به گزارش افکارنیوز، محمد حسین علیزاده در خصوص سفر مسئولان آکادمی رئال مادرید به ایران با بیان مطلب فوق اظها کرد: مسئولان باشگاه رئال مادرید از آکادمی ملی فوتبال بازدید و سپس نشستی را با هنرمندان و فوتبالیست‌های پیشکسوت ایران برگزار کردند اما مطالبی مبنی بر راه‌اندازی آکادمی رئال مادرید در ایران در برخی از رسانه‌ها مطرح شده است.

وی افزود: می‌خواهم اعلام کنم از سوی باشگاه رئال مادرید هیچگونه مکاتبه‌ای با فدراسیون فوتبال و یا آکادمی ملی فوتبال مبنی بر تشکیل آکادمی رئال مادرید صورت نگرفته و افرادی که در آکادمی ملی فوتبال ایران حاضر شدند و امکانات ما را بازدید کردند به عنوان میهمان بوده و فدراسیون فوتبال درجریان تشکیل آکادمی نیست.

رئیس آکادمی ملی فوتبال در ادامه بیان کرد: ایجاد آکادمی در ایران نیازمند مجوز رسمی از فدراسیون و آکادمی ملی فوتبال و ارگان‌های مختلف است که هیچگونه نامه و یا درخواستی مبنی بر معرفی این افراد برای ایجاد آکادمی رئال مادرید دریافت نکرده‌ایم.

وی در ادامه در خصوص راه اندازی مدرسه فوتبال منچستریونایتد درایران گفت: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و مواردی که به صورت تبلیغ مطرح می‌شود، هیچگونه آدرس و مشخصه معینی مبنی بر وجود این مدرسه فوتبال نداشته و این امر نیز مورد تائید فدراسیون فوتبال نیست. درخواستم از خانواده‌ها این است که از معرفی فرزندان خود به این مدرسه و یا مراکز تبلغاتی خود داری کنند.

علیزاده در ادامه درباره نشست هم اندیشی روسای هیات‌های فوتبال استان‌ها تاکید کرد: در این جلسه هم اندیشی درباره برگزاری دومین فستیوال ملی فوتبال که در شهریور ماه در تهران است مطالبی را مطرح کردیم. این فستیوال با پوشش نزدیک به ۴۵ هزار فوتبال آموز و بعد از پایان امتحانات مدارس آغاز می‌شود. این فستیوال با مدل فوتبال پایه برگزار می‌شود و معنای آن رقابت و مسابقه نخواهد بود. ما قصد داریم با برگزاری فستیوال ملی بازیکنان را در محیطی دوستانه، آموزشی و تفریحی قرار دهیم و شرایط فوتبالی مطلوب را برایشان فراهم کنیم.

رئیس آکادمی ملی فوتبال در پایان گفت: با برگزاری این فستیوال اردوهای تیمهای زیر ۱۴ سال ایران را در آکادمی ملی فوتبال تشکیل خواهیم داد و به این شیوه بازیکنانی که مستعد هستند از سطوح شهرستان به استان و سپس آکادمی ملی فوتبال معرفی میشوند تا فوتبال پایه را در ایران بیش از پیش تقویت کنیم. فستیوال بین المللی زیر ۱۴ سال را امسال در آکادمی ملی فوتبال باحضور ۱۰ کشور برگزار خواهیم کرد که از ایران دو تیم الف و ب در فستیوال ملی شرکت میکنند. تیمهایی همچون قزقیزستان و تاجیکستان، عراق و قطر نیز در این دوره حضور دارند.