لطفعلی پورکاظمی با تاکید بر عزم ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای مقابله با این پدیده شوم و اطلاع رسانی شفاف در این رابطه، تصریح کرد: ورزشکاران یاد شده نخستین بار تست دوپینگ آنها مثبت بوده و بر این اساس از سوی شورای صدور رای نادو به مدت ۲ سال از شرکت در کلیه مسابقات داخل و خارجی محروم شدند.

به گزارش پانا، دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در عین حال خاطر نشان کرد: محرومیت افراد ذکر شده در سطح ملی صورت گرفته و از سوی فدراسیون های جهانی جریمه ای متوجه کشورمان نخواهد شد.

وی در این راستا از روسای فدراسیون ها و کمیته های پزشکی و سرمربیان تیم ها که با نادو همکاری لازم را داشته و با برگزاری کلاس های آموزشی ضد دوپینگ و با ارائه برنامه زمانی اردوها و مسابقات، یاریگر فدراسیون پزشکی ورزشی در زمینه مبارزه با دوپینگ هستند، قدردانی کرد.

پورکاظمی در پایان اسامی ورزشکاران دوپینگی را بدین شرح اعلام کرد:
۱ - جابر عسگری از رشته وزنه برداری عضو باشگاه ذوب آهن(تستسترون و متاندینون)

۲ - جهانگیر ملک احمدی از رشته وزنه برداری عضو باشگاه مناطق نفت خیز جنوب(متاندینون)

۳ - قاسم سام خانیان در رشته ووشو(ناندرولون)

۴ - مصطفی سام خانیان در رشته ووشو(استانوزولول)

۵ - سیاوش بدر طالعی در رشته بسکتبال(ناندرولون)دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ تاکید کرد که این ستاد با همه توان خود در راستای پاک سازی ورزش ایران از هرگونه مواد نیروزا تلاش می کند و ضمن ارائه برنامه های آموزشی، در زمینه اعلام اسامی متخلفان پس از طی روال قانونی اقدام می کند.