به گزارش افکارنیوز، ریکاردو کاکا اعلام کرد قصد دارد یک فصل دیگر در میلان بماند اما حاضر نشد درباره جایگاه سرمربی هلندی خود و ماندن یا نماندن او در این تیم حرفی بزند.

کاکا که تابستان فصل گذشته به عنوان بازیکن آزاد از رئال مادرید به میلان پیوست در قرارداد خود بندی دارد که به او اجازه می‌دهد در صورت عدم راهیابی روسونری به رقابت‌های لیگ قهرمانان فصل آینده از این تیم جدا شود. این اتفاق در فصل ۱۴-۲۰۱۳ رخ داده است اما با این حال کاکا قصد ترک میلانی‌ها را ندارد.

وی در این خصوص اظهار داشت: من باز هم در میلان می‌مانم. می‌خواهم یک سال دیگر برای میلان بازی کنم اما با این حال همه چیز به باشگاه بستگی دارد. من هنوز از فوتبال لذت می‌برم. در دوره حضورم در رئال مادرید مشکلات جسمانی داشتم و آن زمان درد نمی‌گذاشت از بازی‌ام لذت ببرم. در مادرید اوضاع آنطوری که انتظار داشتیم پیش نرفت و کنار آمدن با فشار کار آسان نبود. من به جو بازی در مادرید عادت نداشتم.

کاکا که به اردوی تیم ملی برزیل برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ دعوت نشده است، گفت: باعثتأسف است، چون اگر دعوت می‌شدم می‌توانستم برای چهارمین بار در جام جهانی بازی کنم اما با این حال ناراحت نیستم، چون می‌دانم هر کاری از دستم ساخته بود انجام داده‌ام. اسکولاری در انتخاب‌های خود تردید نداشت. به نظر من برزیل مدعی اصلی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ است و پس از آن تیم‌های اسپانیا، آرژانتین و ایتالیا شانس دارند. به نظر من ایتالیا تیم قدرتمندی است به خصوص اینکه هوش تاکتیکی‌اش بسیار بالاست.

ستاره پیشین رئال مادرید اعتراف کرد از نحوه سازماندهی و برنامه‌ریزی مسئولان کشورش برای جام جهانی ۲۰۱۴ راضی نیست. او خاطرنشان کرد: برزیل سرمایه‌های خود را برای برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ به شیوه‌ای عاقلانه خرج نکرده است و فکر می‌کنم که در سال‌‌‌های آینده هزینه‌های برگزاری این رقابت‌ها به مردم برزیل فشار خواهد آورد.

کاکا در پايان درباره شانس ماندن يا اخراج کلارنس سيدورف، سرمربي ميلان در اين تيم در پايان فصل جاري گفت: بگذاريد اين مسائل توسط مسئولان باشگاه حل و فصل شود.