به گزارشافکارنیوز،زندگی قهرمانان بزرگ ورزش و نحوه گذراندن روزهای خاص سال توسط این افراد برای بسیاری از مردم با سؤالاتی همراه بوده است. حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان و دارنده چندین مدال جهانی و المپیک نیز یکی از همین افراد است که بسیاری علاقمند هستند تا از نحوه زندگی وی در ایام عید اطلاعاتی داشته باشند.

در همین خصوص و در ارتباط با اتفاقات سال ۹۲ و رخدادهای سال ۹۳ گفت‌وگویی با حسین رضازاده انجام داده‌ایم که در زیر می‌خوانید:

حسین رضازاده آیا عیدی هم می‌گرفت؟

- بچه که بودم عیدی زیاد می‌گرفتم اما حالا عیدی می‌دهم. آن زمان ۱۰ تومانی و ۲۰ تومانی که آبی رنگ بود می‌گرفتم اما الان باید رقم‌های زیادی برای عیدی بدهم! آن زمان‌ها گرفتن عیدی برای من خیلی مزه داشت و به همین دلیل حالا عیدی می‌دهم تا بچه‌ها خوشحال شوند.

عیدها معمولاً به کجا می‌رفتید؟

- ما پس از درس خواندن در عید به دهات خودمان می‌رفتیم و ۲ هفته‌ای آنجا بودیم و حسابی بازی می‌کردیم. در آن ۲ هفته خیلی هم خوش می‌گذشت و فارغ از همه چیز فقط لذت می‌بردیم.

آیا تاکنون در ایام نوروز در اردو بوده‌اید؟

- برخی از سال‌ها در اردو بودم و با کوروش(کوروش باقری)، شاهین(شاهین نصیری‌نیا)، حسین(حسین توکلی) و سایر بچه‌ها تعطیلات را با هم می‌گذراندیم. یادم می‌‎آید که پس از اردوی المپیک آتن در بندرعباس در زمان عید اردویی برگزار کردیم که من همسرم را نیز به آنجا بردم. از آنجایی که مسابقات نزدیک بود و نمی‌شد راهی شهرستان‌ها شویم عید را در اردوی تیم ملی گذراندیم. البته ما به خاطر افتخارآفرینی ایران از شیرینی عید می‌گذشتیم و با بچه‌ها در همان اردو هفت سین می‌گذاشتیم و حتی برخی از بچه‌ها میله هالتر وزنه‌برداری را روی سفره هفت سین می‌گذاشتند. ما مثل برادر بودیم و خیلی در اردوها خوش می‌گذشت.

خرید عید هم می‌کنید؟

- خرید عید یک سنت ایرانی است و به خاطر آمدن بهار باید نو شد اما معمولاً کم پیش می‌آید تا خودم به خرید بروم. مردم به ما لطف دارند و بیشتر در خریدها سراغ ما می‌آیند و شلوغ می‌شود. به همین خاطر اگر برای خرید بروم، جلوی دست و پای همسرم را می‌گیرم. با این وضعیت اگر به خرید نروم بهتر است!

برای خرید لباس خودتان چه می‌کنید؟

چون لباس اندازه من نیست سعی می‌کنم یک دست بدوزم تا خیالم راحت شود.

در خانه تکانی هم به همسرتان کمک می‌کنید؟

- من نمی‌توانم کار خاصی انجام دهم اما وسایل سنگین را جابه جا می‌کنم. البته کار خانه قلق دارد و معمولاً کارگرها آن را انجام می‌دهند تا خانه بهتر تمیز و مرتب شود.

بهترین خاطره شما از سالی که گذشت چه بود؟

- کسب عنوان سومی در مسابقات بزرگسالان جهان که کمتر کسی تصورش را می‌کرد به چنین عنوانی دست پیدا کنیم. البته قهرمانی در مسابقات آسیایی نیز بسیار دلچسب بود و به دست آوردن آن اهمیتی ویژه داشت. بوسیدن چندباره دستان مقام معظم رهبری نیز برای من خیلی با ارزش بود.

بدترین خاطره شما چیست؟

- سکته کردن کوروش باقری و شرکت نکردن ۶ وزنه‌بردار المپیکی در مسابقات جهانی لهستان خاطره بدی بود.

بهترین ورزشکار سال ۹۳ که بود؟

- بهادر مولایی، رضا یزدانی و طالب نعمت‌پور که مدال جهانی گرفتند به اعتقاد من بهترین‌ها بودند. کسب مدال جهانی زحمت زیادی می‌خواهد و باید ماه‌ها از همه چیز زد تا به مدال طلا رسید. جدا از آن باید ۱۰ برابر از خود گذشت تا به مدال المپیک برسید و این زحمت زیادی را می‌طلبد. برخی ورزشکاران ۸ ماه از سال را در اردو می‌مانند و استرس زیادی را تحمل می‌کنند.

چه آرزویی سر سفره هفت سین برای سال ۹۳ انجام دادید؟

- آرزو کردم کاروان ایران در بازی‌های آسیایی نتیجه خوبی را کسب کند و کل ورزش به خصوص وزنه‌برداری و فوتبال موفق باشند. تیم ملی فوتبال سال حساسی را پیش‌رو دارد و امیدوارم بازی خوبی مقابل حریفان انجام دهد.

سال ۹۳ را در مجموع چگونه ارزیابی می‌کنید؟

- برنامه ما از ۱۹ اسفند شروع شده و مسابقات جوانان جهان را در آخر خرداد در روسیه داریم. بازی‌های آسیایی اینچئون نیز در راه است و باید رنگ مدال‌های ما بهتر از قبل شود. علاوه بر این باید در مسابقات جهانی نیز خوش بدرخشیم و عنوانی شایسته به دست آوریم. برنامه ما کسب ۶ سهمیه ابتدایی المپیک در مسابقات جهانی است تا با قدرت در المپیک ریو ظاهر شویم.

نزدیکی مسابقات جهانی و آسیایی دردسرساز نیست؟

- اکنون فاصله ۴۵ روز است و ما نیز در این زمان می‌توانیم برای مسابقات جهانی آماده شویم. در زمان ما نیز پس از بازی‌های آسیایی بوسان مسابقات جهانی لهستان برگزار شد و من در هر ۲ پیکار صاحب مدال طلا شدم. امیدواریم امسال برای اولین بار در بازی‌های آسیایی صاحب ۲ مدال طلا شویم.

بهترین جا برای تعطیلات عید کجاست؟

- هیچ کجا ایران نمی‌شود. البته اردبیل قشنگی دیگری دارد و من ۵ روز اول عید را پیش پدر و مادرم می‌روم.

تیم ملی فوتبال در جام جهانی چه نتیجه‌ای خواهد گرفت؟

- همه دوست دارند ملیپوشان خوب بازی کنند و راهی مرحله بعد شوند اما آرژانتین تیم خیلی خوبی است و کار ما برابر این تیم سخت است. امیدوارم بازی خوبی را از تیم ایران شاهد باشیم و مردم نیز دعا میکنند تا ایران موفق باشد و زحمت هیچکس هدر نرود.