به گزارش افکارنیوز، سلرمونت، باشگاه دسته دومی فوتبال فرانسه اعلام کرد که هلنا کاستا فصل آینده سرمربی این تیم خواهد شد تا اولین سرمربی زن را در تاریخ یک تیم حرفه‌ای فوتبال این کشور جذب کرده باشد.

کاستا ۳۶ ساله از سال ۲۰۱۲ هدایت تیم ملی فوتبال زنان ایران را نیز بر عهده داشت اما اکنون توافق کرده که جانشین رژی بروارد در تیم سلرمونت شود. این تیم هم ‌اکنون در رده چهاردهم لیگ دسته دوم فرانسه قرار دارد.


بیانیه‌ سایت رسمی باشگاه به این شرح است: این قرارداد باعثمی‌شود سلرمونت با وجود ۱۷ بازیکنی که اکنون با این تیم قرارداد دارند و با اضافه کردن چند بازیکن جوان که از تیم جوانان باشگاه به بزرگسالان اضافه می‌شوند، وارد مرحله جدیدی شود.


کاستا که متولد پرتغال است، به عنوان سرمربی در آکادمی نوجوانان بنفیکا در کشورش فعالیت کرده و چندین عنوان ملی را نیز به دست آورده است.


کاستا هدایت تیم ملی قطر را نیز در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به عهده داشت.


باشگاه سلتیک اسکاتلند برای در دست گرفتن این نقش پس از استعدادیابی برای این تیم بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ در کشورهای اسپانیا و پرتغال به وی تبریک گفت.


در بیانیهای روی وبسایت باشگاه سلتیک آمده است: میخواهیم صمیمانه به هلنا تبریک بگوییم. او کارش را برای ما عالی انجام داد و میدانیم که در سمت جدید نیز به همان اندازه با تعهد و مسئولیت کار خواهد کرد.