به گزارش افکارنیوز، نادر فریادشیران در مورد دیدار تیم ملی فوتبال ایران با کویت در مقدماتی جام ملت‌‌های آسیا گفت: در زمانی که داریوش مصطفوی رئیس فدراسیون بود ما بیشترین بازی رسمی و دوستانه را با کویت داشتیم. در جام ملت‌ها آنها را شکست دادیم در مقدماتی جام جهانی ۹۸ هم با آنها هم‌گروه بودیم. ضمن اینکه کویتی‌ها برای خداحافظی هر بازیکن ملی‌پوش خود هزینه‌های فراوانی می‌کنند.

وی ادامه داد: آن زمان برای بازی‌‌های دوستانه با کویت فدراسیون کویت هم به فدراسیون ما پول می‌داد هم پنج تا ۱۰ هزار دلار می‌داد تا بین بازیکنان ما تقسیم شود. کویت در مجموع یک تیم متوسط منطقه ماست. کی‌روش هم در صحبت‌هایش گفته که می‌خواهد بیشتر به بازیکنان جوان در این بازی میدان بدهد که کار بسیار خوبی است. این بازی می‌تواند فرصت خوبی برای خودنمایی ملی‌پوشان جوانی باشد که کمتر فرصت حضور در میدان پیدا کردند و آنها می‌توانند محک جدی بخورند.

مربی سابق تیم ملی فوتبال با اشاره به حریفان ما در جام جهانی، گفت: ما در برزیل باید با آرژانتین، نیجریه و بوسنی بازی کنیم که رقبای بسیار سرسختی هستند. بنابراین باید بازی‌های تدارکاتی سخت و محکمی هم داشته باشیم اما کی‌روش از تجربه باخت ایویچ درس گرفته و با تیم‌های قدرتمند بازی نمی‌کند و بیشتر بازی با تیم‌های نه چندان قوی را در دستور کار قرار می‌دهد اگر این کار را یک مربی ایرانی انجام می‌داد شما رسانه‌ها به او حمله می‌کردید.

نادر فریادشیران در مورد صحبت‌هایی که علیه مایلی‌کهن انجام شده است، گفت: این آقا(علی دایی) که می‌گوید پروفسور داوری دارد ظاهراً‌ پرفسور تاریخ فوتبال هم است اما در این رشته رفوزه می‌شود. او گفته ما پنج تیم را به دسته اول سقوط داده‌ایم که در اینجا من به آنها اشاره می‌کنم، شهرداری تبریز تنها تیمی بود که با ما سقوط کرد آن هم در زمانی که فساد و تبانی در فوتبال بیداد می‌کرد و قلعه عقاب‌ها ساخته بودند.

وی ادامه داد: در تیم پیکان ما بعد از شش هفته هدایت این تیم را برعهده گرفتیم، ناصر شهسواری ابتدا شاهرخی، فرکی و دینورزاده را آورد که این تیم در شش هفته اول نتوانست گلی بزند و امتیازی بگیرد. شهسواری در برکناری آنها اشتباه کرد، باید به آن کادر فنی بیشتر فرصت می‌داد، بعد از آن من و مایلی‌کهن آمدیم و شش هفته هم ما هدایت تیم را برعهده داشتیم که تیم هم گل زد و هم سه امتیاز گرفتیم اما شهسواری که اکنون از رفقای من است آن زمان در مدیریت صفر کیلومتر بود و ما را هم برکنار کرد و ضیایی و بیژن طاهری را به جای ما آورد. در نیم‌فصل دوم هم فرهاد کاظمی سرمربی شد که بازیکن برزیلی و آرژانتینی گرفت اما در نهایت پیکان سقوط کرد.

فریادشیران تصریح کرد: من از مردم می‌پرسم در سقوط پیکان چقدر من و مایلی‌کهن نقش داشتیم؟ اگر نیم‌فصل دوم را به فرهاد کاظمی بدهیم او ۵۰درصد در آن سقوط نقش داشت. ۲۰درصد هم همایون شاهرخی و ۲۰ درصد هم من و مایلی‌کهن و ۱۰درصد هم تقصیر متوجه ضیایی است. آقای پرفسور که استاد کارت به کارت هستی و پرفسورای کارت طلایی داری در سقوط پیکان ما فقط ۲۰درصد نقش داشتیم زیرا فقط ۶هفته هدایت این تیم را برعهده داشتیم.

دستیار مایلی‌کهن با اشاره به وضعیت سرمربی‌گری مایلی‌کهن در فولاد گفت: فولاد هم یازده هفته در اختیار مایلی‌کهن بود و بعد از آن مایلی‌کهن تعارفی به باشگاه زد و آنها هم از آن تعارف استفاده کردند و عذر مایلی‌کهن را خواستند آن هم در حالیکه فولاد ۱۳ بازیکن اصلی خود را از دست داده بود. نفراتی چون عماد رضا، اولروم، میرزاپور، کعبی، بداوی، مبعلی، شریفی‌نسب و… در همان ابتدای فصل هم مایلی‌کهن به رضایی مدیرعامل وقت فولاد گفت که با این شرایط اگر بخواهید به جوان‌ها میدان بدهید احتمال سقوط فولاد است. می‌توانید از مدیرعامل وقت فولاد این را سؤال کنید اما مایلی‌کهن به جوان‌ها بها می‌دهد و با آنها کار کرد. بعد از یازده هفته نناد نیکولیچ و عبدالله ویسی هدایت فولاد را برعهده گرفتند و بعد از چهار هفته و در نیم‌فصل دوم ایناسیو مربی پرتغالی آمد که بازیکن برزیلی و آرژانتینی گرفت اما در نهایت فولاد سقوط کرد و مسئولان فولاد امتیاز تیم سپاهان نوین را خریدند. در سقوط فولاد هم مایلی‌کهن ۳۷درصد مقصر بود و ۱۵درصد سهم نناد نیکولیچ و ویسی بود و ۵۰درصد دیگر هم سهم ایناسیوی پرتغالی بود. با این حال همان تیم فولاد بازیکنانی مثل عبدالله کرمی را به فوتبال معرفی کرد.

وی با اشاره به وضعیت گهر درود گفت: گهر درود یک تیم در انتهای جدول بود و شرایط بسیار بدی داشت با این حال همان تیم در شهر درود تیم پولدار زنجانی را با مربیگری آقا قلدره شکست داد، در تهران هم با همین تیم آقا قلدره مساوی کردیم. اگر نیم‌فصل دوم را مقصر بدانیم ما فقط ۵۰درصد در سقوط تیم گهر نقش داشتیم.

فریادشیران با اشاره به تیم سایپا گفت: آقای پرفسور تاریخ فوتبال و آقای کارت به کارت و ادعا باید بدانی که سایپا هیچ وقت با ما سقوط نکرد ما دوبار در حالیکه این تیم در آستانه سقوط بود برای نجاتش به سایپا رفتیم و توانستیم این تیم را نجات دهیم. سه سال پیش هم این تیم را نهم کردیم. سایپا در زمان سرمربیگری جیووانی می و دستیاری مجتبی تقوی سقوط کرد.

وی ادامه داد: با همه این اوصاف من می‌گویم اگر مدیران وقت باشگاه‌هایی که اسم بردم یعنی صالحی، رضایی، کوشا، کشوری و شهسواری و آیت‌الله زاده بگویند که مایلی‌کهن یک کلمه در مورد پول صحبت کرده است و درخواست مالی داشته من حاضرم یک بنز آخرین سیستم به علی دایی جایزه بدهم و بی‌شرفم اگر این کار را نکنم اما اگر این مدیران صحبت‌های من را تأئید کردند و گفتند که مایلی‌کهن هیچ درخواست مالی نداشته او یک پراید به من بدهد تا بدهم به کارگرم به هر حال دایی خیلی ماشین‌های آخرین مدل دوست دارد به همین خاطر اگر او این حرف را ثابت کرد که مایلی‌کهن درخواست مالی داشته حاضرم به او یک بنز آخرین مدل بدهم. حتی همین صالحی که اکنون در برق شیراز است چنین حرفی را زد که مایلی‌کهن خودش درخواست ۸۰۰میلیون داشته است، حاضرم چنین کاری بکنم. می‌دانید که مایلی‌کهن نه دلال دارد و نه ایجنت من هم اجازه ندارم که در مورد مسائل مالی او حرف بزنم.

وی افزود: زمانی گفتم اگر افشین قطبی تیم ایران را در جام ملتها اول کند حاضرم به او و مهدی تاج یک پرشیا بدهم و اگر این کار را نکرد آنها به من یک سکه طلا بدهند اکنون هم میگویم که اگر دایی حرفهایش را در مورد درخواست مالی مایلیکهن ثابت کرد به او یک بنز میدهم اما اگر او این کار را نکرد به او یک پراید بدهم. آقای قلدره شما زیر پرچم آمریکا قسم خوردهای و نمیتوانی به این کشور خیانت کنی.