گروه ورزشی-

تساوی در دربی ۷۸ هیچکسی را راضی نکرد و ۹۰ هزار تماشاگر حاضر در استادیوم و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی را سرخورده نمود و حتی ۲۲ بازیکن حاضر در زمین نیز از این نتیجه راضی نبودند اما در میان تمامی ناراضیان بازی دربی، تنها یک نفر بود که از این نتیجه بسیار راضی بود و از تساوی ملال آور دربی به عنوان یک نتیجه مطلوب یاد کرد!

به گزارشافکارنیوز؛امیر قلعه نویی سرمربی استقلال شاید تنها فردی بود که از اتفاقات دربی و نتیجه‌ای که به دست آمد بسیار رضایت داشت و این احساس رضایت به اندازه‌ای بود که حتی نمی‌توانست خود را کنترل کند! به گونه‌ای که سرمربی استقلال پس از پایان بازی با چهره‌ای بشاش و خنده‌ای بر لب وارد رختکن شد در حالیکه دستیاران امیر و بازیکنان استقلال انتظار داشتند تا او با ناراحتی از نحوه بازی تیمش در دربی انتقاد کند، قلعه نویی در ‌‌نهایت بهت و حیرت نفرات حاضر در رختکن حسابی از بازی تیمش تعریف و تمجید کرد و به بازیکنانش یک خسته نباشید جانانه گفت.

قلعه نویی در رختکن خطاب به شاگردانش گفت: به هدفی که در دربی داشتیم، رسیدیم و من به همین دلیل از همه شما تشکر میکنم. همین که دیگر تیمها مدعی هم امتیاز از دست دادهاند و فاصله ما با پرسپولیس همان ۴ امتیاز ماند، خوب است. قلعه نویی در ادامه افزود: با توجه به نتایج بازیهای این هفته و شرایط جدول و بازیهای پیش رو، حالا ما شانس اول قهرمانی هستیم و سرنوشت جام در دستان ماست و بهترین فرصت فراهم شده تا قهرمانی سال گذشته را بار دیگر تکرار کنیم. فقط باید باهوش باشیم و اشتباه نکنیم.