به گزارش افکارنیوز، بایرن مونیخ با تمام ستارگان خود قطر را به عنوان محل برپایی اردوی آماده سازی زمستانی‌اش انتخاب کرد. این اردوی ۹ روزه در یک کشور عربی برگزار می‌شود اما سایت رسمیبایرن مونیخو همچنین روزنامه بیلد آلمان در اقدامی جالب از نام " خلیج فارس " برای بازتاب خبرهای اردوی زمستانی بایرن استفاده کرده‌اند که خشم کشورهای عربی را برانگیخته است.

سایت رسمی باشگاه بایرن مونیخ در این باره نوشت: " کمپ فولکس‌ واگن قطر. تمرین زیاد و دو بازی در خلیج فارس ". در ادامه خبر سایت بایرن مونیخ آماده است: " بازیکنان بایرن مونیخ در حرارت ۲۰ درجه قطر تمرین می‌کنند. در اینجا آنها زمین‌های تمرینی مناسب و کاملا مجهز و هتل‌های زیبا و نزدیک به کمپ تمرین در اختیار دارند و محیطی ایده‌آل را تجربه خواهند کرد. "

استفاده سایت رسمی بایرن مونیخ از نام "خلیج فارس" واکنش کشورهای عربی را به دنبال داشته است. سایت عربی کوره نوشت: " اردوی زمستانی بایرن مونیخ در دو کشور عربی برگزار می‌شود نه ایران با این حال سایت رسمی این تیم آلمانی از نام " خلیج فارس " استفاده کرد. این بسیار جنجال‌برانگیز است و باعثخشم کشورهای عربی شده؛ چه بسا منجر به بحران دیپلماسی کشورهای عربی با آلمان شود. "
جالب‌تر آن که پایگاه اینترنتی باشگاه مونیخی در نسخه عربی خود نیز از عنوان " خلیج فارس " بهره گرفته است.