به گزارش افکارنیوز، امیر قلعه نویی در خصوص پیش‌بینی‌اش از دربی روز جمعه اظهار داشت: «در ابتدا باید بگویم که یکسری بیانیه‌ها در حال رد و بدل شدن میان دو باشگاه است که این در شأن فوتبال ما نیست و من هم کاری ندارم که چه کسی این کار را شروع کرده است و چه کسی آن را ادامه داده است. به نظر من همه دنیا از فوتبال لذت می‌برند و تنها جایی که مردم از فوتبال لذت نمی‌برند ایران است.»

قلعه نویی افزود: «فقط ما بلدیم به هم تهمت بزنیم و نسبت به هم حسادت کنیم و وقتی بیرون گود هستیم کارهایی بکنیم که به نفع فوتبال نباشد. امیدوارم مسائلی که فوتبال ما را به این روز انداخته است هرچه زودتر از کنار فوتبال دور شود. این بیانیه‌نویسی‌ها هم از بین برود.»

سرمربی استقلال که در حال پخش زنده مراسم اهدا توپ طلا روی خط تلفنی شبکه ورزش آمده بود، درباره اینکه به نظر او امسال کدام بازیکن بهترین بازیکن جهان خواهد شد اظهار داشت: «ما ایرانی‌ها احساسی هستیم و دوست داریم که مسی بهترین بازیکن جهان شود اما از آنجایی که ریبری در موفقیت‌های بایرن مونیخ نقش زیادی داشته.»

وی ادامه داد: «من قلباً‌ دوست دارم ریبری بهترین بازیکن جهان شود چرا که تکراری بودن انتخاب بهترین بازیکن جهان هم از بین می‌رود. البته مسی امسال مصدومیت‌هایی داشته و آن شرایطی که در گذشته داشت را ندارد؛ اما کریس‌رونالدو هم سال خوبی را پشت سر گذاشت، اما در مجموع دوست دارم ریبری بهترین بازیکن جهان شود.»

سرمربی استقلال تاکید کرد: «ما ایرانی‌ها دوست داریم بازیکنان تکنیکی بهترین بازیکنان جهان شوند. تکنیکی که مسی دارد با تکنیکی که رونالدو دارد متفاوت است و از آنجایی که مسی قد کوتاهتری دارد بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما هرکدام از این سه نفر بهترین بازیکن جهان شود به نظر من حقش بوده است.»

قلعهنویی درباره انتخاب یوبهاینکس به عنوان بهترین مربی جهان در سال ۲۰۱۳ اظهار داشت: من در گزینههایم انتخابم یوبهانکس بود و گزینه من بهترین مربی جهان شد. او مربیاست که سالیان سال هرکجا بوده نتایج خوبی داشته و تداوم زیادی در کارهایش داشته است. هاینکس مربی اخلاقگرا و بدون حاشیهای بود که در همه دورهها بیحاشیه کار کرد و به نظرم قبل از اینکه بهترین مربی جهان باشد مربی اخلاقگرا و اخلاقمداری است که من هم به او تبریک میگویم.