باشگاه ابومسلم مشهد در فصل نهم ليگ برتر نتوانست امتيازات لازم را كسب كند و با قرار گرفتن در رده هفدهم همراه با تيمهاي فجرسپاسي شيراز و استقلال اهواز كه در ردههاي شانزدهم و هجدهم ايستاده بودند به ليگ دسته اول سقوط كرد.

به گزارش فارس، مشکلات این تیم پس از سقوط آغاز شد و هر روز مقابل نام مالکیت این باشگاه اسمی ظاهر می‌شد. در فصل گذشته لیگ دسته اول بارها افراد مختلف ادعای مالکیت ابومسلم را کردند و برای این موضوع نیز مدارکی هم ارائه می‌کردند.
لیگ دسته اول به پایان رسید، اما مشکلات ابومسلم تمام نشد و بار دیگر نام دو نفر در مورد بحثمالکیت باشگاه مطرح شد. محمدرضا عباسی و اسماعیل وفایی افرادی هستند که هم‌اکنون خود را مالک باشگاه می‌دانند.
خبرنگار فارس برای مشخص شدن وضعیت باشگاه با سخنگو و مالک اسبق باشگاه مصاحبه‌ای کرده که در زیر این گفت‌وگوها را می‌خوانید:

بهزاد تیمورپور، سخنگوی باشگاه ابومسلم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به چاپ آگهی تغییرات موسسه فرهنگی ورزشی ابومسلم مشهد در یکی از روزنامه‌های محلی، عنوان کرد: این مسایل جنجال رسانه‌ای است و چاپ این آگهی خلاف قانون است.
وی افزود: فصل قبل مصطفی بنی اسد این تیم را به استانداری واگذار کرد و استاندار نیز بنا بر تشخیص خود این تیم را در اختیار اسماعیل وفایی قرار داد و اگر طبق این آگهی بنی اسد تیم را واگذار کرده کاری خلاف قانون انجام داده، چرا که مال‌غیر را فروخته است.

تیمورپور گفت: در حال حاضر نیز فدراسیون فوتبال تنها وفایی را به عنوان مالک می شناسد و مالکیت وفایی در ابومسلم با مهر و امضای فدراسیون فوتبال موجود است.
سخنگوی باشگاه ابومسلم تصریح کرد: هیچ فردی حق انتقال امتیاز ابومسلم را ندارد و کاری که بنی‌اسد و عباسی انجام داده‌اند به نوعی تشویش اذهان عمومی و هواداران ابومسلم است و صددرصد از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری است. این آقایان هر روز یک مسئله ای را عنوان می‌کنند. چند روز پیش در یکی دیگر از روزنامه‌های مشهد نام عباسی که فقط ادعای مالکیت دارد را به عنوان مالک اصلی ابومسلم ذکر کرده بودند. این افراد آن قدر به خود جرات داده اند که از سوی مسئولان فدراسیون و کمیته انضباطی هم حرف می‌زنند و فقط دروغ می‌گویند.

تیمورپور با اشاره به اینکه این مسایل فقط به ابومسلم ضربه می زند تصریح کرد: قرار بود یکی از بازیکنان مطرح فوتبال که در یکی از تیم های شمالی بازی می‌کند را با قرارداد ۱۲۰ میلیون تومانی به خدمت بگیریم که متاسفانه همین بحث‌ها باعثشد این بازیکن قراردادش را امضا نکند.

در همین حال مصطفی بنی اسد، مالک اسبق ابومسلم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه برخی از آقایانی که در مورد ابومسلم حرف می‌زنند حد خود را نمی‌دانند و با برخی حرف‌ها به دنبال بزرگ کردن خود هستند.
وی ادامه داد: طبق قانون اساسی، مالکیت هر چیزی تنها منوط به داشتن مستندات و اسناد قانونی و ثبتی است و در این خصوص نیز در حال حاضر مالکیت باشگاه به عباسی منتقل شده است.

بنی‌اسد در پاسخ به اظهارات سخنگوی باشگاه ابومسلم مبنی بر فروش مال غیر خاطرنشان کرد: من این آقا را اصلا نمی شناسم و به حرف‌های او هم هیچ توجهی نمی‌کنم. انتقال این اسناد کاملا قانونی صورت گرفته و عباسی مالک باشگاه است.
مالک اسبق باشگاه ابومسلم گفت: حرف‌هایی که فردی به عنوان سخنگوی ابومسلم مطرح می‌کند، بی ارزش است و این‌ها را اصلا در حد خودم نمی‌بینم که بخواهم جواب آنها را بدهم.
مديرعامل اسبق ابومسلم يادآور شد: در روزهاي آينده به هواداران خواهيم گفت كه چه كسي دروغ مي گويد و بهتر است اين آقايان خودشان جنجال رسانهاي را كنار بگذارند.