به گزارش افکارنیوز، شامه دایی تیز است. او بعد از مدت‌ها حضور در فوتبال در کسوت بازیکنی و مربیگری حالا به خوبی می‌داند دست روی چه مسائلی در فوتبال باید بگذارد.

او بعد از برد تیمش مقابل صبای قم و در حقیقت بازگشت دوباره پرسپولیس به لیگ برتر و مهیا شدن احتمال قهرمانی اینطور حرف می‌زند: «لازم می‌دانم از تیم‌هایی مثل ملوان تشکر کنم چون با اینکه نمی‌توانند به آسیا صعود کنند، بازی جوانمردانه‌ای را به نمایش می‌گذارند و برای اینکه خودشان را ثابت کنند، با تمام وجود کار می‌کنند و کاری می‌کنند که سرنوشت قهرمانی به روزهای آخر کشیده شود.

وی در ادامه اینگونه نیش هایش را ادامه می دهد: «از سیروس محجوب تشکر می‌کنم که در نیم‌فصل دوم تیم خوبی را با مدیریتش روانه میدان کرده است. از تیم‌هایی که مردانه بازی می‌کنند، تشکر می‌کنم. اگر تیمی از این پس لیگ را شل بگیرد، به همه تیم‌ها چه بالا و چه پایین جدول خیانت کرده است. ما برای قهرمانی می‌جنگیم. ان‌شاءالله همه تیم‌ها سه بازی آخر را با قدرت انجام دهند تا آن تیم که شایسته قهرمانی است، به قهرمانی برسد.»

حرف‌های دایی حساب شده است، او به موضوعی اشاره می‌کند و نشان می‌دهد که نسبت به برخی رفتارها سوء ظن دارد و تلاش می‌کند نگرانی‌اش را با این جمله که «اگر تیمی از این پس لیگ را شل بگیرد، به همه تیم‌ها خیانت کرده است» بیان کند اما متاسفانه از این مساله غافل است که همین صحبت‌ها و سوء‌ظن‌ها در فضای کنونی فوتبال خیلی سریع تبدیل به اتهام می‌شود و دقیقا از روزی که دایی این حرف‌ها را زده شایعه - کنفرانس بعد از بازی با صبا - تبانی بین راه‌آهن و تراکتورسازی هم سر زبان‌ها افتاده است. هر چند دایی از موفقیت راه‌آهن خوشحال نمی‌شود اما او نگاهش به آینده بود که این حرف را به زبان آورد.

دایی به خوبی می‌داند که تراکتورسازی باید مقابل مدعیانی چون استقلال و فولاد صف‌آرایی کند و برای همین می‌توان نتیجه گرفت که منظور دایی، تیمی غیر از تراکتورسازی نیست.

هر چند به گفته دایی شل بازی کردن تیم‌ها خیانت به تیم‌های بالا و پایین جدول است اما او بیشتر از هر چیزی به بازی هفته آخر فکر می‌کند، به روزی که استقلال مقابل تراکتورسازی صف‌آرایی می‌کند و نتیجه این بازی ممکن است برای دایی و تیمش سرنوشت ساز شود.

تاثیر صحبت های دایی در فضای مجازی را وقتی می توان درک کرد که شایعه خوب بازی نکردن پرسپولیسی های قدیمی تراکتور، در بازی مقابل استقلال با انگیزه قهرمان نشدن تیم دایی خیلی زود منتشر شده است.

البته هواداران پرسپولیس روز گذشته بیکار ننشسته اند و برای انگیزه دادن به بازیکنان سابق پرسپولیس، در یک اظهارنظر خیالی از علی کریمی که در صفحات اجتماعی منتشر کرده اند، از قول جادوگر نوشته اند: «با گلزنی در بازی آخر سعی می کنم در قهرمانی پرسپولیس سهیم باشم.»

اما آنچه مهم است اینکه مصاحبه نیش دار دایی بالاخره پر علی کریمی را هم گرفته است.