به گزارش افکارنیوز، از همان روزی که قاسم دهنوی پرسپولیس و سپاهان را با قراردادهای دوگانه‌اش درگیر کرد، معلوم بود که قرار نیست فصل آرامی را بگذراند. با این حال، امروز بیش از همیشه عصبانی است و در گلاویز شدن با حاشیه‌های فصلی که گذشت همه را مقصر می‌داند، جز خودش. او اما یک قول هم به خودش داده و آن اینکه فصل آینده را بی سر و صدا و حاشیه، فقط در فوتبال بگذراند و بشود همان دهنوی پیش از پرسپولیس.

* قبول داری امسال آن دهنوی همیشگی نبودی؟

- شاید اما دلیل دارم. این فصل فشار روحی و روانی زیادی را تحمل کردم. حتی بازیکنان بارسا و رئال هم وقتی روحیه‌شان افت می‌کند، نمی‌توانند خوب بازی کنند. حالا فکر کنید ما بازیکنان اینجا و با این شرایط چطور بازی می‌کنیم.

* همه تیم‌ها زیر فشار بودند؛ نه فقط شما.

- اما به هیچ تیمی به اندازه پرسپولیس فشار نیاوردند. پول که نگرفتیم و از اول لیگ هم همه جور حاشیه درست کردند. هم برای من و هم برای تیم.

* کاری به تیم نداریم؛ برای خودت چه کسی حاشیه درست کرد؟

- چه کسی؟ یک روز محرومم کردند و یک روز نوشتند دهنوی مشکل روانی پیدا کرده! حاشیه بیداد می‌کرد و هزار تا اتفاق افتاد. مگر یک بازیکن چقدر طاقت دارد؟

* شاید بهتر بود می‌پرسیدیم از عملکرد خودت در پرسپولیس چقدر راضی بودی؟

- شاید از لحاظ فوتبالی آن بازیکن سال‌های پیش نبودم اما هیچ‌وقت کم نگذاشتم و تا جایی که در توان داشتم، خوب کار کردم. همین که سهمیه آسیایی گرفتیم، یعنی بدون چشمداشت برای موفقیت تیم تلاش می‌کردیم. در حالی که برایمان خیلی مشکل درست کردند و دیگر واقعا شورش را درآورده بودند. امسال مو‌هایم سفید شد!

* اینکه اول فصل با چند تا تیم قرارداد بستی حاشیه ساز نبود؟

- بله مشکلاتی بود اما بعد دیگر دست از سرم برنداشتند و به خاطرش تا آخر فصل حرف شنیدم. بعد از بازی با راه‌آهن ۴،۵ نفر شعار " بی‌غیرت " دادند که گزارشگر ورزشگاه به من گفت فقط علیه تو شعار دادند. در حالی که آنها از هیچ بازیکنی اسم نبردند! روانم را به هم ریختند و هر کاری کردم، نتوانستم خودم را جمع و جور کنم. هر بازیکنی جای من بود دیگر نمی‌توانست بازی کند.

* پس از انتقادها ناراحتی!

- نه، اصلا. البته مهم نیست. من همه را بخشیده‌ام و دیگر نمی‌خواهم به این مسائل فکر کنم. حتی به دایی حق می‌دهم که گاهی بازی‌ام نمی‌داد اما هر چه تلاش می‌کردم بازی‌ام به چشم نمی‌آمد.

* بازی‌ات به چشم نیامد چون حتی یک پاس گل هم ندادی؛ فقط یک گل زدی!

- پاس گل ندادم اما تخریب‌چی که بودم. اجازه نمی‌دادم بازیکنان حریف کارشان را بکنند. پاس گل ندادن هم دلیل بر ضعف من نیست. قبول دارم کادر فنی به خاطر من اذیت شدند اما کم نگذاشتم. بازیکنان یک خط جلو‌تر هم باید ببینند ما وسط زمین چقدر جنگیدیم و چه موقعیت هایی را ایجاد کردیم. در توانایی مهاجمان پرسپولیس شکی نیست اما ما هم خیلی دوندگی داشتیم. خدا را شکر که با پرسپولیس سهمیه گرفتم تا دهان خیلی‌ها بسته شود. البته امیدوارم مردم روی حرف‌هایی که می‌شنوند، درباره من قضاوت نکنند چون تمام انرژی‌ام را برای پرسپولیس گذاشتم.

* حالا فصل آینده را چطور می‌خواهی شروع کنی؟

- همین دو شب پیش در حرم امام رضا(ع) به شرافتم قسم خوردم که در فصل جدید به حاشیه‌ها کاری نداشته باشم و بدون سر و صدا فوتبال بازی کنم. می‌خواهم بهترین بازی‌هایم را انجام بدهم. الان دیگر دوست و دشمنم را هم شناخته‌ام و تجربه‌ام بیشتر شده.

* چه خبر از پرسپولیس؛ هنوز از باشگاه تماس نگرفته‌اند؟

- چه دلیلی دارد زنگ بزنند؟ ما هم مثل شما بی‌خبریم و فعلا استراحت می‌کنیم تا تکلیف‌مان روشن شود.

* با این شرایط به فصل آینده هم نمی‌شود امید بست؛ نه؟

- اگر تکلیف باشگاه زودتر مشخص نشود، نه. پرسپولیس می‌خواهد در لیگ قهرمانان بازی کند و باید قوی باشد و دست‌کم باید از یک ماه دیگر تمرین‌ها را شروع کنیم اما هنوز حتی نمی‌دانیم در پرسپولیس چه کسی مسئول است و چه کسی سرمربی! تیم هم که نداریم چون تا پول ندهند، کسی تمدید نمی‌کند و بازیکن جدید هم نمی‌آید.

* یکسری از بازیکنان چک هایشان را به علی دایی داده‌اند؛ تو هم همین کار را کرده‌ای؟

- نه! چک‌های من دست وکیل است تا آنها را پیگیری کند. البته وقتی پولی نیست، کاری هم نمی‌توانیم بکنیم. واقعا چه کسی باید پولمان را بدهد؟ نکند انتظار دارند از کره ماه پول بیاوریم؟!

* لیست قراردادهای استقلال هم منتشر شد اما خیلی از هم‌تیمی‌هایت اعتراض داشتند که چرا وزارت ورزش تبعیض قایل شده و لیست استقلال را بعد از پایان لیگ منتشر کرده.

- بهتر است بی‌خیال این حرف‌ها شویم! این مسائل دیگر گذشته و کاملا مشخص است که چرا این کار را کردند. الان هم خود مسئولان باید جواب بدهند. ما در جایگاهی نیستیم که دراین‌باره حرف بزنیم. من فقط حرفم این است که فوتبالیست‌ها با جانشان بازی می‌کنند و هر چقدر پول می‌گیرند، نوش جانشان اما مشکل اینجاست که ما هیچ‌وقت پول قراردادهایمان را کامل نمی‌گیریم!