به گزارش افکارنیوز، چه کسی در این فوتبال هست که از علاقه حسین هدایتی به علی کریمی خبر نداشته باشد. او زمانی که مالک استیل‌آذین بود و کریمی برای بازی با میلان به امارات رفت و در بازگشت هم از تیم کنار گذاشته شد یک جمله معروف را به زبان آورد که نشان از علاقه وافرش به جادوگر داشت.

او آن روز اینطور گفت: «برخلاف میل باطنی‌ام ناچارم جواهر خانوادگی را در اختیار باشگاه قرار دهم.»

سال گذشته هم وقتی علی کریمی جزو سه بازیکن برتر آسیا قرار گرفت از حسین هدایتی یک دستگاه پژو ۲۰۶ به عنوان کادو دریافت کرد که البته آن را به یکی از دوستانش تقدیم کرد.

در همه این سال‌ها همیشه رابطه این دو نفر خوب بوده است. هدایتی یک بار هم در میانه‌های فصل و زمانی که در جمع خبرنگاران از او درباره علی کریمی و بازگشتش به پرسپولیس سوال شد صریح و شفاف حرف زد: «علی کریمی یکی از اسطوره‌های پرسپولیس است… اصلا اجازه بدهید خیالتان را راحت کنم. علی کریمی عشق من است و من هم مثل هواداران پرسپولیس دوست دارم که به تیمش برگردد. صادقانه می‌گویم مشکل کریمی با مسئولان باشگاه و مدیرعامل است که امیدوارم حل شود.»

وی در ادامه تاکید کرد: «به هر حال اوایل فصل یکسری مسائل به وجود آمده و باید حل شود. آقایان باید طبق میل و سلیقه مردم رفتار کنند. هواداران صاحبان اصلی این تیم هستند و حالا که کریمی را می‌خواهند باید او را به پرسپولیس برگردانند.»

آخرین اظهارنظر حسین هدایتی در مورد کاپرفیلد تراکتوری‌ها و جادوگر پرسپولیسی ها به برنامه خط قرمز برمی‌گردد آنجا که او در پاسخ سوال مجری برنامه که از او پرسید بهترین بازیکن فوتبال چه کسی است بدون تامل گفت: «قطعا علی کریمی.»

از این بحثفعلا فاصله می‌گیریم. مدیریت باشگاه پرسپولیس در حال حاضر برعهده علی پروین است. یعنی تا انتخاب مدیرعامل جدید و شاید هم هیات مدیره جدید او باشگاه را اداره می‌کند.

طی ۷-۶ ماه گذشته هم برخلاف تمام شایعات رابطه سلطان و جادوگر خوب و دوطرفه بوده به طوری که پروین برای بازی با پیشکسوتان میلان خودش با کریمی تماس می‌گیرد و از او دعوت به عمل می‌آورد. از طرفی کریمی هم همیشه گفته که دوست دارد فوتبالش را در پرسپولیس تمام و با پیراهن این تیم خداحافظی کند اما به هر حال او باید شرایط را برای حضور خود مناسب ببیند.

با استعفای رویانیان شاید تا حدودی شرایط برای بازگشت او در فصل آینده مهیا شده باشد اما او آنقدر حرفه‌ای هست که فعلا در مورد همه این شایعات سکوت کند.

در این میان شاید بعضی‌ها بخواهند با نقل قول‌های غیر واقع او را مقابل پرسپولیس و هوادارانش قرار دهند اما هوادار واقعی تیم خوب را از بد و دروغ را از واقعیت تشخیص می‌دهد.

آنها هنوز اشک‌های کریمی را پس از پیروزی تیمش(استیل‌آذین) مقابل پرسپولیس در رختکن فراموش نکرده‌اند و خوب می‌دانند که او وقتی از فوتبال قطر به پرسپولیس برگشت با دریافتی ماهیانه‌اش جزو ارزانترین بازیکنان این تیم بود.

دیروز هم خبری در همین رابطه منتشر شد که بیشتر جنبه پیش‌بینی را دارد که شاید به واقعیت هم تبدیل شود. اینکه با حضور پروین و پشت پرده حضور حسین هدایتی کفه ترازو برای علی کریمی سنگینی کرده و بعید نیست او فصل آینده به پرسپولیس برگردد.

اما علی کریمی برای اینکه از سوی حاشیه‌سازان به حاشیه‌سازی متهم نشود هیچ واکنشی به اتفاقات اخیر باشگاه پرسپولیس نشان نمی‌دهد و آن هم دو دلیل مهم دارد.

نخست اینکه او می‌خواهد همه تمرکز را به تراکتورسازی و بازی‌های حساس پیش‌رو(لیگ و حذفی) معطوف کند و دوم اینکه نمی‌خواهد حرفی بزند تا بعضی‌ها بگویند او قبل از بازی حذفی پرسپولیس با فولاد، این تیم را دچار حاشیه کرده است اما اگر سکوت هم کند و حرفی در پاسخ به تمام حاشیه‌ها نزند برای بعضی‌ها به گونه‌ای دیگر معنا پیدا می‌کند.

او می‌گوید: «متاسفانه نقل قول‌هایی را از طرف من مطرح می‌کنند که کذب محض است. این برای چندمین بار می‌باشد که این اتفاق می‌افتد. با توجه به شرایط تیم تراکتورسازی تبریز و بازی‌های حساسی که در پیش داریم من سعی کردم تمام تمرکزم را به این بازی‌های حساس مشغول کنم و به چیز دیگری فکر نکنم.»

کریمی در ادامه گفت: «من از دوستان عزیز که همیشه به من محبت داشتند درخواست می‌کنم مرا مقابل هواداران پرسپولیس و کادر فنی‌اش قرار ندهند. چون من اصلا در مورد رفتن یا ماندن کادر فنی این تیم حرف نزدم چون در حیطه وظیفه من نیست. من تمام فکر و ذکرم فعلا موفقیت تراکتورسازی است و بس. امیدوارم دوستان عزیزم هم مراعات کنند و از قول من حرف‌هایی را در قبال باشگاه پرسپولیس ننویسند چون دوست ندارم در این زمینه سوء تفاهم‌هایی ایجاد شود.»

جادوگر تاکید کرد: «دوباره اعلام می‌کنم که بعد از رفتن آقایان من هیچ اظهارنظری نکردم و عکس‌العملی هم نشان ندادم و همانطور که گفتم این جابجایی هیچ ربطی به من ندارد.»

به هر حال تا پایان فصل صحبتهایی از این دست شنیده خواهد شد اما آنچه مسلم است اینکه تا لیگ تمام نشود علی کریمی هیچ تصمیمی برای تیم فصل آیندهاش نخواهد گرفت و به قول خودش ما از یک دقیقه بعد خودمان خبر نداریم.