به گزارش افکارنیوز، این اطلاعیه به این شرح است:

برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بدون تردید مهمترین و بزرگترین رویداد ورزشی – فرهنگی جهان در سال ۲۰۱۴ محسوب می شود و از آنجایی که کشور پهناور برزیل دارای شرایط فرهنگی، اجتماعی و امنیتی متفاوتی با ایران است، می طلبد که مسافران و هموطنان عزیزی که قصد عزیمت به این کشور را دارند ملاحظات و توصیه های عمومی و امنیتی ضروری جهت اطلاع و آگاهی خود را به شرح زیر مد نظر داشته باشند:

۱ – به همراه داشتن کلیه مدارک سفر که از اعتبار لازم برخودار است از ملزومات اولیه این مسافرت است.

۲ – مسافران عزیز در نظر داشته باشند که ورود دارو برای مصارف شخصی فقط با نسخه انگلیسی پزشک معتبر مجاز است.

۳ – در کلیه مبادی ورودی، مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، هتل ها و شهرهای محل برگزاری مسابقات و همچنین استادیوم های ورزشی و محیط های پیرامونی، اعمال و رفتار همه افراد توسط دوربین های امنیتی با ضریب شفافیت بالا رصد خواهد شد. از این رو از کلیه هموطنان انتظار می رود با رعایت کامل مقررات و قوانین کشور میزبان و ارزشهای فرهنگی کشورمان نماینده واقعی فرهنگ و تمدن غنی ایران اسلامی باشیم.

۴ – در کلیه مراحل سفر و در تمام اوقات شبانه روز برای رفت و آمد از وسایل نقلیه عمومی و رسمی استفاده شود.

۵ – کلیه اوراق شناسایی از قبیل گذرنامه، بلیط سفر، کارت هتل، بلیط مسابقات و سایر موارد با یکدیگر مطابقت داشته باشد.

۶ – در صورت قصد اقامت بیش از مدت روادید، بهمراه داشتن گواهی عدم سوء سابقه کیفری از کشور میزبان با تاییدیه سفارت برزیل در تهران الزامی است.

۷ – انجام اقدامات پیشگیرانه بهداشتی از قبیل تزریق واکسن تب زرد، مالاریا و اخذ گواهی سلامت پیش از سفر ضروری است.

۸ – از قبول هر نوع بسته و یا هر نوع محموله پستی از افراد ناشناس برای رساندن به مقصد در فرودگاه برزیل و بلعکس خودداری شود.

۹ – در طول سفر با دقت از لوازم و چمدان های خود مراقبت کرده و از سپردن آن به افراد ناشناس خودداری کنید.

۱۰ – سعی شود به صورت انفرادی به اماکن ناشناس تردد نداشته باشید و این مهم بویژه در شبها مورد تاکید است. موارد زیادی از اخاذی و وقوع جنایت در ساعات پایانی شب و در اماکن کم تردد گزارش شده است.

۱۱ – مراقب افراد ناشناس و مشکوک در اطرافتان باشید و از مکان های خلوت حتی المقدور تردد نکنید.

۱۲ – از حضور و دخالت در هر نوع ازدحام، تظاهرات و راهپیمایی معترضان برزیلی و نزاع دسته جمعی پرهیز کنید.

۱۳ – در هر شرایطی شماره تلفن های ضروری شامل شماره نمایندگی های دائمی و موقت ج. ا. ا مستقر در برزیل، پلیس و هتل را بهمراه داشته باشید.

۱۴ – ارز مورد نیاز خود را از صرافی ها و بانکهای معتبر خریداری کنید.

۱۵ – هر مسافر با توجه به مقررات امور مالیاتی و گمرکی برزیل و در هنگام ورود به آن کشور می تواند تا سقف ۱۰ هزار رئال برزیل که معادل ۵۰۰۰ دلار امریکا است بهمراه داشته باشد و در صورت به همراه داشتن بیش از این مبلغ می بایست به اطلاع فرودگاه مقصد رسانده شود.

۱۶ – مدرک، پول و اشیا قیمتی خود را در محل مناسب و یا به صندوق امانات هتل تحویل داده و در هنگام خروج از هتل گذرنامه و به میزان مورد نیاز پول همراه داشته باشید.

۱۷ – از حمل اشیا قیمتی و ارز بیشتر از نیاز در معابر عمومی و بویژه در ساعات پایانی روز پرهیز کرده و در هنگام، خرید کل پول خود را به فروشنده نشان ندهید.

۱۸ – چنانچه به هر دلیلی توسط پلیس محلی و یا نیروهای امنیتی بازداشت شدید در اولین فرصت از آنها بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب در اسرع وقت به بخش کنسولی سفارت ج. ا. ا در برزیل اطلاع رسانی شود و همچنین چنانچه به زبان محلی آشنا نیستید از امضای هرگونه اوراق و اسناد خودداری کنید.

۱۹ – رعایت قوانین کشور میزبان و پرهیز از هر نوع درگیری با اتباع این کشور با توجه به وجود میلیونها سلاح سرد و بخصوص گرم در بین اقشار جامعه و بالا بودن سطح جرم و خشونت در آن کشور، مورد تاکید است.

۲۰ – پلیس برزیل، شکار حیوانات و خریدن جواهراتی که به اعضای حیوانات مانند دندان و مو مزین شده را ممنوع اعلام کرده است و طبق اعلام پلیس کشور برزیل کسانی که حیوانی را می خرند و یا شکار می کنند به مبلغ ۱۷۰۰ یورو جریمه محکوم خواهند شد و احتمال دادگاهی و زندان برای این افراد وجود دارد.

در پایان با آرزوی سفری خوش و سلامت برای کلیه هموطنان عزیز در کشور برزیل شماره تلفن های نمایندگی و کنسولگری موقت ج. ا. ا در شهرهای محل برگزاری مسابقات جام جهانی برزیل به این شرح اعلام می شود:

۱ – شهر برزیلیا – سفارت ایران در برزیل:

۸۳۴۹۳۸۸۵ – ۰۶۱ – ۰۰۵۵

۸۱۴۴۲۷۳۰ – ۰۶۱ –۰۰۵۵

۸۳۱۳۹۲۹۷ – ۰۶۱ – ۰۰۵۵

۲ – دفتر شهر کوریتیبا(دیدار ایران و نیجریه):

۹۷۹۵۷۹۲۸ – ۰۴۱ – ۰۰۵۵

۹۷۹۶۲۷۳۵ – ۰۴۱ – ۰۰۵۵

۹۷۹۶۲۷۳۶ – ۰۴۱ – ۰۰۵۵

۳ – دفتر شهر بلوهوریزونته(دیدار ایران و آرژانتین):

۹۲۴۶۲۸۷۲ – ۰۳۱ – ۰۰۵۵

۹۳۵۹۸۸۶۲ – ۰۳۱ – ۰۰۵۵

۸۱۰۴۰۶۸۵ – ۰۳۱ – ۰۰۵۵

۴ – دفتر شهر سالوادور(دیدار ایران و بوسنی):

۹۲۴۶۴۸۷۲ – ۰۷۱ – ۰۰۵۵

۹۴۰۳۸۴۴۸ – ۰۷۱ – ۰۰۵۵

۹۴۰۳۷۷۷۱ – ۰۷۱ – ۰۰۵۵

شماره تلفن های سفارت ۲۴ ساعته در خدمت هموطنان خواهد بود و دفاتر موقت دایر شده در سه شهر فوق سه روز قبل از هر بازی و دو روز بعد از آن فعال و پاسخگو خواهند بود.

عدد ۰۰۵۵ کد کشور برزیل و عددهای ۰۴۱،۰۳۱، ۰۷۱ کد سه شهر مورد اشاره هستند.

اختلاف ساعت بین ایران و برزیل ۷:۳۰ است.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۰۳۱۷۰۰۰۹۹۰#sthash.dx۴ziqSb.dpuf