به گزارش افکارنیوز، نیلسون کوریا در مورد مهار ضربه پنالتی رضا عنایتی اظهار داشت: «ببینید من نه روزنامه می‌خوانم و نه تحلیل‌ها را بررسی می‌کنم، به خبرنگاران همیشه احترام می‌گذارم اما این پنالتی دومی بود که من گرفتم. جالب است کسانی پنالتی گرفتن من را تحلیل کردند که نمی‌دانم خودشان یک بار فوتبال بازی کرده‌اند یا درون چهارچوب ایستاده‌اند یا خیر.»

وی افزود: «همه اشاره می‌کنند به بازی ما در اهواز که من چرا در بازی با فولاد پنالتی نگرفتم، ‌ حرف من اینجاست وقتی سه پنالتی ما خراب می‌شود من نمی‌توانم معجزه کنم و ۵ پنالتی را بگیرم، پس باید همه‌چیز را درک کرد. البته برای من اهمیتی ندارد که قضاوت‌ها چیست اما به من فشاری آوردند. مقابل صبا من دومین پنالتی بود که گرفتم حالا کاری ندارم که قبلا در لیگ‌های دیگر چند پنالتی گرفته‌ام البته برایم فرقی هم ندارد که چه کسی چه قضاوت و تحلیلی می‌کند.»

نیلسون ادامه داد: «اما به نظر من برخی از انتقادها هدفدار است و این به خاطر آخر فصل است که من کار خودم را انجام می‌دهم و انشاءالله در این سه بازی سعی می‌کنم تا آنجایی که می‌توانم به پرسپولیس همراه دوستانم کمک کنم ما الان یک دل هستیم و خودتان دیدید که همه با هم دفاع می‌کنیم و حمله می‌کنیم تا گل بزنیم.»

دروازه‌بان پرسپولیس در خصوص انتخاب نشدنش به عنوان بازیکن برتر زمین نیز گفت: «به نظر من الان مهم‌تر از همه‌چیز موفقیت پرسپولیس است که ما باید برای انگیزه بیشتر در سه بازی آینده موفق باشیم، مهم نیست که من انتخاب شدم یا نشدم مهم این است که ما با صبا دوباره به لیگ برتر سلام کردیم و خود را جزو مدعیان قرار دادیم اما خیلی وقت پیش می‌توانستیم به این خواسته برسیم.»

وی افزود: «اما درباره اتفاقات بازی با صبا خیلی حرف شد و خیلی‌ها تصور کردند من خودم برای گرفتن جایزه به محل مورد نظر رفتم اما واقعا اینطور نبود. وقتی بازی تمام شد من مثل همیشه پس از خوشحالی‌ام به سمت رختکن می‌رفتم اما ناگهان دو نفر فریاد زدند که نیلسون بیا جایزه‌ات را بگیر و به من تبریک گفتند من هم سریع خودم را به آنجا رساندم اما دیدم غیر از من سه نفر دیگر هم ایستاده‌اند تعجبی نداشت اما نمی‌دانستم چه اتفاقی افتاده، من خودم که آنجا نرفتم من را صدا کردند که به آنجا رفتم.»

نیلسون تاکید کرد: «نمی‌دانم ماجرا چه بود، چه کسی اشتباه کرد. من خارجی بودم این تصمیم را گرفتند یا خیر. اما پیام صادقیان هم لیاقت بهترین بازیکن زمین را داشت و من به پیام این موضوع را تبریک می‌گویم اما برای من از همه‌چیز مهمتر برد صبا بود که به آن خواسته رسیدیم.»

وی درباره شانس قهرمانی پرسپولیس نیز گفت: «با اتفاقاتی که افتاد و بازی‌هایی را که پیش رو داریم و دیدارهایی که تیم‌های دیگر دارند من می‌گویم ما مطمئنا قهرمان هستیم. بدون هیچ توضیحی چون می‌دانم این اتفاق می‌افتد. شما نگاه کنید ما بازی‌های متعادلی داریم اما تیم‌های دیگر با همدیگر رقابتی سرسخت خواهند داشت و فقط برد می‌خواهند. ما الان سه امتیاز با فولاد فاصله داریم و برای ما راه برای رسیدن به انتهای جاده باز است فقط باید نه دچار غرور شویم و نه تمرکزمان را از دست بدهیم، مثل بازی با صبا.»

نیلسون در پایان درباره خوشحالیاش بعد از گلهای پرسپولیس نیز گفت: بالاخره من بازیکن پرسپولیس هستم و با گل زدن بچهها همیشه سعی میکنم لذت ببرم. با توجه به خوشحالی هواداران واقعا من هم همیشه به وجد میآیم و دوست دارم خوشحالیام را با آنها تقسیم کنم. این کاری است که از دست من برمیآید حالا برخی اوقات با رضا محمدی که یکی از بهترین دوستان من است آن را تقسیم میکنم اما باور کنید در این بازی خیلی خوشحال بودم چون دلم میگوید خیلی به قهرمانی نزدیک شدهایم.