علی دایی پس از تساوی تیمش مقابل پاس همدان در نشست مطبوعاتی پس از بازی اظهار داشت: تیم ما سرتر از پاس بود و چند موقعیت خوب گلزنی را در نیمه اول از دست دادیم. با شروع نیمه دوم پاس دو موقعیت خوب گلزنی داشت که با خوش‌شانسی ما تبدیل به گل نشد.
وی ادامه داد: در نیمه دوم می‌توانستیم باز هم گل بزنیم چرا که یک گل هیچ‌موقع حاشیه امنیت نیست و دیدید که در دقیقه ۹۰ گل خوردیم. به همین خاطر از طرف کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس از هواداران عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم ۳ امتیاز دیدار با پاس را کسب کنیم.
به گزارش افکار به نقل از فارس، دایی با اعلام اینکه این امتیازات از دست رفته روزی کار دست ما می‌دهد افزود: پاس را به خوبی آنالیز کرده‌ بودیم و حتی روی گلی که دریافت کرده بودیم نیز می‌دانستیم آنها به چه شکلی گل می‌زنند، اما متأسفانه بازیکنان در دقیقه پایانی بازیکن حریف را رها کرده و حواسشان به توپ بود.
دایی تأکید کرد: با گل دقیقه ۹۰ هم از رسیدن به صدر جدول باز ماندیم و هم اینکه یک پیروزی را از دست دادیم. باید روی نقاط ضعف‌مان بیشتر کار کنیم چون موقعیت‌های خوبی به دست می‌آوریم که متأسفانه از دست می‌دهیم.
سرمربی پرسپولیس ادامه داد: در دیدار گذشته در دقایق اضافه نیمه اول گل خوردیم و در این بازی نیز در دقایق اضافه نیمه دوم این اتفاق رخ داد. بازیکنان ما در این دقایق تمرکزشان را از دست می‌دهند و باید روی این مورد بیشتر کار کنیم.
وی در خصوص ملی‌پوشان پرسپولیس در مسابقه با پاس گفت: ‌ من و هواداران انتظاراتمان از آنها بیشتر است، البته ملی‌پوشان تمام توان‌شان را گذاشتند اما نتوانستند صددرصد به ما کمک کنند.
دایی در مورد خط دفاعی پرسپولیس گفت: در تیمی که گل بخورد فقط خط دفاع مقصر نیست بلکه هافبک‌های ما هم مقصر هستند. ما در نیمه دوم توپ‌های زیادی را لو دادیم.
سرمربی پرسپولیس در مورد این صحبت مدیرروستا که گفته نقطه ضعف پرسپولیس در سمت چپ این تیم است، گفت: ما از سمت راست گل خوردیم.
دایی با اشاره به اینکه مطمئنم روند تعطیلات لیگ به ضرر تمام تیم‌ها است تأکید کرد: یک زمان آرزو می‌کردم پرسپولیس ملی‌پوشان زیادی داشته باشد اما در حال حاضر دوست دارم بازیکنان کمتری به تیم ملی دعوت شود چون آنها فقط یک جلسه در روز پنج‌شنبه با ما تمرین کرده و خسته هم بودند. ضمن اینکه روز گذشته هم در تمرین سبک ۴۵ دقیقه‌ای ما بودند به همین دلیل نتوانستیم از آنها به نحواحسن استفاده کنیم.
وی با اعلام اینکه مجبوریم فشار را به بازیکنانی بیاوریم که ملی‌پوش نیستند، خاطرنشان کرد: برای نتیجه‌گیری و پیروزی در دیدارهایمان باید از تمام نیروهای خود استفاده کنیم و بازهم تأکید می‌کنم که این روند تعطیلی به ضرر همه تیم‌ها است چون هیچ سالی به اندازه امسال تعطیلی نداشته‌ایم.
سرمربی پرسپولیس در مورد مهاجم جدید این تیم گفت: چند گزینه را مدنظر داریم که دو تای آنها هنوز روادیدشان صادر نشده است. البته ملیت آنها مشخص شده که تا قطعی شدن، ملیت‌ آنها را اعلام نمی‌کنم.
وی ادامه داد: ‌ از روی سی‌دی بازیکن نمی‌گیرم و مهاجمی که قصد پیوستن به پرسپولیس را داشته باشد باید با ما تمرین کرده تا پس از سنجیدن توانایی او در موردش تصمیم‌گیری کنم.
دایی در مورد اینکه چرا پرسپولیس بازی هایش را تنها با اختلاف یک گل می‌برد گفت: تفاوتی ندارد که با چند اختلاف گل پیروز شویم بلکه تنها ۳ امتیاز مهم است، متأسفانه نمی‌توانم خودم لخت شوم و برای تیم گلزنی کنم. موقعیت‌های زیادی داشتیم و در زدن ضربات آخر بد کار کردیم.
وی در مورد نیمکت نشینی علیرضا حقیقی دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس عنوان کرد: هر بازیکنی آماده باشد از او استفاده می‌کنم و چنین نظری ندارم که هرکس ملی‌پوش بود او را در ترکیب قرار دهم. رحمان احمدی امروز خوب کار کرد و نشان داد که آماده است.
سرمربی پرسپولیس با اعلام اینکه دو دروازه‌بان در حد تیم ملی داریم افزود: احمدی اشتباهی نداشت که این مورد درستی حرفم را در قبال او به اثبات می‌رساند. اگر او گل بدی را دریافت می‌کرد، حق با شما بود.
دایی در پاسخ به این سؤال که چرا از آرفی که یکی از بازیکنان گران پرسپولیس است استفاده نمی‌کند گفت: برای من توانایی بازیکنان مهم است نه قیمت‌شان. اول فصل دوست داشتم آرفی به تیمی برود که بازی کند. او تا به حال نتوانسته خود را به حدی برساند که کارآیی داشته باشد.
وی ادامه داد: هیچگاه قیمت مهم نیست چون اگر اینگونه بود باید بازیکنان جوان و ارزان‌قیمت به جای فوتبال بازی کردن به خانه‌هایشان می‌رفتند.
سرمربی سابق تیم ملی در مورد اختلافاتش با فدراسیون فوتبال گفت: من به دنبال گرفتن حقم هستم و این موضوع هنوز مختومه نشده است، اما برای کمیته استیناف فدراسیون متأسفم که اعلام کردند دایی توافقی برای سال دوم نداشته است.
دایی ادامه داد: هفته گذشته که مهدی تاج در برنامه ۹۰ آمد تا جواب سؤال دیگری را بدهد مقابل ۷۰ میلیون نفر گفت که دایی برای سال دوم ۶۰۰ میلیون توافق کرده و به قیمت اضافه نکرده است. نمی‌دانم اعضای کمیته استیناف چطور شب‌ها راحت می‌خوابند که گفته اند من برای سال دوم توافقی با فدراسیون فوتبال نداشته ام.
وی با اعلام اینکه باید با تاج به عنوان مدیر تیم‌های ملی و نایب رئیس فدارسیون فوتبال در این مورد توافق می‌کردم، ادامه داد: متأسفانه در این مورد فدراسیون هراندازه موضوع را ادامه دهد به ضرر خودش است. آنها باید شخصیت والایی داشته باشند تا فوتبال ما پیشرفت کند. نباید حق دیگران را پایمال کنیم و مسائل را طور دیگری مطرح کنیم.
سرمربی پرسپولیس در پایان در پاسخ به این سؤال که این موضوع در داخل حل می‌شود یا کار به فیفا خواهد کشید، گفت: از طریق فیفا کارهایی را کرده‌ایم البته از طریق دادگاه‌های داخلی هم اقداماتی انجام دادم چون مستنداتی از قبیل همین برنامه ۹۰ موجود است که حقانیت من را ثابت کرد. مطمئن باشید کوتاه نمی‌آیم و البته قرار هم نبود کوتاه بیایم چون حق گرفتنی است نه دادنی.