به گزارشافکارنیوز،حمید درخشان پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: با توجه به شرایط متفاوتی که دو تیم استقلال و پرسپولیس به لحاظ امتیازات و جوانی نیرو دارند اگر مربیان دو تیم ریسک بیشتری انجام دهند بازی جذاب‌تر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: تیم استقلال به لحاظ اینکه در صدر جدول قرار دارد نگاهش به امتیاز این بازی بیشتر است اما در مقابل تیم پرسپولیس به دلیل داشتن خط حمله جوان و با انرژی می‌تواند برای خط دفاع استقلال تهدیدی جدی باشد به همین دلیل نسبت به استقلال شانس بیشتری برای برد خواهد داشت.

درخشان با اشاره به نتیجه دربی در سالهای گذشته بیان کرد: امیدواریم با شجاعت بیشتر مربیان و بازیکنان دو تیم نتیجه همانند سالهای گذشته نباشد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس تصریح کرد: حساسیت این مسابقه می‌تواند در روند کیفیت این بازی تاثیرگذار باشد و تیم‌ها در مقابل هم با احتیاط‌ تر و با ریسک کمتری بازی کنند.

درخشانی درخصوص نقش این بازی در سرنوشت قهرمانی این دو تیم گفت: قهرمانی در این دربی برای دو تیم صد در صد نقش به سزایی دارد و می‌تواند باعثافزایش یا کاهش روحیه بازیکنان شود.

وی درادامه پیش‌بینی خود را از نتیجه این بازی عنوان کرد و گفت: تیم پرسپولیس به دلیل داشتن خط حمله جوان و با انرژی احتمال بردش بیش از استقلال است.

درخشانی عنوان کرد: صادقیان، خلعت بری، سیدصالحی و جلال حسینی از جمله بازیکنان تاثیرگذار تیم پرسپولیس هستند.

این پیشکسوت تیم پرسپولیس در خصوص کری خوانیهای سرخیها که جدیدا به جنگ علیه هم تبدیل شده گفت: از لحاظ اخلاق حرفهای درباره همه مسائل باید احترام طرف مقابل را حفظ کنیم اگر هم از کسی انتقادی داریم میتوانیم به صورت محرمانه به او مطرح کنیم، این درست نیست برای فوتبال راه جنگ و بیاحترامی را انتخاب کنیم زیرا احترام به حریف احترام به شخصیت خود ماست.