به گزارش افکارنیوز، ژاوی هرناندس چند روز پیش از برگزاری جشن تولد ۳۴ سالگی‌اش اعتراف کرد دوست دارد دوران بازیگری‌اش را در بارسلونا به پایان برساند اما او حالا می‌گوید مشخص نیست که کفش‌هایش را در نیوکمپ آویزان خواهد کرد یا نه.

ژاوی در یک گفت‌وگو با مجله پاننکا اظهار داشت: به پایان رساندن دوران بازیگری‌تان در بارسلونا کار آسانی نیست. نمی‌دانم آیا این اتفاق برای من در بارسلونا رخ می‌دهد یا خیر. خودم تمایل دارم که در این تیم به بازی‌ام پایان دهم اما حقیقت این است که نمی‌دانم در آینده چه چیزی در انتظارم است.

ژاوی که اخیراً قراردادش با بارسلونا را تا سال ۲۰۱۶ تمدید کرده است، افزود: از نظر جسمانی احساس می‌کنم که در وضعیت خوبی قرار دارم، حتی بهتر از ۲ فصل گذشته. در گذشته من نمی‌خواستم که حتی یک بازی را هم از دست بدهم و حالا دارم تاوانش را می‌دهم. اکنون می‌بینم که باید سرعتم را کمی افزایش دهم. اینجا در اسپانیا از یک بازیکن بالای ۳۰ سال انتظارات بسیار زیادی وجود دارد و راستش را بخواهید من اکنون احساس می‌کنم که در بهترین وضعیتی که در طول حرفه‌ام تجربه کرده‌ام قرار دارم. به نظرم اکنون پخته‌تر شده‌ام، ‌ از نظر جسمانی در شرایط بهتری قرار دارم و درس‌های فراوانی گرفته‌ام.

کاپیتان دوم کاتالانها تصریح کرد: از اینکه توپ را از دست بدهم متنفرم و این اتفاق مرا حتی بیشتر از زمانی که یک موقعیت صددرصد گلزنی را از دست میدهم، ناراحت میکند. من برای ارائه سبک خاصی از بازی ساخته شدهام. در نهایت بابد بگویم که از بازی در بارسلونا راضی هستم، چون فلسفه بازیاش را دوست دارم. نمیدانم شاید در یک تیم دیگر نیز همین اندازه راضی بودم اما بارسلونا همیشه گزینه اول من بوده است.