به گزارش افکارنیوز، هواداران رئال این روزها در آسمان سیر می کنند. لادسیما آن هم به شکل دراماتیک، لذت بخش ترین لحظات ممکن را به هواداران رئال هدیه کرده است. آن ها این شب ها تا صبح با هم از تعصب راموس سخن می گویند، از تکنیک ناب دی ماریا حرف می زنند و تاثیرگذاری رونالدو و بیل را به هم یادآوری می کنند. اما در این حوالی فرد دیگری هم حضور دارد که نقش جالب توجهی در قهرمانی رئال مادرید ایفا کرده است.

هواداران قدیمی رئال خیلی خوب روزهای تلخ گذشته را به یاد می آورند. زمانی که «تاج اروپا» پس از فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۳، به مدت ۶ سال نتوانست مرحله ای به جز یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان را از نزدیک ببیند. آخرین بار سرمربی فعلی ما بود که توانست آن ها را راهی یک چهارم نهایی کند.

مربیان مختلفی در شکستن طلسم رئال ناموفق بودند، از واندرلی لوکزامبورگو گرفته تا خوسه آنتونیو کاماچو و بزرگی همچون فابیو کاپلو. رئال به هیچ تیمی در یک هشتم نهایی ” نه ” نمی گفت، از لیون فرانسه گرفته تا رم و آرسنال. وقتی پروژه ی «کهکشانی های ۲» کلید خورد هواداران رئال امیدوار شدند تا فلورنتینوی عزیزشان با پول های زیبایش این طلسم را بشکند. اما گویا پول هم چندان کارساز نبود. پیگرینی که بسیاری به موفقیتش امید داشتند، با رونالدو، کاکا و بنزما هم نتوانست طلسم شوم «یک هشتم نهایی» را برای رئال بشکند. آن زمان رویای لادسیما خنده دار به نظر می رسید، آن زمان رویای «عبور از یک هشتم» نهایت آرزوی هواداران رئال بود.

هواداران رئال مادرید این روزها در آسمان ها سیر می کنند. شب و روز کارلتو را به خاطر تیمی که بنا کرده ستایش می کنند. اما باید توجه داشت که پروژه ی به دست آوردن لادسیما از ۳ سال پیش شروع شده بود و معمار دیگری نیز داشت: ژوزه مورینیو.

ژوزه ویرانه ای را تحویل گرفت. تیمی که رونالدو، کاکا و بنزما را داشت، اما باز هم در یک هشتم اروپا حذف شده بود. این ژوزه بود که به رئال «اروپایی» بودن را آموخت. شکستن طلسم ۶ ساله ی رئال پیش از این از دست افرادی همچون کاپلو و پیگرینی ساخته نبود، این ژوزه بود که این ابر سیاه را از آسمان برنابئو کنار زد.

اگر رئال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان امسال، آن عملکرد پخته را به نمایش گذاشت، حاصل تجربه ی ۳ ساله ی حضور در این مرحله بود. مورینیو در عصر بارسای پپ ویرانه ی رئال را تحویل گرفت و تیمی «اروپایی» ساخت. تیمی که دیگر رویایش لادسیما شده بود، نه عبور از مرحله ی یک هشتم نهایی.

پیرامون دوران مورینیو در رئال صحبت زیاد است، اتفاقات عجیب و غریب رختکن تیم در سال سوم و همچنین حنگ های لفظی که امسال میان بعضی بازیکنان و او شکل گرفت. از دست ندادن آربلوا با کاسیاس گرفته تا انواع و اقسام حاشیه ای که این فصل به وجود آمد. به حواشی نمی پردازیم، اصل مطلب کارنامه ای است که بر جای مانده. هواداران قدیمی رئال مادرید، به خوبی ارزش کاری که مورینیو در دوران ۳ ساله اش برای رئال انجام داد را می دانند. اگر امروز آن ها در ابر ها سیر می کنند نباید فراموش کنند که این تیم به جز هنرنمایی های رونالدو، دی ماریا، راموس و کارلتو، معمار دیگری نیز داشته است.