به گزارش افکارنیوز، تیم فوتبال پرسپولیس با مشکلات زیادی در سال ۹۲ دست و پنجه نرم کرد که از جمله می‌توان به مشکلات مالی و تغییر مدیریت در این باشگاه اشاره کرد. همه فکر می‌کردند که با شروع سال ۱۳۹۳ همه‌چیز در باشگاه پرسپولیس به روال عادی برمی‌گردد اما در حالی که ۱۵ روز از از سال نگذشته شرایط در باشگاه پرسپولیس بدتر از گذشته است. اگر چه کتک‌کاری پیام صادقیان و رضا حقیقی یک روز مانده به سال جدید هم چیز را تحت تاثیر قرار داد، اما با وساطت دایی و کدخدامنشی این دو بازیکن متخلف آشتی کردند و همچنان مشکلات مالی تیتر اول باشگاه پرسپولیس شد.

*۲۸ اسفند ۱۳۹۲

درگیری شدید صادقیان و حقیقی و کتک‌کاری‌ که دایی در چند وقت اخیر به چشم خود ندیده بود.

این موضوع باعثشد تا یک هوادار بابت دیدن این صحنه در ورزشگاه دستگردی اشک‌های سردی از چشمانش جاری شود و علی دایی نیز در کمیته انضباطی از سرپرست تیم بخواهد که جلسه فوق‌العاده برای رسیدگی به حرکت ناشایست این دو بازیکن تشکیل شود.

در همین روز وزارت ورزش بالاخره پس از حرف و حدیث‌های فراوان ۲ میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس از طریق فدراسیون فوتبال کمک کرد.

*۲۹ اسفند ۱۳۹۲

پیام صادقیان از هواداران، هم‌بازی‌ها و کادرفنی تیم به دلیل کتک‌کاری با حقیقی در بازی دوستانه با نفت به صورت رسمی عذرخواهی کرد. البته حقیقی در مصاحبه‌ای با فارس اعلام کرد که صحبت‌هایش را درباره صادقیان در کمیته انضباطی انجام می‌دهد.

در همین روز به بن‌بست رسیدن مذاکرات وزارت ورزش با حسین هدایتی به دلیل اختلاف نظر در دو یا سه بند توافقنامه نیز رسانه‌ای شد. وزارت ورزش معتقد بود که هدایتی در شرایطی می‌تواند رئیس هیات مدیره باشد که اعضای آن با نظر مستقیم وزارت انتخاب شود اما هدایتی به خاطر اینکه اتفاقات زمان انصاری‌فرد پیش نیاید اعلام کرد که مدیرعامل و هیات‌مدیره را با توجه به اینکه قرار است برای پرسپولیس خرج کند خودش باید انتخاب کند.

*۲ فروردین ۱۳۹۳

آغاز اولین تمرین پرسپولیس در سال جدید و عذرخواهی رسمی دایی از هواداران بابت درگیری پیام صادقیان و رضا حقیقی و تصمیم مبنی بر کنار گذاشتن این دو بازیکن.

البته دایی در گفت‌وگویی با خبرنگاران اعلام کرد که با توجه به سه بازی حساس پرسپولیس و پادرمیانی بازیکنان از این تصمیم منصرف شده است.

در همین روز علی‌رغم اینکه قرار بود سوم فروردین به گفته سالارکیا جلسه کمیته انضباطی برگزار شود تا به پرونده حقیقی و صادقیان رسیدگی گردد اما با درخواست دایی و پنجعلی این جلسه در روز دوم فروردین به صورت فوق‌العاده در محل باشگاه برگزار شد که در نهایت تصمیم گرفته شد که ۱۵ درصد از قرارداد صادقیان و رضا حقیقی بابت رفتار ناشایست کسر شود.

همچنین به این دو بازیکن تذکری جدی داده شد تا در آینده در صورتی که این اتفاق بیفتد با برخورد سنگین‌تر روبه‌رو خواهند شد. البته با توجه به اینکه صادقیان برای دومین‌بار بود که با بازیکن پرسپولیس و خودی درگیر می‌شود تذکر محکم دیگری به او داده شد.

در پایان این رای هم آمد فقط در یک صورت این رای شکسته خواهد شد آن هم در صورتی که دایی در انتهای فصل از عملکرد دو بازیکن رضایت کامل فنی و اخلاقی داشته باشد و آن را به باشگاه اعلام کند.

*۳ فروردین ۱۳۹۳

دردسر جدید برای نیلسون، دروازه‌بان برزیلی پرسپولیس.

در شرایطی که همه به فکر عید دیدنی و خانه‌تکانی بودند ماشین نیلسون را به دلیل عدم پرداخت کرایه ۵ میلیون‌ تومانی‌اش توسط باشگاه، از او گرفتند. حتی صاحب‌خانه نیلسون به او هشدار داد با توجه به اینکه ۴ ماه کرایه خانه‌اش پرداخت نشده امکان دارد تا او را جواب کند.

نیلسون این موضوع را با مسئولان باشگاه در میان گذاشت.

*۵ فروردین ۱۳۹۳

علی‌رغم اینکه پرسپولیس بازی حساسی را مقابل داماش گیلان در تاریخ ۷ فروردین داشت مسئولان باشگاه پرسپولیس در اقدامی عجیب برای این تیم روز چهارشنبه ۶ فروردین ساعت ۷ صبح برای سفر به رشت بلیت گرفته بودند، این در شرایطی است که یک تیم فوتبال بعید است در این ساعت برای انجام بازی حساس آن هم در دو هفته پایانی لیگ برتر به شهرستان دیگر عظیمت کنند به همین دلیل دایی دستور داد تا سریعا این بلیت‌ها تغییر کند و از جایی که به دلیل تعطیلات نوروز اکثر پروازها پر بود پرسپولیسی‌ها مجبور شدند تا چارتر برای سفر به رشت بگیرند. البته این چارتر فقط پرسپولیسی‌ها را به رشت برد و به دلیل نداشتن پول برگشتی نداشت تا قرمزپوشان مجبور شوند با اتوبوس به تهران برگردند.

علی‌رغم تلاش فراوان برای گرفتن چارتر پرسپولیسی‌ها پول پرداخت این چارتر و سفر به رشت را نداشتند. این در شرایطی بود هیچ‌کس هم در باشگاه پاسخگوی قرمزپوشان نبود تا حدی که بازیکنان و مسئولین تیم اعتراض‌هایی داشتند و بهروز منتقمی قائم‌مقام باشگاه مجبور شد که به تهران بازگردد و سپس با گفت‌وگو با پروین تنخواه پنجعلی و پول چارتر را برای سفر به رشت پرداخت کند.

یکی دیگر از اتفاقات مهم روز ۵ فروردین، حضور هواداران داماش در ورزشگاه و شوک عجیب به قرمزپوشان بود، چرا که قبل از شروع مسابقه تیم‌های داماش و پرسپولیس گفته می شد که این دیدار بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد، اما چند ساعت قبل از شروع مسابقه پرسپولیسی‌ها متوجه شدند که تماشاگران در ورزشگاه حضور دارند و به همین دلیل محمد پنجعلی از سوی باشگاه پرسپولیس به این موضوع اعتراض کردند.

تا روز پنجم فروردین در باشگاه پرسپولیس بسته بود، اما سرانجام پس از اعتراض‌های شدید در باشگاه پرسپولیس باز شد. بهروز منتقمی، قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس از مازندران به تهران بازگشت و جلسه و تماس‌های تلفنی بابت رفع مشکلات قرمزپوشان در رشت برقرار شد.


*۶ فروردین ۱۳۹۳

محمد پنجعلی و بهروز منتقمی با توجه به شدت گرفتن اعتراض‌های بازیکنان بابت قولی که درباره دریافتی‌هایشان به آنها داده بودند به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال رفتند و در دیدارهایی جداگانه با نبی، دبیر فدراسیون گفت‌وگو کردند.

البته پرسپولیسی‌ها به دنبال کفاشیان هم بودند که او همراه کی‌روش برای شرکت در مراسم قرعه‌کشی جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا به استرالیا رفته بود. نبی دبیر فدراسیون به پرسپولیسی‌ها قول داد که مشکلات آنها را حل و ۲ میلیارد تومان را به حساب آنها پرداخت خواهد کرد.

در همین روز با توجه به اینکه قرار بود ۷ فروردین پرسپولیس و داماش به مصاف هم بروند جلسه هماهنگی این بازی بدون حضور پنجعلی نماینده قرمزپوشان برگزار ش و علی دایی هم به خاطر تاخیر پروازش به نشست مطبوعاتی بازی با داماش نرسید.

*۷ فروردین ۱۳۹۳

بازی پرسپولیس و داماش و برتری قرمزپوشان با گل عباس‌زاده.

در این مسابقه عباس‌زاده به دلیل برخورد با بازیکن حریف از ناحیه سر دچار شکستگی و خون‌ریزی شد و ۵ بخیه به سر این بازیکن زده شد. البته این بازی حاشیه‌های زیادی داشت که از جمله می‌توان به تشویق عجیب مایلی‌کهن و کریمی و فحاشی ادامه‌دار علیه جلال حسینی و دایی توسط هواداران داماش اشاره کرد.

*۹ فروردین ۱۳۹۳

محمد پنجعلی سرپرست قرمزپوشان که بازیکنان هر روز از او درخواست می‌کردند که حداقل باشگاه مبلغ کوچکی از طلب آنها را پرداخت کند مجددا به فدراسیون فوتبال و باشگاه رفت و اعلام کرد که پرسپولیسی‌ها از طریق سازمان لیگ و فدراسیون پول خود را خواهند گرفت.

در روز نهم فروردین جلسه ۴ ساعته دایی، منتقمی و پنجعلی در باشگاه بابت پرداخت ۲ میلیارد تومان وزارت ورزش به پرسپولیسی‌ها و دو بازی حساس راه‌آهن و استقلال صنعتی برگزار شد.

در این جلسه با اعلام منتقمی، دایی نقطه‌نظراتش را اعلام کرد.

*۱۰ فروردین ۱۳۹۳

پیام صادقیان هافبک تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل پیچ خوردن از ناحیه زانو به شدت دچار مصدومیت شد و محل تمرین را ترک کرد.

همچنین در این روز اعلام شد که بازی دوستانه ۱۲ فروردین پرسپولیس و صبا بدون حضور هواداران و خبرنگاران برگزار خواهد شد.

به دلیل بروز برخی مشکلات برای پرداخت ۲ میلیارد تومان به بازیکنان، مقرر گردید که به بازیکنان پول دستی و چک پرداخت نشود و برای اینکه قرمزپوشان با مشکلات مالیاتی روبه‌رو نشوند از این به بعد همه پول‌ها به شماره حساب‌هایشان واریز خواهد شد.

در دهمین روز از سال جدید دردسر جدید برای پرسپولیسی‌ها و نیلسون به وجود آمد.

درخواست شرکت انتقال‌دهنده نیلسون به پرسپولیس از فیفا مبنی بر اینکه نیلسون در دو بازی آخر پرسپولیس به میدان نرود. این نامه شرکت انتقال‌دهنده نیلسون به دلیل این بود که ۱۰ درصد از حق ترانسفر این بازیکن به این شرکت داده نشده است. البته مصطفی شکری مشاور حقوقی باشگاه پرسپولیس این نامه را فقط یک تهدید محسوب کرد.

*۱۱ فروردین ۱۳۹۳

دستیاران کی‌روش در روز یازدهم فروردین به درفشی‌فر رفتند با دایی صحبت کردند.

در همین روز خشم بازیکنان پرسپولیس از بدقولی‌های مسئولان باشگاه پرسپولیس و اعتراض شدید به دایی علنی شد. با توجه به اینکه به بازیکنان قول داده شده بود و حتی از آنها شماره حساب گرفته شده بود تا قبل از تعطیلات ۱۲ فروردین تا بخشی از قرارداد آنها پرداخت شود اما این اتفاق نیفتاد تا بازیکنان با عصبانیت شدید تمرین را ترک کنند و اعتراض خود را اعلام کنند.

در دهمین روز بود که با درخواست علی دایی حسین هدایتی دست به جیب شد. او بابت برد پرسپولیس مقابل داماش ۱۵۰ میلیون تومان به قرمزپوشان پاداش داد. همچنین اعلام کرد در صورت برد راه‌آهن پاداش دوبله و در صورت برد استقلال صنعتی و قهرمانی پاداش سوبله به بازیکنان و اعضای تیم پرداخت خواهد شد.

*۱۲ فروردین ۱۳۹۳

درخواست فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از پرسپولیسی‌ها برای پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان پرسپولیس در قالب ۲ میلیارد تومان کمک وزارت ورزش.

به همین دلیل مسئولان مالی باشگاه پرسپولیس تمام مستندات دریافتی‌ها، طلب بازیکنان و قرارداد آنها را آماده و به فدراسیون ارائه کردند.

در روز دوازدهم تدابیر ویژه‌ای برای رفع مصدومیت پیام صادقیان در منزل آغاز شد.

البته عکس صادقیان نشان داد که این بازیکن از ناحیه رباط داخلی دچار مصدومیت جزئی شده و به همین دلیل MRI این بازیکن حتی برای متخصصان خارج از کشور هم ارسال شد.

در روز دوازدهم؛ متن نامه شرکت کانادایی مبنی بر عدم دریافت پورسانت استفاده از نیلسون توسط پرسپولیسی‌ها به فیفا توسط خبرگزاری فارس منتشر شد.

*۱۳ فروردین ۱۳۹۳

تعطیلات یک روزه قرمزپوشان و سیزده بدر دو پرسپولیسی در درفشی‌فر.

پیام صادقیان و عباسزاده نیز در روزی که مهرداد پولادی رفع مصدومیت شد به ورزشگاه درفشیفر رفتند و با تمرینات اختصاصی به فیزیوتراپی پرداختند.