به گزارش افکارنیوز، فرزاد حاتمی از نیمکت‌نشینی‌های مداوم در پرسپولیس اصلا ناراحت نیست. مهاجم گلزن این فصل سرخ ها علی‌رغم زمان کمی که در بازی با مس در اختیار داشت یک گل زیبا به ثمر رساند تا خیلی‌ها فکر کنند از این به بعد علی دایی در تمام بازی‌ها به او میدان خواهد داد اما این مهاجم فقط در دقایق پایانی شانس حضور در میدان را داشته با این حال حاتمی می‌گوید علی دایی این قدر برایم ارزشمند است که اگر در ۵۰ بازی هم مرا نیمکت‌نشین کند ناراحت نمی‌شوم و اعتراض نمی‌کنم.

* اول بگو چرا در این مدت خودت را ممنوع‌المصاحبه کردی؟

- سئوال شما را این طوری جواب می‌دهم، من به پرسپولیس آمدم که موفق باشم. یکی از مهم‌ترین اهدافم در این تیم دعوت به تیم‌ملی و حضور در جام‌جهانی است. به همین دلیل بایدکارم را به دور از حاشیه دنبال می‌کردم و تمام تمرکزم را روی تمرینات می‌گذاشتم تا به این هدف بزرگم برسم. در این مدت می‌دانستم بیشتر سئوالات خبرنگاران در مورد نیمکت‌نشینی‌ها و ذخیره بودنم است از آن جا که دوست ندارم به حاشیه بروم ترجیح دادم سکوت کنم و با جواب به این چنین سئوالاتی داخل حاشیه نروم. پس بهترین راه حل این بود که خودم را ممنوع‌المصاحبه کنم و فقط تمرین کنم.

* اتفاقا یکی از سئوالات ما در مورد نیمکت‌نشینی‌ات است، از این موضوع ناراحت نیستی؟

- ببینید هیچ مربی به ترکیب تیم برنده دست نمی‌زند. ما در ۴ بازی موفق بودیم و برنده شدیم بنابراین منطقی است که مربیان با همان ترکیب تیم برنده به بازی‌ها ادامه بدهند. در پرسپولیس بازی کردن کسی مهم نیست بلکه مهم‌ترین هدف موفقیت و قهرمانی در پایان لیگ است. خدا را شکر تاکنون تیمم موفق بوده و حال ما در صدر جدول تکیه زدیم.

* اما مقابل مس کرمان در کوتاه‌ترین زمان یک گل زدی و حتی وقتی به عنوان ذخیره وارد میدان شدی همیشه بوی گل می‌دادی؟

- نظر لطف شماست. به نظرم جاگیری یک فوروارد و اینکه مهاجمین بدانند چطور جاگیری کنند می‌تواند در گلزنی او بسیار دخیل باشد.

* مقابل ملوان هم کم مانده بود گل بزنی اما نشد؟

- فکر می‌کنم موقعی که وارد زمین شدم بدنم هنوز خوب و کامل گرم نشده بود بنابراین اولین توپی که به من رسید آن هم در حالت تک به تک را نتوانستم تبدیل به گل کنم آن هم فقط به این دلیل که بدنم گرم نبود.

* گویا علی دایی هم گفته به دلیل اینکه تو به عنوان آخرین بازیکن وارد پرسپولیس شدی از ابتدا بازی نمی‌کنی و این موضوع به مرور زمان حل خواهد شد؟

- من تابع نظر سرمربی هستم، هر وقت علی‌آقا صلاح بداند بازی می‌کنم و تمام تلاشم را برای جلب نظر ایشان انجام می‌دهم. اگر دایی ۵۰ بازی هم مرا نیمکت‌نشین کند و بیرون بگذارد حرفی نمی‌زنم.

* واقعا؟!

- واقعا. علی دایی همیشه الگوی من بوده و هست بنابراین اگر در ۵۰ بازی هم به من میدان ندهد هیچ اعتراضی نمی‌کنم. همین که کنار او حضور دارم و تحت نظر ایشان کار می‌کنم برایم دنیایی ارزش دارد.

* این روزها خلعتبری هم خیلی خوب گل می‌زند نظرت در این مورد چیست؟

- گلزنی خلعتبری نوید خوبی برای پرسپولیس است. به خاطر گلزنی‌های محمدرضا خیلی خوشحالم. خدا را شکر او روی غلتک افتاده. گلزنی‌های خلعتبری می‌تواند خبر خوشی برای تیم‌ملی باشد. البته کل بچه‌های ما واقعا خوب کار می‌کنند. محسن مسلمان، پیام صادقیان و… واقعا عالی کار کردند. امیدوارم این بازی‌ها دیده شود هر وقت پرسپولیس، استقلال خوب بودند تیم‌ملی ما عملکردش عالی بود. الان هم عملکرد این بازیکنان نوید خوبی برای تیم‌ملی و جام‌جهانی است.

* و گلزنی دوست صمیمی‌ات حنیف عمران‌زاده؟

- بالاخره حنیف آن قدر با من بود و گشت تا گلزن شد و یاد گرفت چطوری گلزنی کند. خدا را شکر تلاش‌هایم بی‌ثمر نماند و حنیف راه گلزنی را خوب یاد گرفته و من بابت این موضوع خیلی خوشحالم و به او تبریک می‌گویم.

* دربی هم نزدیک است برای حنیف کری‌ نمی‌خوانی؟

- قبلا هم گفته بودم حنیف از خیلی وقت پیش کابوس من و داربی را می‌بیند. بنده خدا هر روز صبح با من تماس می‌گیرد و می‌گوید فرزاد دیشب باز هم آمده بودی تو خوابم، دیدم مرا دریبل زدی و به استقلال گل زدی، این کابوس هیچ‌وقت مرا ول نمی‌کند و تو هر شب به خوابم می‌آیی، حنیف از ترسش خیلی وقت است شب‌ها خواب راحت ندارد. اما من هم برای اینکه به حنیف فشار نیاید و تن و بدنش نلرزد قول می‌دهم در دربی از سمت بازیکن دیگری به دروازه استقلال حمله کنم.

* تیم سابقت یعنی استقلال فقط یک امتیاز از پرسپولیس عقب است؟

- بله، استقلال هم خوب نتیجه گرفته. هرچقدر به روزهای پایانی لیگ نزدیک می‌شویم دروازه‌ها تنگ‌تر و رقابت فشرده‌تر می‌شود. هر تیمی فرصت‌طلب‌تر باشد و کارش را به نحو احسن انجام بدهد قهرمان خواهد شد. در لیگ اما و اگر هم نداریم و قهرمانی دست خودمان است. اگر پرسپولیس به همین منوال پیش برود می‌تواند قهرمان شود که فکر می‌کنم مستحق رسیدن به عنوان قهرمانی حق ما است.

* اگر جلوی استقلال به میدان بروی گل می‌زنی؟

- هیچ‌ وقت نام تیم‌ مقابل برایم مهم نبوده و نیست. هر تیمی که جلویم بازی کند حتی تیم دست سومی، تلاشم را می‌کنم گل بزنم. داربی هم بازی مهمی است و من اگر در میدان بودم تلاشم را می‌کنم تا دروازه حریف را باز کنم.

* در عکسی با انگشتانت عدد چهار را نشان دادی بنابراین خیلی‌ها فکر کردند هنوز در فکر استقلالی، آیا چنین است؟

- نمی‌دانم چرا بعضی‌ها چنین برداشتی کردند. در آن عکس من با دو دستانم عدد دو را به نشان موفقیت نشان دادم و منظورم نشان عدد چهار نبوده و به نظرم وقتی بازیکنی پیراهن تیمی را می‌پوشد تا آخر باید حرمت تیم سابقش را نگه دارد. تا الان اگر من مانند بقیه بازیکنان پرسپولیس عدد ۶ را نشان ندادم به خاطر این است که نان و نمک استقلال را خوردم و نمی‌توانم به این تیم بی‌حرمتی کنم. آن زمان که در استقلال بودم هنوز پیراهن پرسپولیس را نپوشیده بودم پس به حرمت هواداران استقلال و نان و نمک این تیم هیچ‌وقت چنین کاری را نمی‌کنم. هرچند باید بگویم الان دیگر بازیکن پرسپولیسم و تمام تلاشم را برای موفقیت این تیم و هوادارانش انجام می‌دهم.

* نشان دادی در دو دقیقه و یا ۹۰ دقیقه تلاشت را برای گلزنی می‌کنی؟

- من می‌گویم یک بازیکن در دو دقیقه هم باید صددرصد تلاش خودش را بکند بنابراین همیشه تلاشم را می‌کنم تا مثمرثمر باشم.

* راستی پولت را گرفتی؟

- اتفاقا به بعضی افرادی که می‌گویند چرا فرزاد به پرسپولیس آمده باید بگویم تاکنون حتی یک ریال و هزار تومانی از پرسپولیس نگرفتم و هیچ اعتراضی نکردم.

* خیلی از بازیکنان پرسپولیس بابت بدقولی مسئولین شاکی هستند؟

- من از این موضوع ناراحتم. باور کنید فشار سختی را تحمل می‌کنم اما به حرمت دوستان و بزرگتران حرفی نمی‌زنم تا انشاءاله به زودی مشکل‌مان حل شود.

* گویا قرار است به زودی پول به باشگاه برسد؟

- امیدوارم چنین شود. مثل اینکه استقلالی ها هم شرایط‌شان مانند ما شده و آنها نیز جیب‌شان خالی مانده. امیدوارم مشکل این دو تیم بزرگ و مردمی حل شود.

* از انتخاب پرسپولیس راضی هستی؟

- بله، صددرصد راضی‌ام.

* با این تفاسیر فکر می‌کنی به آرزویت برسی و به تیم‌ملی دعوت شوی؟

- من پرسپولیس را برای همین علت انتخاب کردم. امیدوارم از همین جا به جام‌جهانی بروم تا به این هدف بزرگم برسم.

* نفت را می‌برید؟

- به قول عليآقا تک تک بازيها برايمان حکم فينال را دارد. انشاءاله ۳ امتياز بازي را از آن خود کنيم.