به گزارش افکارنیوز، پرسپولیس در هفته ماقبل دربی در اهواز به مصاف فولاد می رود و بار دیگر علی دایی مقابل مربی سابقش در تیم ملی قرار خواهد گرفت.

فرکی امسال در بازی دوستانه پیش فصل در تهران دایی و تیمش را شکست داد اما در لیگ باخت و حالا در بازی برگشت و در حالی که اختلاف امتیاز دو تیم در بالای جدول بسیار ناچیز است می خواهد ضمن جبران بازی رفت هم تیمش را به سوی صدر راهنمایی کند هم اینکه آمار ضعیف خود مقابل پرسپولیس و دایی را تغییر دهد.

فرکی که سال ۱۳۶۰ به مدت کوتاهی پیراهن پرسپولیس را نیز پوشید، بعد از یک دوره کوتاه ناموفق مربیگری در پاس تهران، طی چهار فصل اخیر در لیگ برتر با تیم نفت تهران و فولاد شایستگی های خود را نشان داده اما مقابل پرسپولیس و سرمربی فعلی اش اصلا آمار خوبی ندارد.

او طی ۷ رویارویی با پرسپولیس ۳ تساوی و ۴ شکست را متحمل شده و هنوز موفق به پیروزی مقابل سرخپوشان نشده است. آخرین شکست فرکی مقابل پرسپولیس همین چهار ماه پیش و در بازی رفت پرسپولیس – فولاد حادثشد که تیم این مربی آرام بعد از هفته ها شکست ناپذیری ۳-۱ به تیم دایی باخت.

البته فرکی سابقه باخت سنگین تر به دایی و پرسپولیس را هم دارد چرا که در اولین رویارویی نفت و پرسپولیس در لیگ برتر پرسپولیس با نتیجه ۵ بر یک تیم فرکی را شکست داد.

فرکی در لیگ برتر کلا ۷ بار با علی دایی روبرو شده است که ۵ شکست و یک تساوی و یک برد به دست آورده است. دایی سه بار با پرسپولیس و دو بار هم با راه آهن مقابل تیم های فرکی پیروز شده است.

فرکی حالا هم در لیگ هم جام حذفی در فاصله ای کوتاه باید از علی دایی و تیمش میزبانی کند و باید دید می تواند آمارش را بهبود بخشد یا نه.