در ادامه گزارش آمده است: اسپانسر میلیاردی که سه روز پس از قرارداد شرکتش ثبت شدهوقتی شرکت بهنام پیشروی کیش به عنوان اسپانسر ۳۰ میلیاردی یک فصل پرسپولیس معرفی شد، تلاش های ما برای یافتن اعضای هیأت مدیره این شرکت در وب سایت رونامه رسمی کشور بی نتیجه بود.

حالا اما با گذشت چندین و چند روز از معرفی این اسپانسر، مشخص شده که این شرکت سه روز پس از عقد قرار داد با باشگاه پرسپولیس به ثبت رسیده است.

در هیاهوی حسابرسی از باشگاه های استقلال و پرسپولیس و انتشار ریز رقم قراردادهای این دو تیم، کسی نفهمید چگونه و یکباره یک شرکت اسپانسری پرسپولیس را برای یک سال و به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان بر عهده گرفت. تنها یک روز در خبرگزاری ها شرکت «بهنام پیشروی کیش» اسپانسر فصل جدید باشگاه پرسپولیس معرفی شد.

از آنجا که مبلغ این قرارداد بیش از پانزده میلیون ریال است، بنا بر فصل اول آیین نامه معاملات دولتی معامله عمده شناخته می شود و باید از طریق مناقصه یا مزایده برگزار شود؛ اما در خصوص انتخاب اسپانسر باشگاه پرسپولیس هیچ مزایده یا مناقصه ای نشده است.

امیر خادم به رسانه ها در این خصوص گفته، افرادی که در رسانه ها از بحثاسپانسری این دو باشگاه آگاه شده و یا افرادی که در مصاحبه های خود ابراز علاقه مندی خود را اعلام کرده بودند، مانند سال های گذشته وارد مسیر مذاکره شدند.

اما با مرور اخبار، می بینیم که از سوی وزارت ورزش و جوانان یا باشگاه پرسپولیس، هیچ زمان معینی برای مذاکره انتخاب اسپانسر و نیز هیچ مرجعی در این باشگاه یا وزارت ورزش برای مراجعه متقاضیان معرفی نشده است.

لابد هر شرکتی که می خواست اسپانسر پرسپولیس شود، می بایست راسا با امیر خادم ارتباط می گرفت که این امر هم منطقی نیست.

سایت خانواده بزرگ ورزش در این خصوص می نویسد: معاون پارلمانی وزارت ورزش در مورد اینکه به مزایده نگذاشتن اسپانسری استقلال و پرسپولیس تخلف نیست، گفت: آیا در بیست سال گذشته، اسپانسر استقلال و پرسپولیس به این شکل انتخاب نمی شد؟ بحثفروش استقلال و پرسپولیس مطرح نبود که بخواهیم این دو باشگاه را به مزایده بگذاریم.

اسپانسری یک ساله و موقت دو باشگاه به صورت سال های گذشته انجام شد. در گذشته کدام یک از شانزده تیم حاضر در لیگ بر تر، اسپانسری باشگاه خود را به مزایده گذاشته بودند؟

جالب اینجاست که امیر خادم و تیمش در تمام مدتی که بحثخصوصی سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس را در دست گرفته اند، به مدیریت گذشته این دو باشگاه و رویه های آن ها ایراد می ‎گرفتند؛ اما اکنون که درباره انتخاب اسپانسر این باشگاه ابهاماتی ایجاد شده، همه را به شیوه قدیمی انتخاب اسپانسر ارجاع می دهند.

همین ابهام در شیوه انتخاب اسپانسر موجب شد تا همه شاخک ها تیز شود که این اسپانسر میلیاردری که برای برند ثبت نشده پرسپولیس حاضر است ۳۰ میلیارد برای یک سال پرداخت کند، کیست. تلاش ها برای یافتن ردی از شرکت «بهنام پیشروی کیش» در روزهای اولیه معرفی این شرکت در دنیای اینترنت بی نتیجه بود و وب سایت روزنامه رسمی کشور هم هیچ نتیجه قابل قبولی به ما نمی دهد؛ اما کمی بعد برخی از رسانه ها از ثبت این شرکت سه روز پس از عقد قرارداد اسپانسری خبر دادند.

دهم اردیبهشت ۹۲ وزارت ورزش اعلام کرد، قرارداد ۳۰ میلیارد تومانی با حامی مالی پرسپولیس امضا شده، حال آنکه شرکت «بهنام پیشرو کیش»، اسپانسر پرسپولیس در سیزدهم اردیبهشت، یعنی سه روز پس از امضا شدن قرارداد طی شماره ثبت ۱۱۳۱۱ و در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری منطقه آزاد کیش به ثبت رسیده است. آدرس این شرکت دقیقا آدرس شرکت حامی امید کیش است! بد نیست با اعضای شرکت حامی امید کیش آشنا شوید: علی فاضل به عنوان مدیرعامل، اکبر غمخوار به نمایندگی از بنیاد تعاون و حرفه آموزی صنایع زندانیان کشور، تقی گل رخسار به نمایندگی از شرکت بین المللی سرمایه گذاری اقتصاد جهان صنعت، رضا شیوا، رحیم مطهر نژاد و خیرالله خادم!

اکبر غمخوار مدیر عامل سابق پرسپولیس و رحیم مطهرنژاد، مدیرعامل پیشین برج میلاد و شرکت بهره برداری از مراکز معاینه فنی تهران است. اگر به نام هیأت مدیره شرکت بین المللی سرمایه گذاری اقتصاد جهان صنعت نیز نگاهی گذرا داشته باشید، به نام های تقی گلرخسار به عنوان رئیس هیأت مدیره و احسان خادم به عنوان مدیرعامل برخواهید خورد.

نگاهی گذرا به این اسامی و عناوین، نشان می دهد که هنوز معادله های زیادی باید حل شود تا بتوان سر از کار اسپانسر پرسپولیس و نحوه انتخاب آن توسط وزارت ورزش و شخص امیر خادم درآورد. برای هواداران پرسپولیس شاید این شرکت هم یک شرکت باشد مانند سایر شرکت ها که قرار است یک سال هزینه های باشگاه را با یک رقم درست و حسابی بپردازد، اما اگر نیک نظر کنیم وزارت ورزش و جوانان که با طبل شفاف سازی به میدان آمد و با همین شفاف سازی هم در حساس ترین مقطع لیگ پرسپولیس را وارد حاشیه کرد، باید در خصوص نحوه عملکرد خودش در انتخاب اسپانسر شفاف سازی کند.