به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، این بازی در شرایطی برگزار شد که گرد و غبار موجود در هوای اهواز به حدی بود که چشم چشم را نمی دید و اغلب مردم و حتی مدیران و اعضای دو تیم فولاد و پرسپولیس انتظار برگزار شدن این بازی را نداشتند.
هنوز میزان گرد و غبار موجود در هوای اهواز در شب گذشته از سوی نهاد رسمی اعلام نشده است ولی یک منبع آگاه در این خصوص گرد و غبار موجود در هوای اهواز را حداقل ۳۰ برابر حد مجاز اعلام کرد.

در پایان بازی، برخی فولادی ها به برگزاری این بازی در چنین شرایطی اعتراض کردند که باعثتعجب خبرنگاران شد چرا که اگر این شرایط نامطلوب بود برای فولادی ها که به چنین هوایی عادت داشتند شرایط بهتر از پرسپولیس بود.

جالب اینکه این بازی در حضور عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ برگزار شد و همه انتظار داشتند وی با رایزنی های مختلف این بازی را لغو کند ولی چنین نشد.

شرایط جوی این مسابقه به گونه ای بود که خبرنگاران حاضر در جایگاه آن طرف زمین را نمی دیدند و حتی برای ثبت کارت های زرد و برخی صحنه ها با مشکل مواجه شدند.

علی دایی هم در نشست خبری خود در پایان بازی نسبت به برگزاری این بازی اعتراض کرد و گفت: این هوا مشکلات فراوانی را برای بازیکنان دو تیم ایجاد می کند.

اما استقبال فراوان از این بازی در چنین شرایط هوایی سختی، قابل پیش بینی نبود به گونه ای که علاوه بر اینکه ورزشگاه تختی اهواز بیش از دو برابر گنجایش، جمعیت هوادار به خود می دید برخی های دیگر به علت نبود جا و بسته شدن درهای ورود به سکوها، رفتن به خانه را به ماندن در ورزشگاه ترجیح دادند.

اما بی نظمی در ورود هواداران به ورزشگاه بسیار مشهود بود به گونه ای که بسیاری از کسانیکه بلیط دراختیار داشتند موفق به ورود به موقع به علت ازدحام بیش از حد در ورودی ورزشگاه و یافتن جایی برای نشستن نشدند ضمن اینکه ۱۰ دقیقه بعد از آغاز بازی درهای ورزشگاه به علت ازدحام مردم باز شد و همه وارد ورزشگاه شدند.

خبرنگاران در این بازی حتی بیشتر از هواداران زجر کشیدند چرا که برای ورود به ورزشگاه مشکل داشتند، برای ورود به جایگاه خبرنگاران عذاب کشیدند و هنگام ورود به جایگاه نیز صندلی ها به اشغال سایر افراد متفرقه که ظاهرا هر کدامشان آشنایی داشتند مواجه شدند.

در کنار اینها دو بازیکن پرسپولیس به نام های تیاگو و سعید حلافی نیز به علت نبود جا در جایگاه ویژه ورزشگاه در جایگاه خبرنگاران حضور داشتند. در بین دو نیمه حداقل ۴۰ نفر از افراد متفرقه با حضور نیروی انتظامی از جایگاه خبرنگاران به بیرون هدایت شدند.

اسکوبورد ورزشگاه تختی اهواز نیز با اختصاص اعتبار ۲۱۷ میلیون تومان در این بازی به بهره برداری رسید و بازی دو تیم از طریق شبکه ۳ در آن به نمایش درآمد.

اعتراض به داور به علت اخراج علی حمودی در دقیقه ۲۳ و نگرفتن یک ضربه پنالتی برای فولاد از سوی اهوازی هم از نکات جالب توجه این بازی بود.

وقتی داور سوت پایان بازی را زد یک نارنجک دستی نسبتا قوی در کنار نیمکت فولاد پرتاب شد که احتمالا عواقبی برای فولادی ها در پی خواهد داشت.

در پایان بازی مهدی شیری و محمد منصوری از پرسپولیس و باکاری دیاکیته و بختیار رحمانی از تیم فولاد تست دوپینگ دادند.