علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی افزود: خوشبختانه وضعیت ورزش کشور بسیار مطلوب است و روند ساخت و ساز پروژه های ورزشی طبق برنامه پیش می رود بطوریکه در دو ماه اول سال جاری که اغلب دستگاه های دولتی معمولا با تخصیص اعتبارات و مشکلات مالی روبرو هستند سازمان تربیت بدنی نزدیک به ۸۰ میلیارد پروژه ورزشی را افتتاح کرده است.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه سالن ۶ هزار نفری ورزشگاه انقلاب همدان جزو طرح های بی نظیر و نادر در سطح خاورمیانه به شمار می رود، اظهار داشت: این پروژه با هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان تکمیل شده است که ۲.۵ میلیارد تومان آن از طریق اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری تامین شده که این سالن می تواند میزبان رویدادهای مختلف بین المللی در کشور باشد.

سعیدلو با بیان اینکه آماده ایم تا میزبانی جام جهانی فوتسال را در کشورمان برعهده بگیریم، اظهار داشت: دور قبل نیز ایران پیشنهاد میزبانی این مسابقات را به فدراسیون بین المللی فوتبال مطرح کرد اما در نهایت میزبانی این رقابتها به کشور تایلند تعلق گرفت ولی در صددیم تا با زیر ساخت هایی که آماده کرده ایم دور بعدی مسابقات را در ایران برگزار کنیم که سالن های بسیار خوبی در این زمینه در شهرهای اردبیل، ارومیه، تبریز و یزد آماده و تجهیز شده اند.

رئیس سازمان تربیت بدنی با بیان اینکه همزمان با سوم خرداد حدود ۸۱ پروژه ورزشی به مبلغ ۸۰ میلیارد تومان در سراسر کشور مورد بهره برداری قرار گرفت، خاطرنشان کرد: پیست دو و میدانی مشهد، سالن استخر شهید شیرودی و سالن ۲ هزار نفری در کرمان از جمله این پروژه های ورزشی بوده که آخرین آن پروژه سالن ۶ هزار نفری انقلاب همدان است.

وی تصریح کرد: درصددیم تا کار ساخت و تکمیل پروژه های ورزشی را با شتاب بیشتری پیگیری کنیم و در این راستا در هفته دولت و دهه فجرحدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد پروژه ورزشی دیگر مورد بهره برداری و افتتاح قرار خواهد گرفت.

سعیدلو با بیان اینکه لیگ های مختلف ورزشی در کشور نیز به پایان رسیده و یا در حال اتمام است و مسابقات با کیفیتی را در سطح رقابتهای قهرمانی کشور شاهد هستیم، اظهار داشت: در بسکتبال مهرام با فاصله ای نزدیک از ذوب آهن پیشی گرفت و قهرمان شد. در والیبال دوتیم پیکان و سایپا رقابت نزدیکی داشتند که درنهایت تیم پیکان ازعنوان قهرمانی خود دفاع کرد. در سایر لیگ ها نظیر هندبال هم تیم های اصفهانی خوش درخشیدند. در مجموع معتقدم وضع ورزش بسیار خوب است و مسابقات با نظم و ترتیب خوبی پیش می رود و می توانم بگویم " اوضاع ورزش توپ توپ است ".

سعیدلو درخصوص اینکه آیا موافق بازگشت حسین شمس به تیم فوتسال هستید گفت: در این زمینه باید فدراسیون فوتبال تصمیم بگیرد و هر آنچه که فدراسیون تشخیص دهد ما نیز از آن حمایت می کنیم.

وی درخصوص اینکه گفته می شود دلخوری رئیس سازمان تربیت بدنی از گلایه حسین شمس بابت پرداخت پاداش اعضای تیم ملی فوتسال باعثبرکناری حسین شمس از تیم ملی فوتسال شده است، گفت: من هرگز از کسی دلخور نبوده و نیستم و نگفته ام که ایشان در تیم ملی نباشد من تنها گفتم که ایشان نباید از برکناری شان ناراحت شوند.

سعیدلو تاکید کرد: به هرحال مسائل فنی به خود فدراسیون ها مربوط می شود و ما از تصمیمات فدراسیون ها دربخش فنی و بکارگیری مربیان تیم های ملی حمایت می کنیم.

رئیس سازمان تربیت بدنی در پایان درخصوص وضعیت وزارت ورزش واینکه چه فردی مسئولیت این وزارتخانه تازه تاسیس را برعهده خواهد گرفت، گفت: نگران نباشید به هرحال یک نفر به عنوان وزیر انتخاب می شود ولی مطمئن باشید من از ورزش نمی روم و ورزش را رها نخواهم کرد.