گروه ورزشی-

سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان جلسه جواد نکونام با مسئولان باشگاه استقلال برگزار شد؛ جلسه‌ای که خروجی‌اش قطعی شدن رفتن نکونام از استقلال بود. هافبک آبی‌پوشان به دیدار فتح الله‌زاده رفت تا دلایل اصلی اصرار به جدایی را برای مدیرعامل آبی‌پوشان شرح بدهد. در این جلسه اتفاقات جالب و عجیبی رخ داد که در ‌‌نهایت مسیر طرفین را از یکدیگر جدا کرد.

اطرافیان امیر روی اعصابم هستند!
به گزارشافکارنیوز؛در ابتدای جلسه نکونام با فتح اله‌زاده و پورحیدری دور یک میز نشست و گلایه‌های خود را به آن‌ها گفت. شماره ۶ استقلال در این جلسه و در غیاب قلعه نویی از اطرافیان سرمربی تیم گلایه کرد. نکونام اعتقاد داشت که از ابتدای فصل برخی اطرافیان قلعه‌نویی خواسته‌هایی از او دارند که نمی‌خواهد به هیچ عنوان زیر بار آن‌ها برود و به همین دلیل این اتفاق سبب شده تا دیگر انگیزه و تمرکز لازم را برای حضور در میدان نداشته باشد. شماره ۶ استقلال تاکید کرد که متاسفانه قلعه‌نویی هم تحت تاثیر این افراد قرار گرفته و رابطه ما دیگر مانند گذشته نیست.

نکونام معتقد بود با شرایطی که برایش در استقلال رقم خورده، بهتر است از این تیم جدا شود تا هم بازیکنی با کارایی لازم در ترکیب قرار بگیرد و هم اینکه او نیز بتواند با حضور در باشگاه‌های خارجی آمادگی خود را برای رقابت‌های جام جهانی حفظ کند. بعد از صحبتهای نکونام، فتح الله‌زاده اعلام کرد که مشکل را برطرف خواهد کرد ولی جواد به این موضوع اشاره داشت که بعید می‌داند مشکلات به همین راحتی برطرف شود و هم برای استقلال و هم برای خودش بهتر است که از جمع آبی‌پوشان جدا شود.

قلعه‌نویی برود تا من برگردم!
در اواسط جلسه بود که فتح اله‌زاده پس از استماع گلایه‌های نکونام، ترجیح داد امیر قلعه نویی را به جلسه فراخواند تا طرفین رودررو حرف‌هایشان را بزنند و مشکل حل شود اما با حضور قلعه نویی و حرف‌های بی‌پرده طرفین نه تنها مشکل حل نشد بلکه به جنجال کشده شد. پس از وارد شدن قلعه نویی به اتاق، نکونام تمام مشکلات خود با استقلال و حتی یکی از اطرافیان امیر قلعه نویی را در حضور فتح اله‌زاده به سرمربی استقلال گفت و مدعی شد تمام مشکلاتش به این شخص مربوط می‌شود.

آنچه سبب شد تا سرمربی استقلال در مقابل صحبتهای نکونام واکنش نشان دهد. کاپیتان تیم ملی که دل پری از سرمربی آبیها داشت، خطاب به وی بحث بازی بازی نکردنش در برخی بازیها را مطرح کرد و قویاً اعلام کرد با وجود این فرد تا زمانی که قلعه نویی در استقلال حضور دارد، به این تیم فکر نمیکند. جالب اینجا است که نکونام خطاب به سرمربی استقلال اعلام کرده که اگر او از این تیم برود، برای آنکه ثابت کند استقلالی است، به این تیم باز میگردد. همین صحبتها کافی بود تا سرمربی استقلال با ناراحتی نشست روز گذشته را ترک کند و به فتح الهزاده تاکید کند که تحت هیچ شرایطی نکونام را نمیخواهد.