیریم، اگر شرایط خوبی داشته باشند آنها را حفظ می‌کنیم. به خودمان اجازه نمی‌دهیم هیچ استعدادی پشت درهای بسته بماند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: شاید این فضای فکری وجود داشته باشد که وقتی یک سرپرست در راس فدراسیون حضور دارد، شرایطش با شرایط رئیس فدراسیون متفاوت است. دلایل مختلفی در این مورد وجود دارد. یکی این است که سرپرست نمی‌داند تا چه زمانی در راس کار قرار داد. شاید این نگرانی برای سرپرست وجود داشته باشد که اگر من بخواهم به عنوان شخص اول فدراسیون فعالیت‌های طولانی مدت و برنامه‌های بلندی داشته باشم، ممکن است، یکی، دو هفته دیگر به هر دلیلی در انتخابات رای نیاورم. قطعا این موضوع و تفکر برای سرپرست وجود دارد که بخواهد فعالیت خود را به صورت مقطعی و با البته همراه با دلسردی ادامه بدهد ولی این اتفاق هرگز در فدراسیون قایقرانی رخ نداده و رخ هم نخواهد داد. تا زمانی که من به عنوان خدمتگزار هستم، چنین چیزی نیست.

وی یادآور شد: ما باید برنامه‌های خود را با خرد جمعی و راهبردی تا لحظه‌ای که خداوند نعمت خدمتگزاری را عطا کرده است، انجام بدهیم. ما نه تنها دلسرد نیستیم بلکه بلکه با انگیزه زیاد کارمان را انجام می‌دهیم. مهم نیست در راس هرم باشیم یا در قاعده، هدف فقط خدمت است. نه با بودن به عنوان یک سرپرست شاد می‌شوم و نه با رئیس بودن.

ابراهیمی با بیان اینکه در تفکر مدیریتی من، معنای اینکه سرپرست باشم یا رئیس و یا یک کارگر کوچک، هیچ فرقی ندارد، گفت: مهم خدمت است. با همین نیت توانستیم باوجود مشکلات بسیار زیاد از جمله تعلیق تحمیلی بهترین نتایج تاریخ قایقرانی ایران را در قهرمانی آسیا کسب کنیم. کشتی فدراسیون قایقرانی به گل نشسته بود اما ما با لطف خدا موفق ظاهر شدیم.

او ادامه داد: ما از نظر بودجه مشکل داشتیم. باید امنیت شغلی برای کارمندان ایجاد می‌کردیم و روحیه مربیان و بازیکنان را برمی‌گرداندیم. مشکلات برون مرزی هم وجود داشت که با دعای خیر مردم با این دید که نگاه ما قدرت طلبی و منیت نیست آمدیم و خدا کمک کرد که توانستیم با ۲۰ طلا ۱۴ نقره و ۸ برنز نتایح خوبی در آسیا کسب کنیم.

سرپرست فدراسیون قایقرانی یادآور شد: بیش از ۳ ماه است که ریالی از وزارت ورزش پولی دریافت نکرده‌ایم اما اردوهای ما با این تکثر، بدون توقف در حال برگزار شد. مسابقات قهرمانی کشور در رشته‌های مختلف با قدرت انجام شد.

وی تاکید کرد: ما در مضیقه مالی قرار داریم. تعهداتی که شده باید عملی شود. تا این لحظه چندن نامه به وزارت ورزش و جوانان داده‌ایم که هیچ پاسخی متاسفانه به ما داده نشده است. چهارشنبه هفته گذشته شخصا به وزارت ورزش رفتم و سعی کردم با عزیزان دیدار داشته باشم که ظاهرا در کنفرانس خبری بودند و نتوانستم آنها را ملاقات کنم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: نامهای به وزیر و سجادی، معاونش دادم. گزارش کامل را ارائه کرده و در خصوص برنامهها و مشکلات در نامه صحبت کردم. البته شنیدم سجادی، معاون وزیر دستور داده است مساعدتی در رفع مقطعی این مشکلات داده شود. با تمام این تفاسیر هنوز یکم دقیقه از کارها روی زمین باقی نمانده است. جامعه از ما توقع دارد و تا زمانی که هستم اجازه نمیدهم این مشکلات مانع کار ما شود.