به گزارش افکارنیوز، سرخپوشان در فصل جاری با حضور مدیرعاملی نظامی روز های پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند و با چالش های مختلفی رو به روشدند از سر و صدای ماشین های پورشه در سال گذشته برای جذب بازیکن گرفته تا حضور جنجالی علی دایی و رفتن کریمی از این تیم نمونه بارز دغدغه های محمد رویانیان به شمار می آید از سویی دیگر استعفا های پی درپی مدیرعامل و عدم کمک های مالی وزارت ورزش در دوره عباسی وزیر وقت و البته ادامه آن در وزارت گودرزی باعثشد تا پرسپولیس بیش از هر زمان دیگری خود را در منجلاب حاشیه ببیند و این آخری ها هم که اظهارات تامل برانگیز وزیر ورزش تیر خلاص را بر پیکر نیمه جان سرخ ها فرود آورد که باعثدلخوری شدید مدیرعامل سابق و البته کناره گیری وی از سمت خود شد، نکته جالب اینکه اکثر اتفاقات مذکور زمانی رخ داد که پرسپولیسی ها بعد از سال ها دوباره به کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر امیدوار شده بودند و هفته ها صدرنشینی جدول را پس از مدت ها دوری از آن تجربه کردند و با بروز حاشیه هایی که اتفاق افتاد رفته رفته این پرسپولیس بود که در سرازیری بحران قرار گرفت و اکنون در ۴ هفته پایانی لیگ تنها به کسب ۴ امتیاز بسنده کرد تا هواداران این تیم دوباره از بازیکنانشان نا امید شوند.

در این بین محمد رویانیان با چالش بیشتری رو به رو شد که یکی از آنها بدهی ۶۰ میلیارد تومانی پرسپولیس است که البته وی در گفت و گو با خبرگزاری آنا این رقم را و حتی پایین تر از آن را(‌ ۴۰ میلیارد) ‌را تکذیب کرد.

*آقای رویانیان وضعیت پرسپولیس بسیار بغرنج شده و هواداران بسیار ناراضی هستند؟

فکر می کنید دلیلش چیست؟ آیا من و همکارانم می خواستیم چنین شود؟ در مدتی که مدیرعامل پرسپولیس بودم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتوانم این تیم را به جایگاه واقعی خود دوباره بازگردانم از سویی دیگر در مدت ۲ سالی که در پرسپولیس بودم تا توانستم با انجام کارهای اقتصادی تلاش کردم تا این باشگاه را به عنوان یک برند مطرح معرفی نمایم.

*اما خیلی ها به همین کارها اقتصادی انتقاد کرده و می گویند تاثیری در روند باشگاه نداشته است؟

از روزی که به پرسپولیس آمدم فقط انتقاد شنیده و خیلی از آقایان که مدعی بودند دایه مهربان تر از مادر هستند به جای آنکه در کنار ما باشند و برای باشگاه تلاش کنند مقابل من قرار گرفته و با من جنگیدند، بارها خواستند مرا وادار به عقب نشینی کنند اما هرگز به خواسته خود نرسیدند زیرا هر کار اقتصادی که را که گفتم به ورطه اجرا گذاشتم البته خودتان می دانید از کارهای انجام شده نباید انتظار بازده کوتاه مدت داشت خیلی از مشکلات مالی باشگاه با همین اقدامات اقتصادی برطرف شد.

*پس موضوع بدهی ۶۰ میلیاردی که می گویند پرسپولیس در زمان شما به آن دچار شده چیست؟

۶۰ میلیارد تومان بدهی؟! چه کسی این رقم را به شما مطرح کرده؟ تا پیش از این صحبت از ۴۰ میلیارد بود اکنون به فاصله ۴۸ ساعت از کناره گیری من بدهی ها ۶۰ میلیاردی شد؟ در همان زمان هم که خود را برکنار کردم در مصاحبه خود گفتم بدهی پرسپولیس بسیار پایین تر از این ۴۰ میلیاردی است که آقایان در رسانه ها مطرح کردند و مطالبات ۶۰ میلیاردی نیز خنده دار تر از رقم اولی که هر دو مبالغ را به شدت تکذیب می کنم.

*قبول دارید از بدو ورودتان با کارهایی که انجام دادید باعثشدید کمی حاشیه به تیم تزریق شود مثلا اهدای پورشه به بازیکنان برای جذب آنها که البته برخی خرید ها هم حتی در حد تیم نبودند یا عدم تفاهم با کریمی و مسائل دیگر…؟

این صحبت های کهنه را هزاران بار پاسخ دادم و بارها گفتم به هیچ بازیکنی پورشه اهدا نکردم البته هدیه های مختلفی در مقاطعی به بازیکنان اهدا شد اما موضوع اتومبیل تنها برای چند بازیکن بود که به جای مبلغ قرارداد و تامین آن پرداخت شد در همه جای دنیا باشگاه ها دست به چنین کاری می زنند اما چون در ایران برای اولین بار بود که چنین اتفاقی افتاد همه زمین و زمان را به هم دوختند و گفتند رویانیان بیت المال را اصراف کرده در حالی که قسم می خورم یک ریال هم از بیت المال هزینه نکردم در خصوص کریمی نیازی به اظهار نظر نمی بینم زیرا همه می دانند در زمان او چه مسائلی به وجود آمد و چگونه تیم وارد حاشیه شد اما هرگز بدگویی وی را نکردم ضمن آنکه می دانید همواره تلاش کردم تا از این بازیکن حمایت کنم هر چند که او بارها مرا به دلایل مختلفی متهم کرد.

*می رسیم به موضوع استعفا شما ۴ بار استعفا دادید که خیلی از کارشناسان و رسانه معتقدند ۳ استعفای قبلی فرمالیته بوده آیا چنین موضوعی صحت دارد؟

هرگز چنین موضوعی صحت ندارد من یک نظامی هستم و پایبند به اصول خود ۲ سال از زندگی خود را صرف باشگاه پرطرفدار پرسپولیس کردم اما در آخر چه نصیبم شد؟! بی توجهی مسئولین، ‌ انتقادات بی مورد حاشیه سازان، ‌ قدرنشناسی برخی آقایان، ‌ پایمال شدن حقوق ما در مورد پرونده های انضباطی و این آخری هم اظهارات وزیر محترم ورزش که نور علی نور شد، ‌۴ بار استعفا دادم و هر ۴ بار نیز نمی خواستم به تیم بازگردم در موارد قبلی دوستان با طرح موضوعاتی خواستار حضورم شدند و من قبول کردم اما این بار وضعیت فرق می کرد و موضوع حیثیتم در میان بود و اگر می خواهید بدانید چرا برای بار چهارم استعفا دادم بهتر است سوالتان را با وزیر مطرح کنید.

*پس قبول دارید اظهارات وزیر ورزش باعثاستعفای شما شد؟

در مورد وزیر ورزش هیچ صحبتی انجام نمی دهم اما دوستانی که در این ۲ سال مرا زدند قضاوت کنند چه اتفاقاتی افتاد که باعثشد من چنین تصمیمی اتخاذ کنم ادبیاتی که در نامه وزیر به کار رفته بود شایسته دو باشگاه نبود که البته دیگر این موضوع برایم اهمیتی ندارد از سویی دیگر اکنون ۶ ماه است دولت جدید کار خود را با وزیرانش آغاز کرده اما وزارت ورزش به مانند دوره قبلی هیچ کمکی به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نداشته و ما را با مشکلات خود تنها گذاشته است در حالیکه همه به وضعیت بسیار نامطلوب سرخابی ها واقفند، مشاهده این وضعیت آن هم زمانیکه هیچ حمایتی از مسئولین نمی بینی برایم بسیار سخت و عذاب آور بود بنابراین این بار عزمم را برای استعفا جزم کرده و خود را برکنار کردم.

*با این وضعیت پرسپولیس بیش از پیش دچار حاشیه شد؟

پرسپولیس با دایی راه خود را پیدا کرده و بدون رویانیان هم می تواند به مسیر خود ادامه دهد و من همینجا به شما قول می دهم که با حضور دایی در پرسپولیس این تیم در فصل جاری نه تنها مدعی قهرمانی در لیگ برتر است بلکه حتی می تواند در جام حذفی نیز عنوان قهرمانی را به دست بیاورد از طرفی کارهایی انجام دادم که آیندگان وقتی آن را مشاهده کنند بگویند خدا رحمتت کند رویانیان ضمن آنکه قرار نیست از پرسپولیس بروم چرا که هنوز عضو هیات مدیره هستم و قرار است کارهای اقتصادی را دنبال کنم.

*به محض کناره گیری شما پروین مدیرعامل موقت شد نظرتان در این مورد چیست؟

من مشکلی با پروین نداشته و ندارم اما خیلی ها دوست داشتند میان ما اختلاف ایجاد کنند البته همیشه اختلاف نظر هایی وجود داشت اما این موارد در همه جا اتفاق می افتد، ‌می دانستم که اگر بروم هیات مدیره پروین را به عنوان مدیرعامل به صورت موقت انتخاب می کند اکنون هم برای او آرزوی موفقیت می کنم.

*اگر دوباره بخواهند که شما بازگردید این کار را انجام خواهید داد؟

هرگز اینبار دیگر برنمی گردم و امیدوارم پرسپولیس بدون من به راه خود ادامه دهد چرا که احساس می کنم این تیم روزهای خوبی را در پیش دارد و من نیز به عنوان هوادار همواره کنار بازیکنان و کادر فنی خواهم بود.